דלג לתוכן העמוד
המחלקה להנדסת
מערכות תוכנה ומידע
הירשמו ללימודים להרשמה

תואר ראשון בהנדסת נתונים


web-3850917_1920.jpg
​תואר ראשון בהנדסת נתונים (B.Sc.) במסגרת המחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע הוא תואר ייחודי וחדשני. אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא אחד המוסדות היחידים בארץ בהן נלמד התואר, כאשר במחלקה להנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב נמצא כיום הריכוז הגבוה ביותר של חברי סגל מומחים החוקרים ומלמדים את התחום. התואר מכשיר מהנדסי נתונים שיטפלו בכל התהליכים של טיפול בנתונים, כולל: איסוף, מיצוי, ניתוח, הצגה והסקת מסקנות. 

הנדסת נתונים הוא תחום העוסק בניתוח נתונים והפקת מידע וידע מתוך הכמות העצומה (big data) של הנתונים הנוצרים והקיימים היום בעולם. המהפכה הדיגיטלית שבה אנו חיים מאפשרת לנו לייצר ולאגור כמויות עצומות של נתונים וההערכה המקובלת היא שכמות הנתונים שנוצרה בעולם בשנתיים האחרונות גדולה משמעותית מכמות הנתונים שנוצרה לפני כן משחר ההיסטוריה. כל אדם משאיר אחריו עקבות דיגיטליים של כשלושה ג'יגה בַּיִת של נתונים בכל יום, משמע כשלושה מיליארדי מספרים ואותיות בכל יום.

בחברות המובילות בעולם, כמו גוגל או פייסבוק, מבינים היום שהנתונים הרבים שהן אוגרות, למשל מידע על לקוחות, על תהליכים ועל עסקאות - הם אחד מהנכסים הכי גדולים שלהן. שיטות מתקדמות בבינה מלאכותית ולמידה חישובית מאפשרות ניתוח מושכל של הנתונים ומעניקים יתרון גדול לבעליו. מהנדסי נתונים מפתחים שיטות למיצוי וניתוח נתונים לצורכי חיזוי והבנה אוטומטית של תבניות ותהליכים בנתונים בתחומים מגוונים.

הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.​

למידע נוסף

  1. ​​תוכנית אקדמית 
  2. טב​לת התוכנית
  3. תכניות לימודים תשפ"א עד תשפ"ג​
  4. מערכת שעות הנדסת נתונים​