אוניברסיטת בן-גוריון באילת

קמפוס אוניברסיטת בן-גוריון באילת נפתח בשנת הלימודים תשס"ג (אוקטובר 2002). אוניברסיטת בן-גוריון בנגב נטלה על עצמה את הקמת הקמפוס באילת, תוך הקפדה על הרמה האקדמית הגבוהה, בהתאם לסטנדרטים שהציבה האוניברסיטה בקמפוס הראשי בבאר שבע.. מגוון תוכניות הלימודים המוצע, רמת הלימודים חסרת הפשרות והמלגות הייחודיות מושכות אל האוניברסיטה באילת סטודנטים מכל הארץ: 75% מהלומדים בו מגיעים מכל רחבי הארץ – מהמרכז ומהצפון.

 

הקמפוס באילת הוא חלק בלתי נפרד מאוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. התעודה המוענקת לבוגרי אוניברסיטת בן-גוריון באילת זהה לכל דבר ועניין לזו המוענקת ללומדים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. ולא בכדי: הרמה האקדמית הגבוהה שהושגה בבאר שבע נשמרת גם באילת. תכניות הלימודים הן אותן תכניות, המרצים הם לעיתים אותם מרצים ואפילו הבחינות הן, במקרים רבים, אותן בחינות. 

 

לצד היתרון שבהיות הקמפוס האילתי חלק מאוניברסיטה יוקרתית וגדולה, האוניברסיטה באילת מציעה לימודים בקבוצות קטנות. הלימודים האקדמיים בקבוצות קטנות יוצרים קהילת סטודנטים מגובשת וקשרי מרצה-סטודנט מעולים. קשרים אלו מגדילים במידה משמעותית את סיכויי ההצלחה בלימודים. צוות הקמפוס רואה את הסטודנט במרכז, שואף להצלחתו ומעניק יחס אישי תומך. שילוב כל הגורמים הללו מגדילים באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה בלימודים של כל סטודנט וסטודנט בקמפוס אילת.

 

יתרון נוסף בלימודים באוניברסיטת בן-גוריון באילת, הוא היתרון הכלכלי: סטודנטים הלומדים בקמפוס אילת, שמועד שחרורם משירות צבאי/לאומי אינו עולה על 5 שנים וזכאים למימון מלא של שנת הלימודים הראשונה, מתוקף חוק חיילים משוחררים הלומדים בפריפריה. ולכל הסטודנטים האחרים אנו מציעים מלגה מלאה המכסה את מלוא שכר הלימוד למשך שלוש שנות התואר הראשון (בכפוף לקריטריונים).

 

אוניברסיטת בן-גוריון באילת מציעה לימודי תואר ראשון, תואר שני, דוקטורט ולימודי הסבה  להוראה .  ניתן ללמוד כאן לתואר ראשון במגוון תחומים מבוקשים כמו פסיכולוגיה, מדעי התנהגות, עבודה סוציאלית, כלכלה וחשבונאות, ניהול, ניהול מלונאות ותיירות, הנדסה (שנה א' בלבד), ביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית ועוד.

 

תוכניות התואר השני המוצעות באוניברסיטה באילת כוללות לימודי מנהל עסקים (M.B.A.), חינוך,  מקרא, ניהול ויישוב סכסוכים, עבודה סוציאלית, מנהל ומדיניות ציבורית, סיעוד וביולוגיה ימית – תוכנית אותה ניתן ללמוד כאן גם לדוקטורט.

 ​​

הקמפוס המטופח, הממוקם על הגבעות במרומי העיר, משרה אווירה נעימה ורגועה. מעונות הסטודנטים החדשים, הסמוכים לקמפוס, בנויים בסטנדרט בנייה ואבזור גבוהים, דבר המקל מאוד על סטודנטים המגיעים לקמפוס מרחבי הארץ.

הלימודים בקמפוס משולבים באווירה המיוחדת של אילת. העיר אילת מציעה ללומדים בה הזדמנויות תעסוקה רבות של עבודה במשמרות  במיוחד לסטודנטים.

אוניברסיטת בן-גוריון באילת היא שותפה אסטרטגית בקידום ובפיתוח הדמוגרפי של העיר, ומעורבת בפרויקטים עירוניים כלכליים וחברתיים.

הסטודנטים של קמפוס אילת משתלבים ותורמים לעיר ברמות שונות ומגוונות, הכוללות את מערכות החינוך, הרווחה והיזמות.

כל אלו, הופכים את אוניברסיטת בן-גוריון באילת לאוניברסיטה שטוב ללמוד בה.​