​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

מערכת שעות שנה"ל תשפ"ד:

*****המערכת עדיין נתונה לשינויים*****

​​את מערכת השעות של השנים ה​קודמות ניתן למצוא בקישור זה.​

מערכת ש​עות תשפ"ד: קורסים 23-24.xlsx


קורסי חובה: לכלל מסלולי הלימוד (187 + 157):

שם ​​הקורס

מרצהנק"זיוםשעההערותסמסטר
האיחוד האירופי - משטר ופוליטיקה
187.1.0039.01
187.1.0392.02
ד"ר הילה זהבי4ג'
10:00-12:00חובה (שנה א ')

שנתי
האיחוד האירופי - זהויות אזרחויות ולאומיות
187.1.0021.01
187.1.0021.02
פרופ' שרון פרדו4
ב'
ד'
16:00-18:00
12:00-14:00

חובה 
(שנה ב')

ב'
*נדרש גם סמינר וקורס שפה לבחירה.


קורסי חובה: למסלול 157 (בחירה למסלול 187):​

שם הקורסמרצהנק"זיוםשעההערותסמסטר
מבוא לדיפלומטיה בינלאומית 
187.1.0016.01
187.1.0016.02
פרופ' שרון פרדו
4ד'
16:00-18:00
 שנתי
אפריקה בתקופה הקולוניאלית
 
192.1.00​43
ד"ר גיא רופא
4ב'
ה'
12:00-14:00
10:00-12:00

א'
מבוא לשיטות מחקר כמותיות במדעי החברה
129.1.0102.01
 פרופ' תהילה קוגוט
6
ד'

 

10:00-12:00

 

 

שנתי
תרגול מבוא לשיטות מחקר כמותיות במדעי החברהה' קבוצת תרגול 11 12:00-13:00
ה' קבוצת תרגול 12 13:00-14:00
ג' קבוצת תרגול 13 19:00-20:00
ד' קבוצת תרגול 14 08:00-09:00
ד' קבוצת תרגול 15 09:00-10:00
ג' קבוצת תרגול 16 13:00-14:00
שנתי
מבוא לעת החדשה המאוחרת
127.1.6091

פרופ' רותי ג'יניאו
2


ד'
10:00-12:00
ב'
​במסגרת מסלול 56 נק"ז הסטודנטים מחויבים או במבוא לעת החדשה המאוחרת או במאה העשרים: מבטים על אירועי מפתח בעידן העכשווי, 1941-2001 ​ ​ ​ ​או מבוא היסטורי לפוליטיקה בת זמננו​ ​ ​138-1017101
המאה העשרים: מבטים על אירועי מפתח בעידן העכשווי, 1914-2001
127.1.0185
ד"ר נתן מרקוס
2ה'
14:00-16:00

א'

** תחת המסלול המורחב נדרשת שפה אירופית נוספת – כלומר סה"כ 2 שפות אירופיות וסמינר אחד.​
*** במידה ואחד מקורסי ההיסטוריה נלמד תחת מחלקה אחרת כקורס חובה, אין צורך לעשות קורס היסטורי נוסף תחת לימודי אירופה.



​​קורסי בחירה לחטיבות 187+157:

קורסי בחירה שנתיים



שם הקורסמרצהנק"זיוםשעההיערותסמסטר
המשבר הסביבתי: פילוסופיה, פוליטיקה ויחסים חברתיים
138.1.0432.01
138.1.0442.02

ד"ר ניר ברק

 

4

 

א'

 

16:00-18:00

 

 

 

שנתי

 

138.1.0131.01
138.1.0141.02

ד"ר ניר ברק

 

5

 

א'

 

14:00-16:00

 

 

 

שנתי

 

תרגול מבוא למחשבה מדינית

א' 12:00-13:00 קבוצת תרגול 11 ​​
א' 13:00-14:00 קבוצת תרגול 12
ג' 9:00-10:00 קבוצת תרגול 13
ג' 18:00-19:00 קבוצת תרגול 14
ג' 19:00-20:00 קבוצת​ תרגול 15 ​​
מתרחש אחת
לש​בועיים ​​
​ ​​

​​שנתי ​​​

מבוא ליחסים בינלאומיים
138.1.0241.01
138.1.0251.01
פרופ' גיא בן-פורת​5
ד'
14:00-16:00 שנתי
תרגול מבוא ליחסים בינלאומיים ​
​א' 18:00-19:00 קבוצת תרגול 11
א' 19:00-20:00 קבוצת תרגול 12
ב' 18:00-19:00 קבוצת תרגול 13
ב' 19:00-20:00 קבוצת תרגול 14
ד' 18:00-19 קבוצת תרגול 15
ד' 19:00-20:00 קבוצת תרגול 16 ​ ​ ​ ​ ​
שנתי ​

