​​​

המחלקה לניהול מלונאות ותיירותיי.jpg

פרופ' יניב פוריה – ראש המחלקה למלונאות ותיירות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, מרצה בקמפוס באר שבע ואילת ומשמש כמנהל האקדמי של קמפוס אילת.

יניב פוריה מכהן כפרופ' חבר במחלקה לניהול מלונאות ותיירות אשר בפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

פרופ' יניב פוריה הוא בוגר המחזור הראשון של המחלקה לניהול מלונאות ותיירות. עם סיום לימודיו לאחר שזכה במלגת ERNST ובתמיכת משרד התיירות בישראל יצא ללימודיי דוקטוראט באוניברסיטת Surrey שבאנגליה.

עבודת הדוקטוראט של פרופ' פוריה עסקה בהמשגתה של חוויית הביקור באתרי מורשת (מנחיו של פרופ' פוריה בעבודת הדוקטוראט היו פרופ' Butler Richard ופרופ' Airey David).

פרסומיו האקדמאיים של פרופ' פוריה עניינם ב: 1) חווית הביקור באתרי מורשת
 2) החוויה התיירותית מנקודת מבטם של קבוצות תיירים מהם קיימת התעלמות בספרות המחקרית (אנשים בעלי מוגבלויות והומואים ולסביות 3) הקשר בין מין לתיירות.

בימים אילו חוקר פרופ' פוריה את ההשלכות של הביקור באתרי מורשת כמו גם את אופן ניהול ההדרכה באתרים אילו.

מחקריו של פרופ' פוריה פורסמו במיטב כתבי העת בתחום התיירות.

והוא מכהן במועצות אקדמיות של מספר כתבי עת ומלמד במחלקה לניהול מלונאות ותיירות הן במסגרת התואר הראשון והן במסגרת התואר השני קורסים שונים בחקר שווקים וניהול אתרי מורשת. בנוסף, מלמד פרופ' פוריה במחלקה לניהול קורס מתקדם לחקר שווקים  פרופ' פוריה מנחה כיום מספר סטודנטים בסלול התזה ובמסלול הדוקטוראט.

yporia@bgu.ac.il

קורות חיים


נתן.jpg

פרופ' נתן אוריאלי

 פרופ' אוריאלי משמש כפרופסור מן המניין באוניברסיטת בן גוריון בנגב, ומרצה בקמפוס באר שבע ובקמפוס אילת.

פרופ' אוריאלי חוקר נושאים שונים בסוציולוגיה ובפסיכולוגיה של התיירות, כגון טיפולוגיות תיירותיות, החוויה התיירותית, יחסי תיירים-מקומיים, תיירות וסטייה חברתית, ותיירות בעידן המודרני\פוסט-מודרני. כיוון מחקרי נוסף מתפרש על נושאים שונים בניהול תיירות, כגון התנהגות צרכנים וסיכון, תכנון ופיתוח בר-קיימא, משפט ומדיניות ציבורית . האג'נדה המחקרית שלו כוללת עבודות תיאורטיות ומחקרים אמפיריים הנשענים בעיקר על שיטות איכותניות אך גם על סקרים וניתוחים כמותיים. מחקריו פורסמו בספרים ובכתבי-עת מובילים בתחום חקר התיירות.

 urielyn@.bgu.ac.il

קורות חייםבלחסן.jpg

ד"ר יניב בלחסן

ד"ר בלחסן סיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין בשנת 2007, ומאז הצטרף לסגל אוניברסיטת בן-גוריון.

ד''ר בלחסן הוא מרצה וחוקר בקמפוס אילת ובקמפוס באר שבע ומלמד את הקורסים חקר תרבות בשדה התיירות, יסודות הניהול, סוציולוגיה של התיירות וחשיבה ביקורתית בניהול.

הפעילות המחקרית שלו מתפצלת לשני תחומי דעת עיקריים. באחד, הוא בוחן את התיירות כפרקטיקה חברתית וכתעשייה ייחודית, תוך בחינת השלכותיה על התיירים, הקהילה המקומית והמועסקים בענף. בהקשר זה מחקריו עוסקים במגוון נושאים, כגון תיירות סמים, צליינות אוונגליסטית, תיירות עירונית והשימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים בקרב עובדי מלונות. תחום המחקר השני שלו עוסק בסוגיות פילוסופיות ופדגוגיות אודות לימודי תיירות ומלונאות כשדה מחקר וכתחום דעת במוסדות להשכלה גבוהה ובבתי הספר להכשרה מקצועית.

yanivbel@bgu.ac.il

קורות חיים

לאתר האישי 

אמיר שני.jpg

ד"ר אמיר שני

ד''ר שני הוא מרצה במחלקה לניהול מלונאות ותיירות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, קמפוס אילת, שם הוא מלמד קורסים בתיירות אקולוגית, אתיקה במלונאות ובתיירות, חקר שווקים, ושיווק למלונאות ותיירות.

