"חוויה לימודית עוצמתית"
אחד הדברים הנהדרים בחטיבה ללימודי מגדר הוא הכלים והשפה הניתנים בקורסים השונים. בזכות התיאוריות הפמיניסטיות הנלמדות בחטיבה קיבלתי את המילים הנכונות להסביר תחושות ורגשות שהיו לי מגיל צעיר לגבי החשיבות לקידום נשים בחברה. בנוסף לכך ניתנה לי גם האפשרות ליישם את התיאוריה בקורס המשלב עשייה מגדרית כמו גם בפעילויות השונות המתקיימות תחת חסות החטיבה. הלימודים הינם מרתקים ופותחים את הראש לביקורת ונוצרת חוויה לימודית עוצמתית.
- לירז יפה –
 
"מחברות בין התיאוריות לבין המציאות והשטח"
ממש נהניתי ללמוד בתוכנית. החטיבה קטנה כך שהיא מאפשרת היכרות אישית עם המרצות, שיש להן נגיעה אישית לפמיניזם ולא חוששות מלחלוק איתנו בתפיסות העולם שלהן. אני חושב ששני דברים מרכזיים שאני אוהבת בתוכנית הם הביקורתיות שלה, והקורסים המעשיים (כמו דראג-פרפורמנס והסדנה לרגישות מגדרית), שמחברות בין התיאוריות לבין המציאות והשטח, שזה אחד הדברים הכי חשובים בעיניי.
 
- עתליה ישראלי-נבו -

"זו דרך חשיבה על העולם"

הלימודים היו מאוד מרחיבי אופקים בעבורי וסיפקו לי פרספקטיבה חדשה על תופעות חברתיות וגם על החיים האישיים שלי. האווירה בתכנית מדהימה- יחס אישי וקשוב מהמרצות לצד שיתופי פעולה עם סטודנטיות בארועים, מאבקים ועוד. הלימודים בתכנית היו כל כך משמעותיים מבחינתי, שגם בקורסים של מחלקות אחרות תמיד מצאתי את עצמי כותבת עבודות מהזווית המגדרית... זו דרך חשיבה על העולם שברגע שאת נחשפת אליה, היא יכולה להשפיע באופן מאוד עמוק על תחומי העניין האקדמיים ועל החיים בכלל.

- תום יוגב -

 

"סגל נשים מבריקות ומעוררות השראה"
הלימודים שלי בחטיבה חילקו את החיים, לפני ואחרי. השילוב של סגל נשים מבריקות ומעוררות השראה עם תחומי עניין מרתקים, טקסטים שפוקחים את העיניים ונוגעים בכל הנקודות שחשובות לנו בחיים ופלטפורמה מכבדת ובטוחה לשאול את כל השאלות- זה מה שהציעה לי החטיבה ללימודי מגדר.
 
- מעין פדן -

 

"מצאתי בית רעיוני, אינטלקטואלי ופוליטי"
אל המחלקה למגדר הגעתי כמעט בטעות, אך חמש דקות אל תוך השיעור הראשון שלמדתי במסגרתה ("מבוא לתאוריות פמיניסטיות" המופלא) הבנתי שמצאתי בית רעיוני,  אינטלקטואלי ופוליטי. מכל מרצות המחלקה השכלתי, ובזכותן ובזכות הסילבוס שנבנה ברגישות אדירה ובידי אמניות- אני נמצאת בתהליך מתמשך ומחזק של גיבוש עצמי כאישה פמיניסטית, תהליך שאחראי באופן מרכזי ומובהק על מי שאני היום. מעבר לכך שהקורסים המעניינים ביותר שזכיתי לקחת במסגרת התואר היו במגדר, לימודיי במחלקה הוסיפו לי חושים חדשים לחוות דרכם את המציאות, ואני מאמינה שכל אישה שתגיע אל המחלקה תמצא עניין וכוח אדיר בחוויית ההשכלה והעיצוב העצמי הזמינה לה במסגרתה.
 
- רותם אבגר -

 

סטודנטיות מספרות.png