​​​​קורסי בחירה סמסטר א'

יחסי ה​איחוד האירופי וישראל
187.1.0071.02
​ד"ר יובל ריינפלד
2
ג'
12:00-14:00

 
​א'
​נאט"ו והאיחוד האירופי- סיור לבריסל​מר רוני לשנו יער​2​ה'​18:00-20:00​א'
מדיניות החוץ של מדינות האיחוד האירופי והמזרח התיכון
187.1.0022 
 ​פרופ' שרון פרדו
4 ​
ב'
ד'
16:00-18:00
12:00-14:00
הקורס מועבר בשפה האנגלית 
א' ​
מבוא לפוליטיקה השוואתית
138.1.0291.01 ​
פרופ' גל אריאלי  ​
4  ​
ב'
ד'
​​14:00-16:00
10:00-12:00

  ​
​א'  ​​

קולוניאליזם והתפתחות העולם המודרני
138.1.0227.01
פרופ' אחמד סעדי 2ג'16:00-18:00
 א'
הפוליטיקה של האימפריות במזרח התיכון
138.1.0286.01
ד"ר מנצור נסאסרה2א'10:00-12:00 א'
הסמכותנות החדשה: תשוקה, ייצוג ופוליטיקה
138.1.0354.01
 ד"ר יובל קרמניצר
2א'12:00-14:00 
א'
סכנות גלובליות לדמוקרטיה
138.1.0344.01
ד"ר רנן יזרסקי2ה'10:00-12:00 א'
דמוקרטיה ונסיגה דמוקרטית
138.1.0294
פרופ' גל אריאלי2ב'10:00-12:00 א'
מחקר נרטיבי וסטורי טלינג בשיתוף זיכרון בסלון
​138.1.0414
אבי שניידר
2
ב'
​08:00-10:00​
 א'
​ר​וסיה או פולין? ארצות מזרח אירופה בין שני אויבים
127.1.0218

​ד"ר ולדימיר לוין
2
​ב'
​18:00-20:00
​​א'
ברית המועצות לאחר סטלין: בנייתה והתפרקותה של האימפריה
127.1.0255
​ד"ר ולדימיר לוין

​2

ב'​
​14:00-16:00




​​א'

​ 

​קורסי בחירה סמסטר ב'​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​

נאט"ו והאיחוד האירופי- היסטוריה והתפתחויות עכשוויות
187.1.0083
מר רוני לשנו יער
2ד'
10:00-12:00
ב'
משטרים דמוקרטים וסמכותניים: גורמים מעצבים, דינמיקה והשלכות
138.1.0286.01
פרופ' גל אריאלי2
ג'12:00-14:00 ב'
לעולם לא עוד? זיכרון שואה בעידון הגלובלי
102.1.0283
ד"ר רוני מיקל
2
ב'
14:00-16:00
 
ב'
סוגיות אתיות בהגירה
138.1.0737.02
ד"ר אילה פז2ד'12:00-14:00 ב'
המפגש הקולוניאלי
138.1.0377.02
פרופ' אחמד סעדי
2ג'
12:00-14:00​
ב'
ספורט ופוליטיקה 
138.1.0057.01
​​ ד"ר עדו נבו
​​
​​
2
א'
12:00-14:00

ב'
​גיאופוליטיקה עכשווית בין אפריקה ואירופה
​ד"ר איתמר דובינסקי​
​2​
​ג'
​14:00-16:00

​ב'


קורסי בחירה לחטיבה המורחבת (157) בלבד:

שם הקורסמרצהנק"זיוםשעההיערותסמסטר
אפריקה והשואה: היביטים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים
102.1.0492
ד"ר רוני מיקל4יום שני12:00-14:00 שנתי
מבוא היסטוריה לפוליטיקה בת-זממנו
138.1.0171.01
138.1.0181.01
ד"ר עדו נבו5א'16:00-18:00 שנתי
שואה שלנו? סוגיות חברתיות בתולאות השואה
102.1.0502
ד"ר רוני מיקל2יום שני14:00-16:00 א'​

סמינרים (187 +157):