ד"ר שני מתמחה באתיקה בענפי התיירות והאירוח, לרבות תיירות וסביבה, תיירות בת-קיימא, תיירות אקולוגית, ושימוש בבעלי חיים בתיירות ובידור. תחומי עניין נוספים שלו הם איכות החיים של תושבים מקומיים ביעדי תיירות, וכן הרווחה התעסוקתית של עובדי מלונאות. הוא גם יזם והיה מעורב בתכניות מחקר העוסקות באתיקה בתעשיית המזון ובהשלכותיה על ענף המסעדנות ועל מוסדות קולינריים. תחום נוסף שבו מתמקד ד"ר שני הוא סוגיות עכשוויות בשיווק תיירות, ובפרט הדימוי של יעדי תיירות, נאמנות ליעדי תיירות, וניהול אטרקציות תיירותיות. מאמריו של ד"ר שני פורסמו בשורה של כתבי עת מובילים לתיירות ומלונאות.​

כמו כן, הוא כתב פרקים למספר ספרים העוסקים בשיווק יעדי תיירות, גני חיות ותיירות, ואיכות חיים ותיירות. לאחרונה קיבל ד"ר שני מענק מחקר ממשרד התיירות הישראלי על מנת לחקור את הנושא של לחץ ושחיקה בקרב עובדי מלונות באילת.

בנוסף זכה במספר פרסים אק​דמיים, בהם פרס המאמר המצטיין ל-2010 בכנס השנתי של הארגון הבינלאומי להוראה וחקר מלונאות ומסעדנות(ICHRIE) , פרס המאמר המצטיין של כתב העת Themes Tourism and Hospitality Worldwide (2010) ומצטיין דיקן שנתי בפקולטה לניהול, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אמיר שני הוא בעל תואר דוקטור  Florida Central of Univer,הוא בעל תואר בוגר בהצטיינות יתרה בניהול ותואר מוסמך (MBA) למנהל עסקים  מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

shaniam@.bgu.ac.il

 קורות חיים

לאתר האישי

amnon_UJA.jpg
מר אמנון אלבי 

בעל תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול ותואר שני במנהל עסקים.

עוסק בניהול פרויקטים בעיקר בתחום מערכות מידע, ייעוץ לארגונים, Mentoring לחברות Start  Up, יזמות.

התמחות בניהול מערכות מידע – יחידות מחשב ופרויקטים וליווי חברות Start Up

  • ניהול פרויקטים, מערכות מידע ויחידות מחשב (OUTSOURCING),ייעוץ להנהלות של ארגונים.
- פיתוח תכניות (אב) למחשוב וניתוח מערכות בראיה עסקית של הארגון
- עיצוב מחדש של תהליכי עבודה תוך התאמה אל הערך המוסף העסקי
- ניהול פרויקטים של יישום מערכות כוללות (BI ,CRM ,ERP, PORTAL, משאבי אנוש - דיווח ושכר) גם בסביבה ארגונית מורכבת עד עוינת:
- איחוד כוחות בין כל הצדדים בפרויקט: לקוח, ספק תכנה, ספק חמרה, יועצים
- מיקוד של מהלך הפרויקט להשגת יעדים מעשיים וחשובים בהיבט העסקי
- ניהול ספקים וקבלני משנה​

מר אמנון אלבי מרצה במחלקה לניהול באוניברסיטת בן גוריון בקמפוב אילת ומרצה באוניברסיטת בן גוריון בנגב (קמפוס באר שבע), במחלקה לתעשייה וניהול והאקדמיה לטיס.

כמו כן מרצה בהווה ובעבר במוסודות נוספים בארץ ומשמש MENTOR במאיצים [INNO NEGEV, MASS CHALLENGE].​

amnon_e@oshyot.co.il​


המחלקה לניהול 

מריוס כהן1.jpg

ד"ר מריוס כהן

חבר סגל ויו"ר ועדת הוראה במחלקה למדעי הקוגניציה והמוח באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מרצה מן החוץ במחלקה לפילוסופיה, ובקמפוס אילת גם במחלקה לניהול ובתכנית להנדסה שנה א'.

