• biobroad.pngמידע חיוני ומלגות
 
BioAbroad הינה עמותה ללא מטרת רווח הרשומה בישראל. מטרתנו היא לסייע למדענים, רופאים ויזמים ישראלים, המתגוררים בחו"ל, לחזור לישראל ולהביא עמם את הידע, הנסיון והיכולות שצברו לאקדמיה, לתעשייה ולמערכת הבריאות הישראלית. הארגון מאגד כיום מעל ל- 1,700 חברים השוהים בחו”ל. כ-90% מחברינו הם פוסט-דוקטורנטים או פרופסורים.  אתר האינטרנט של הארגון www.bioabroad.org.il מהווה פלטפורמה ייחודית מסוגה המקשרת בין מדענים ישראלים השוהים בחו"ל ובין מעסיקים פוטנציאליים בארץ באמצעות פרסום משרות באקדמיה ובתעשייה, ופרסום פרטיהם של חברי הארגון כך שניתן לאתר דרך המערכת מועמדים פוטנציאליים.
 
אנו מעניקים מלגות לסבסוד טיסה למדענים המבקשים להגיע לראיונות עבודה בישראל.
 
הארגון מקיים מפגשים מקצועיים וחברתיים ב 17 מרכזים בצפון אמריקה המנוהלים על ידי מדענים ישראלים מתנדבים, פעילות זו הורחבה בשנה האחרונה.
 
בשנתיים האחרונות העברנו פעילות רבה למסגרות אונליין – וובינרים (סמינרים מקוונים), לינקדאין, פייסבוק וערוץ יוטיוב – על מנת להגביר נגישות למדענים שלא נמצאים בריכוזי ישראלים או סמוך לאחד המרכזים שלנו. רשימת המוזמנים לאירועים אונליין עומדת על 2,200 מתעניינים.
 
השנה אנו מתכוונים לצאת עם פרוייקטים חדשים ובהם –סמינר נשים במדע להעצמת חוקרות צעירות, קבוצות בקורת לפוסט דוקטורנטים, פרס הצטיינות למדען ישראלי צעיר לקראת חזרה לישראל, וייעוץ תעסוקתי פרטני יחד עם ירידי התעסוקה שאנו מקיימים בצפון אמריקה.
 
ניתן לקרוא על עוד הפעילות שלנו באתר www.bioabroad.org.il  ו/או במצגת
 
  • אירועים

סדרת המפגשים לנשים במדע של BioAbroad יוצאת לדרך!

בימים אלו אנו מגבשות סדרת וובינרים אינטראקטיבים לחברות BioAbroad.

הסדרה תתייחס לאתגרים אשר נצבים ספציפית בפני נשות קריירה במדעים, באקדמיה ובתעשיה - ותציג כלים להתגבר עליהם.

פורמט הסדרה יהיה על פלטפורמת הוובינרים שלנו, אולם שונה מהוובינרים הקיימים. במרכזים שישתתפו - תתאפשר צפיה משותפת בוובינר,  תוך השתתפות אקטיבית של הנוכחות (בדומה לפורמט של פגישת הרכזים). כמובן שתתאפשר גם צפיה אישית בוובינרים - אך אז לא תהיה אפשרות להשתתף בשיחה ובדיון.

הרעיון הוא שלאחר הרצאה, המנחה תעבור מרכז מרכז ותאפשר לכל מרכז בתורו להעלות שאלות ולהשתתף בדיון.

לפיכך, אנו יוצאות בקול קורא למרכזים לסדרת המפגשים לנשים במדע של ביואברוד

אנא הודיעו לנו אם במרכז שלכם יש רצון ליצור קבוצה של נשים אשר מעוניינת להשתתף בסדרה זו
(ולהפגש פיזית לשעתיים אחת לחודש על מנת לצפות ולהשתתף בסדנא באופן פעיל).

אם יש רצון כזה, אנא שלחו מייל עד סוף ינואר (31/01/2015) לסיגל sigal@bioabroad.org.il עם מידע על  מי תשמש אשת קשר לסדרה וכמה נשים נרשמו או שאתם/ן מעריכים/ות ירצו להשתתף בקבוצה האיזורית שלכם. אשת הקשר תהיה אחראית על הלוגיסטיקה במרכז שלכם (מציאת מיקום, הזמנת החברות, דאגה למחשב, למיקרופון, לכיבוד קל וכיו"ב).

לפני השקת כל קבוצה, נרצה לוודא שיש מספיק חברות מחוייבות לתהליך ולסגור מגוון היבטים לוגיסטים. ייתכן ונצטרך להגביל את מספר הקבוצות.

פוסטיות אשר רוצות "לרכז" קבוצה או לפנות לאחד מהרכזים שלנו יכולות למצוא את פרטי הקשר לרכזים באתר