​​מחקר רב-תחומי אמיתי, פורץ גבולות, בירוקרטיים ומחשבתיים, בתחומי הסביבה, הקיימות ושינויי האקלים

 

ההתמודדות עם האיומים ששינויי האקלים העולמיים מציבים דורשת התבוננות בקנה מידה רחב ושילוב של תחומי מחקר ולימוד שונים. נדרש שיתוף פעולה בין חוקרים מדיסציפלינות שונות ויכולת לחשוב מחוץ לקופסה כדי לחדש ולהפוך גישות מקומיות לפתרונות עולמיים. בית הספר הרב-תחומי ללימודי קיימות ושינויי אקלים ע"ש גולדמן זוננפלד מנצל את הידע והמומחיות של יותר מ-150 מעבדות מחקר ושל מרכזי מחקר ופקולטות רבים, ומקל על מעבר הידע ביניהם. 

ביה"ס החדש מתבסס על החוזקות המבוססות שלנו כדי להקל עוד יותר על השילוב הרב-תחומי של חוקרים ושל תוכניות מחקר ב-3 הקמפוסים של האוניברסיטה, ומעודד באופן פעיל שיתוף פעולה בין-מחלקתי כדי לייצר פתרונות רבי השפעה לצרכים הבוערים ביותר של הדור שלנו.

המסגרת והאתוס הרב-תחומי של שיתוף הפעולה שיטופח בביה"ס יקלו עוד יותר על העסקה של חוקרים בעלי תחומי עניין רבים ומגוונים ועל פיתוח תוכניות לימוד ייחודיות, שימשכו את הסטודנטים הטובים והמבריקים ביותר כדי להתמודד עם הנושאים הקריטיים האלה.

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ידועה בגישה הפתוחה והמקבלת שלה, שמעודדת חשיבה משותפת ומאפשרת יצירתיות. תחושת הקהילה המפותחת שישנה באוניברסיטה מבטיחה יצירת הזדמנויות וחשיבה אמיתית מחוץ לקופסה, כזאת שמביאה את חברי הסגל שלנו להישגים ולמוניטין בין-לאומיים. ​​