תחומי התמחות ועניין:

פילוסופיה של הפיזיקה, פילוסופיה של המתמטיקה, לוגיקה, פילוסופיה של המדע, פילוסופיה של הנפש, פילוסופיה של הלשון, מטפיזיקה ואפיסטמולוגיה

השכלה אקדמית

B.Sc  בהנדסת מחשבים, M.A ו- PhD בפילוסופיה.​

mariusc@bgu.ac.il

קורות חיים 

יעל סנה.jpg

ד"ר יעל סנה 

ד''ר סנה מתמחה בניהול ופסיכולוגיה ומרצה מעל 10 שנים בתחום בתחום קבלת החלטות, מינהל ציבורי ופסיכולוגיה ארגונית.​

כמו כן, ד''ר סנה היא חברת מועצה בישוב להבים, כ- 4 שנים נשיאת הארגון הבינלאומי לאימון, מגשרת מוסמכת מטעם משרד המשפטים, מטפלת CBT, מאמנת ועוסקת בפיתוח ארגוני.
מרצה במחלקות חינוך ניהול ופסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב בקמפוס אילת ובאר שבע.​

sneyael@gmail.com


סוזי שרם.jpg

גב' סוזי שרם כהן

 דוקטורנטית בפקולטה לניהול, במחלקה למנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון באר שבע. מרצה בקמפוס אילת משנת 2007 בתחומי הכלכלה, הניהול והחינוך.

מחקרה של סוזי מתמקד בכלכלת אושר הבוחנת את הקשר שבין הגורמים המשפיעים על האושר והון חברתי. סוזי עוסקת במידול כמותי של ההון החברתי ובוחנת את ההשלכות של גורמים אלה ואת הביטוי שלהם על אושרם של הפרטים המשק.​

מחקרה הקודם עסק בהנפקת אגרות חוב מוניציפאליות כדרך למינוף כלכלי וככלי ניהולי ברשויות. על מחקרה זה קיבלה Best Paper Award  בכנס Clute International Academic Conference, Business & Education שהתקיים ביוני 2014 בסן פרנססיסקו

תחום מחקר נוסף הוא הערכת נזקים במקרה של אסונות טבע. במסגרת זו התפרסמו שני מחקרים:

Levi Tsafrir, Shrem cohen Suzy. Economic loss scenarios for towns along the Dead Sea Fault system: an insight from the Elat case study. Geological Survey of Israel.

י' פינצי, ס' שרם כהן, נ' הרלב, א' גת, ח' גינת. (2017). צונאמי במפרץ אילת - הערכה ראשונית של נזק כלכלי באתרים נבחרים לאורך החוף. מחקרי הנגב, ים המלח והערבה 9 (1), 23-32.


shremsuzy@gmail.com


מיכל שמר.jpg

עו"ד (עו"ס) מיכל שמר

ניהול, משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני, דיני עבודה, דיני חוזים, גישור.

בעלת ניסיון רב כסמנכ"ל וכמנהלת משאבי אנוש בארגונים גדולים ומובילים במשק ובמקביל כמרצה, מנחת קבוצות, יועצת ארגונית, עסקית ותעסוקתית באקדמיה (אונ' בן גוריון, אונ' בר אילן, מכון טכנולוגי חולון, המכללה למנהל ועוד) ובארגונים שונים, כגון צה"ל, הסתדרות הרופאים. ​

משמשת גם כעורכת דין לדיני עבודה ומשפחה, מגשרת מוסמכת ובוררת, כיהנה כנציגת ציבור מעסיקים ומגשרת בבית הדין האזורי לעבודה ת"א. כותבת מאמרים מקצועיים, משמשת נציגת לשכת עורכי הדין בכנסת כחברת ועדות חברתיות – בהתנדבות מלאה ומובילה פרויקטים רבים ומגוונים, לקידום אוכלוסיות מיוחדות ולשוויון הזדמנויות, בהתנדבות.

השכלה: 
בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית (אונ' תל-אביב), תואר ראשון נוסף במשפטים (מכללת שערי משפט), תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית (אונ' תל אביב), לימודי תעודה בניהול משאבי אנוש  (אונ' בר אילן), בוגרת קורס הנחיית קבוצות לבכירים ממכללת "גישות", קורס גישור בסיסי וקורס גישור משפחה בלשכת עורכי הדין וכן קורסי ניהול רבים, בכללם קורסי Lean Management וגישות חדשניות להנעה ולשימור עובדים. 

mshemerd@gmail.com


גלית.jpg

גב' גלית מור

מומחית בשיווק וקמעונאות. בעלת MBA מאוניברסיטת תל אביב

ובעלת ניסיון של 25 שנה בתפקידי ניהול שיווקי וקמעונאי בעבודה בחברות בינלאומיות וישראליות מובילות - אופיס דיפוYES,  עלית , שטראוס, קרליין. ובעלת חברת ייעוץ שיווקי. גלית מרצה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובקמפוס אילת ובכנסים ברחבי הארץ.

galitmoor@gmail.com