​​​לחקור ולהעמיק בבעיות, וגם בפתרונות, בתחומי הסביבה, הקיימות ושינויי האקלים

 

בית הספר משמש כמרכז להוראה אקדמית חוצה תחומים ולמחקר בנושאים קריטיים של שינויי אקלים וקיימות, תוך פיתוח וייזום של תחומים חדשניים שיקדמו את גבולות התחומים הללו הקריטיים להישרדות אנושית בעתיד.

סטודנטים לתארים מתקדמים בבית הספר יהנו מגישה ליותר מ-150 חוקרים שעוסקים בתחומי סביבה מזוויות שונות, ח​​לקם הנכבד עוסק במחקר בינתחומי. מדובר במסה קריטית של חוקרים מעולים בתחומים בהם לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב שם עולמי, תחומים שהשילוב ביניהם הכרחי לפתרון האתגרים הסביבתיים: שימור טבע, מדבור, אקולוגיה, אוקיינוסים, משאבי מים והתפלה, בריאות הציבור, אנרגיה חלופית ומתחדשת, חינוך סביבתי, בנייה בת קיימא, תכנון עירוני, מניעת זיהום, סייבר והגנת מידע על תשתיות, מערכות מידע וגאו-אינפורמטיקה ועוד.

בית הספר יציע מגוון מסלולי לימוד לתארים מתקדמים, לסטודנטים מישראל ומחו"ל, המבוססים על גישה רב-תחומית ואינטגרטיבית. הוא מספק לסטודנטים מגוון רחב של כלים לפיתוח ולקידום פתרונות מעשיים ובני-קיימא לשינויי אקלים עולמיים, במסגרת מחקר בין-לאומית המשלבת פרספקטיבות מגוונות מתחומי מחקר מובילים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. 

עם השלמת הלימודים, בית הספר יכשיר את הבוגרים והבוגרות לעבודות מגוונות בהיבטים השונים של קיימות, כמו מדע, תכנון, מדיניות, ניהול וכלכלה, בישראל ובחו"ל. הבוגרות והבוגרים יוכלו להשתלב במגוון ארגונים שעוסקים בתחום הקיימות והפיתוח הסביבתי, כמו ארגונים יזמיים, ארגונים ללא מטרת רווח, ארגונים ציבוריים וארגונים פרטיים, וכמובן גם בתור הדור הבא של המומחים והמובילים בתחום הקיימות ושינויי האקלים.


* ​נכון לשנה"ל תשפ"ב עדיין לא ניתן להירשם לתואר שני במסגרת ביה"ס *