14 מרץ 2021

פרופ' הללי פינסון, חברת סגל המחלקה לחינוך, נבחרה לתפקיד יועצת נשיא האוניברסיטה להוגנות מגדרית. היא מחליפה את ד"ר הילה רימר שסיימה קדנציה מוצלחת ועשירה בעשייה. פרופ' פינסון היא סוציולוגית פוליטית של החינוך ועוסקת במגוון סוגיות הבוחנות את תפקידי החינוך ובית-הספר בעידן של שינויים גלובליים; דפוסי השתתפות מגדריים במקצועות מדעיים בתיכון, הוא אחד מנושאי המחקר המרכזיים שלה.

פרופ' הללי פינסון


נשיא האוניברסיטה, פרופ' דניאל חיימוביץ, בירך את פרופ' פינסון עם כניסתה לתפקיד: "איזון מגדרי הוא נדבך חשוב בדרכינו למצוינות המחקרית והאקדמית לצד האחריות החברתית של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. זו הסיבה שהגיוון וההוגנות המגדרית הוגדרו כיעד בתכנית האסטרטגית. לאחר ההצלחות של ד"ר הילה רימר בשנתיים האחרונות, אני בטוח שפרופ' הללי פינסון תוביל אותנו להמשך התקדמות למען קידום הוגנות מגדרית. אני מודה לד"ר רימר על העבודה הרבה ותרומתה לנושא ולפרופ' פינסון על שלקחה על עצמה את התפקיד".

פינסון היא בוגרת תואר ראשון במדע המדינה וחינוך מאוניברסיטת תל אביב. את התואר השני ואת הדוקטורט בסוציולוגיה של החינוך עשתה בפקולטה לחינוך באוניברסיטת קיימברידג'. כיום היא עמיתת מחקר במרכז לחקר ההגירה הגלובלית בקיימברידג'.

בנוסף להישגים בהוראה והכרה בין-לאומית במחקר, מביאה איתה פרופ' פינסון לתפקידה החדש גם קבלות של עשיה בנושאים הקרובים לליבה: היא ממקימות הפורום להוגנות מגדרית בפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן-גוריון, ופעלה ליצירת איזון מגדרי בוועדות הפקולטה. כמו כן הייתה שותפה לקידום ההחלטה ההיסטורית של סנאט האוניברסיטה לייצוג של 50% נשים בוועדותיה המרכזיות. במסגרת פעולותיה בפורום לקידום העסקה ישירה של עובדות ועובדי ניקיון יזמה פינסון קרן תרומות התומכת בעובדות ועובדי ניקיון, כמו גם בעובדים ועובדות אחרים באוניברסיטה שהוצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה. בשנים האחרונות מקדמת פינסון, עם שותפות נוספות, מהלך לשינוי הנוהל למניעת הטרדות מיניות באוניברסיטה. ​