​​​​​​​

"מר ווטסון, בוא הנה! אני רוצה לראות אותך". משפט זה שרחוק מלהיות רב השראה היה המשפט הראשון שנאמר בטלפון. מאז, עולם התקשורת התרחב והתפתח בקצב שהלך וגבר בהדרגה. ההיסטוריה האנושית בכלל וההיסטוריה של התקשורת בין בני אדם מהווה בסיס חשוב ביותר להבנת התקשורת בימינו.

במחלקה להיסטוריה כללית תוכלו ללמוד, בין היתר, על האופן שבו התפתחו אמצעי התקשורת ועל השפעתם על הפוליטיקה, החברה והתרבות בעולם המערבי ומעבר לו. נלמד על העידן בו העיתונות הפכה להיות משמעותית ביותר בחיים הפוליטיים באירופה, על התפתחות התעמולה המודרנית בזמן מלחמת העולם הראשונה ובמשברים שבאו אחריה, על האופן שבו תנועות שחרור ברחבי העולם השתמשו באמצעי תעמולה שונים כדי לקדם את מאבקיהן. במבוא למאה העשרים, נלמד כיצד עיצבו אמצעי התקשורת את ההיסטוריה של מאה רבת תהפוכות זו. כיצד השפיעה התקשורת, למשל, על תנועות מחאה במאה העשרים, כגון תנועת המחאה נגד מלחמת וייטנאם, תנועות מחאה של שחורים ושל נשים, ומאבקים של סטודנטים.

אם תרצו בעתיד להשתלב בעולם התקשורת, הכרת ההיסטוריה באופן כללי, תתרום לכם רבות בתחומי עיסוק אלה. לימוד ההיסטוריה יהווה, אם כן, תוספת חשובה להכשרתכם כאנשי תקשורת. ​