חילופי סטודנטים וניידות

במסלול ללימודים אירופיים אנו מאמינים שחווית הלימודים בחו"ל כחלק מהתואר האקדמי, מעשירה את הסטודנט/ית במיומנויות חיים, מיומנויות אקדמיות, ומיומנויות חברתיות ותרבותיות שילוו אותו/ה בהמשך חייו/ה. אנו ממליצים בחום לסטודנטים ולסטודנטיות במסלול לשלב לימודים בחו"ל במהלך התואר.

הדרך המקובלת ביותר היא במסגרת של ניידות סטודנטים ("חילופים"), אשר מנוהלת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב דרך המשרד הבינלאומי, הנותן שירות לכלל הפקולטות באוניברסיטה. את התהליך יש לבצע בהתאם להוראות הקולות הקוראים של המשרד הבינלאומי אשר מתפרסמים מעת לעת. באוניברסיטת בן גורי​ון קיימים שני מסלולי מלגות (מלגת בן גוריון ומלגת ארסמוס+) לתמיכה בסטודנטים/ות היוצאים לניידות סטודנטים כחלק מלימודיהם.

​אם אתם/ן רוצים/ות לצאת לחוויה של פעם בחיים אבל לא יודעים/ות מאיפה להתחיל, אם בא לכם/ן לבלות את החורף באירופה אבל הלכתם/ן לאיבוד בין כל הסילבוסים (זה קרה לכולנו) אנחנו פה לעשות לכם קצת סדר בדברים. הסטודנטים של המסלול ללימודי אירופה מוזמנים לפנות לד"ר הילה זהבי*, מנהלת מרכז סימון וייל, לתדריך ראשוני וליווי בתהליך (hilape@bgu.ac.il).

בינתיים, קחו בחשבון שעליכם לשמור על ממוצא ציונים גבוה בלימודים באוניברסיטת בן גוריון (רשמית הרף הוא 80, אבל אנחנו ממליצות לכוון ל-85 ומעלה), ולקבל פטור מקורס אנגלית (במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר), או לסיים בהצלחה קורס אנגלית מתקדמים 2 עוד בטרם הגשת מועמדותכם.


לפרטים נוספים:

BGU-Students-How-to-Apply.aspx

לשאלות וברורים אנחנו ממליצות לפנות לגברת הילה פרידלין בכתובת BGUoutgoing@bgu.ac.il​


*ד"ר הילה זהבי זמינה אך ורק לסטודנטים של המסלול ללימודי אירופה. סטודנטים המעוניינים לצאת לחילופי סטודנטים אשר אינם מלימודי אירופה מוזמנים ליצור קשר עם הגברת הילה פרידלין בכתובת BGUoutgoing@bgu.ac.il​

תמונה חילופי סטונדטים.jpgתמונה חילופי סטונדטים.jpg