​​​​​​​​​אנחנו מאמינים שכדי להבין את אירופה והזירה הבינלאומית, צריך לשלב לימודים תיאורטיים עם עשייה. בכדי ליישום זאת, בנוסף על עידוד הסטודנטים ליציאה לחילופים, חטיבת אנדאואר ללימודי פוליטיקה וחברה אירופית מציעה סיורים אקדמיים לאירופה. הסיורים מסובסדים עבור הסטודנטים, וניתן לצאת אליהם במסגרת קורסים המוכרים לצורך חישוב נק"ז.*

סיור אקדמי לבריסל: הלב הפועם של האיחוד האירופי ​

למידה דרך הרגליים היא המוטו, ואיפה עוד נוכל ללמוד על תהליכי קבלת ההחלטות, מבנה ותפקידי המוסדות הבינלאומיים הוותיקים אם לא בבריסל- בירתה הכמעט רשמית של האיחוד האירופי.

הסיור שם דגש על שני הארגונים והמוסדות המהותיים בזירה הבינלאומית- מטה נאט"ו ומוסדות האיחוד האירופי למיניהם. בסיור נלמד על התפקידים הדומים אך שונים של כל אחד מהמוסדות, נעמיק במבנה הייחודי של כל ארגון ובחשיבותו, ונזכה למפגש חד פעמי עם אנשי מפתח בזירה הדיפלומטית.

בריסל 2.jpg
בריסל 1.jpg

סיור אקדמי ליוון: על תרבות דמוקרטיה ומשבר כלכלי ​ ​

יוון, ערש הדמוקרטיה המערבית, בעלת ההיסטוריה העשירה והמגוונת, ניצבת מזה תקופה מול אתגרים גדולים ומשמעותיים לעתידה הקרוב והרחוק: המשבר הכלכלי שעודנו משפיע על חיי היומיום במדינה, עתיד הדור הצעיר, המשבר ביחסים עם האיחוד האירופי והתהפוכות הפוליטיות במדינה.

הסיור האקדמי ליוון מאפשר לדון ולהתייחס לנושאים כמו מקומה של יוון בהקשר האירופי, החברה האזרחית והשינויים החברתיים והפוליטיים המתהווים בה, יחסי ישראל-יוון לאורך השנים ובדגש על שיתופי פעולה עכשווים. הסיור מאפשר גם להגיע אל מקומות היסטוריים בהם דרכו מייסדי הדמוקרטיה, התרבות האומנות והספורט, ולטעום קצת מהתרבות הצבעונית והמגוונת של יוון.

​ ​
תמונה יוון 1.jpg
   בריסל 3.jpg

 

 ​סיור אקדמי ​לפולין: על נרטיבים, זהות ואירו-סקפטיות ​

הסיור האקדמי לפולין עוסק במגוון הפוליטי והחברתי של פולין, מן העבר הרחוק והקרוב ובפולין בת זמננו, ונוגע בסוגיות הקשורות בדמוקרטיה, יחסי פולין-האיחוד האירופי, אירו-סקפטיות, לאומיות ולאומנות ועוד. על מנת להבין בצורה הטובה ביותר את השינויים שחלו וחלים בחברה הפולנית, הסיור מתמקד באירועים חשובים בהיסטוריה הפולנית, בתפקידה ההיסטורי בזמן מלחמת העולם השנייה, בעברה הקומוניסטי, בעלייתן של מפלגות הימין, ביחסה של פולין כלפי מיעוטים ומהגרים, במקומם של היהודים ובקשר עם ישראל.

פולין כחברה חדשה יחסית באיחוד האירופי עברה תהליך אינטגרציה בפני עצמה, שהוביל למגמות משמעותיות בפוליטיקה, בחברה ובהבניית הזהות הפולנית. הסיור האקדמי מאפשר לבחון את המערכת המפלגתית-פוליטית, יחסי החוץ, הכלכלה, החברה האזרחית, התרבות והאקדמיה בפולין. במהלך הסיור ניתנת לסטודנטים האפשרות להיפגש עם גורמים ממשלתיים, פוליטיקאים, אנשי אקדמיה, פעילים חברתיים ופוליטיים, וסטודנטים מקומיים, במטרה לקיים שיח פתוח ככל הניתן ולהבין את המורכב​ויות השונות של פולין תוך מבט רב תחומי וחוצה תקופות.

​ ​​
פולין 1.jpg


פולין 2.jpg

​סיור אקדמי לוינה: ערש התרבות האירופית​​​

וינה, אחת הערים ההיסטוריות באירופה ומרכז היבשת. היא טומנת בתוכה סיפורים מגוונים על התפתחות הזהות האירופית, הלאומיות המודרניות ועוד. העיר שנהרסה במהלך מלחמות העולם מסמלת התחדשות, שמירה על מסורת, מודרניות, אמנות, היסטוריה וגם קונפליקטים.

הסיור לוינה  מאפשר הסתכלות היסטורית על תהליכים שהתרחשו בעיר שמשפיעים עד היום, החל מקונפליקטים סביב אנדרטאות, מוסדות בינלאומיים וחקיקה שמקדמת זכויות מיעוטים. הסיור מלמד אותנו רבות על ההתרחשויות הפוליטיות באירופה בעבר וכיום וכיצד הן מעצבות את הזהות האירופית.


No photo description available.
No photo description available.


*הסיורים תלויים במצב הקורונה, יש להתעדכן אל מול הסגל לפרטים נוספים