​​​​​​​​​

היסטוריה היא לא מה שהיתה פעם: למה ללמוד במחלקה להיסטוריה כללית של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

לא משנה מה הוא תחום הלימודים בו בחרתם/ן, לימוד היסטוריה כללית, יעשיר אתכם/ן ויחזק את תחום הלימוד .

למה ללמוד היסטוריה כללית?

אי אפשר להבין את מציאות חיינו על כל היבטיה בלי להכיר את העבר. כפי שאינכם יכולים/ות להכיר לעומק חבר או חברה בלי להכיר את ילדותם/ן, כך לא ניתן להכיר חברה אנושית כלשהי בלי להכיר את עברה. בעוד שבבית הספר התרכזה תכנית הלימודים בהיסטוריה יהודית, אצלנו תלמדו להכיר דווקא תרבויות וחברות אחרות. ההכרות עם תרבויות השונות מאיתנו בזמן ובמקום היא הדרך הטובה ביותר, כך אנו מאמינים, להכיר את עצמנו מצד אחד ולהעשיר את עולמנו מצד שני.  

ולמה אצלנו?

במחלקה להיסטוריה כללית באוניברסיטת בן-גוריון מלמדים עשרה אנשי ונשות סגל שכל אחד מתבלט/ת בתחומו/ה ברמה הבין לאומית. נושאי הלימוד מתמקדים בהיסטוריה של המערב מהעת העתיקה דרך ימי הביניים ועד לעת החדשה המוקדמת והמאוחרת. תכנית הלימודים גם עוסקת במפגשים של תרבויות מערביות עם העולם הלא-מערבי, למשל ביבשת אפריקה.

הלימודים מתקיימים ברוב הקורסים בכיתות קטנות כאשר המרצה מכיר/ה את הסטודנטים/יות והלימוד מתבסס על דיון בכיתה. האווירה במחלקה פתוחה ותומכת וקיימת פעילות גם מחוץ לכיתות: סיורים לימודיים, כנסים של חברי סגל ושל תלמידי/ות מחקר, הקרנת סרטים, פעילויות חברתיות של סטודנטים/יות וכדומה.

בשנה ג' קיימת אפשרות ללמוד סמסטר במדינה אירופית במסגרת תכנית ארסמוס. תכנית הלימודים בנויה כך ששהות כזאת בחו"ל לא תמנע את סיום התואר בזמן. כמו כן, אנו נדאג להעניק ייעוץ למתעניינים/ות.

הלימודים במחלקה להיסטוריה כללית מקנים כלים חשובים ביותר כגון יכולת לקרוא ולנתח טקסטים בעברית ובאנגלית באופן ביקורתי, רמת כתיבה גבוהה, גישה ביקורתית וחשיבה מחוץ לקופסא. כלים אלה מסייעים לבוגרינו להשתלב בשוק העבודה בתחומים רבים, גם כאלה שאין להם קשר ישיר להיסטוריה. 

היסטוריה כללית וחינוך​

היסטוריה כללית ופוליטיקה ​

היסטוריה כללית ותקשורת​

היסטוריה כללית וכלכלה​

היסטוריה ככלית ופסיכולוגיה​