שם הקורסמרצהנק"זיוםשעההיערותסמסטר
האיחוד האירופי כמעצמה רגולטורית גלובלית
187.1.0103.01
187.1.0113.02

ד"ר יובל ריינפלד

 

4

 

ג'

 

10:00-12:00

 

 

סמינר שנתי

 

תיאוריה פוליטית של העיר
138.1.0082.01
138.1.0092.02

ד"ר ניר ברק

 

4

 

ב'

 

10:00-12:00

 

 

 

סמינר שנתי

 

לאומיות, מלחמה ותבוסה בעת החדשה
127.2.0064
ד"ר נתן מרקוס4ג'10:00-14:00​קורס מתכנית התואר השני- בהרשמה מראש מול הילה זהבי

הרישום לקורס מותנה בסיור קורס שעוסק באירופה בעת החדשה (מבוא היסטורי לפוליטיקה וממשל, אירופה במאה העשרים, המאה העשרים, מבטים על אירועי מפתח בעידן העכשווי 1914-2001 (185), מבוא לעת החדשה), בנוסף, נדרש ממוצע 88


סמסטר א'
חקירות פליליות: בריטניה, צרפת והאימפריות שלהן באסיה ובאפריקה
127.1.0164
 
פרופ' רותי ג'יניאו
 
4
 
ה'
 
10:00-14:00
  
סמסטר ב'


התמחויות (187 +157):

שם הקורסמרצהנק"זיוםשעההיערותסמסטר
התמחות במשרדי ממשלה - היבטים משפטיים וציבוריים פרקטיקה ותיאוריה
138-1-0278-01
138-1-0339-02
מר עמרי כהן 4
ג'12:00-14:00 אחת לשבועיים
שנתי
אקטיביזם חינוכי ומדיניות - התמחות בארגוני חברה אזרחית
1381045201
1381046202
גב' שרון חג'בי 4
ג'12:00-14:00
 אחת לשבועיים
שנתי
התמחות ברשויות מקומיות- קיימות
גב' קים נח
 4
ג'
12:00-14:00 אחת לשבועיים
שנתי
התמחות בכנסת
1381026601
1381027602
 מר דוד גלבוע
 4
 ה'
 ​14:00-16:00
 אחת לשבועיים
שנתי


קורסי שפה ( 187+ 157): ​


שם הקורסמרצהנק"זיוםשעההיערותסמסטר
לטינית למתחילים
152.1.1041 ​
ד"ר נורית שובל- דודאי ​
8

ב12:00-14:00 ​
קורס היברידי
שנתי ​
ה
יוונית עתיקה למתחילים
152.1.1061   ​​
ד"ר נורית שובל- דודאי ​
8 ​
ב10:00-12:00 ​
קורס היברידי
​שנתי ​
ה
צרפתית למתחילים
152.1.1011/1191   ​​ ​​ ​
ראיסה קויפמן ​​ ​​ ​
8 ​​ ​​ ​
א'14:00-16:00 ​
  ​
שנתי ​​ ​​ ​
ג'
א'16:00-18:00 ​​ ​
ג'
גרמנית למתחילים
152.1.1021/1131   ​​ ​​
ד"ר רמונה פון ​​ ​​ ​
8 ​​ ​​ ​
ג'​
10:00-14:00  ​​ ​​ ​
שנתי ​​ ​​ ​
​איטלקית
152.1.1091/1171  
 ד"ר קטרינה בטין
8ב'
ד'
12:00-14:00   שנתי
איטלקית למתקדמים
152.1.1111/1181
 ד"ר קטרינה בטין
4 ד'
 14:00-16:00
 
 שנתי
ספרדית
152.1.1281/1291   ​​​
​ ​​
דבי חיימוביץ-יהושפט ​​ ​ ​​

8 ​​ ​​ ​
ב'10:00-12:00 ​
  ​​ ​​ ​
שנתי ​​ ​​ ​
ד'
ב'12:00-14:00 ​
ד'
לאדינו למתחילים
152.1 .0027/37
מר דוד מנריקה4א'12:00-14:00 שנתי
יידיש למתחיליםמר אלקסנדר פיש4א'10:0​0-12:00קורס מקוון
שנתי
תורכית למתחילים
152.1.0048/58 
ד"ר חי איתן כהן ינרוג'ק4
 ב'
 12:00-14:00
​קורס מקוון
שנתי
רוסית למתחילים
152.1.1101 ​​
הלנה קרוטקוב ​
8 ​
א'14:00-16:00 ​
  ​
שנתי ​
ד'