​​​ברוכים הבאים ליחידה להנדסת אנרגיה

      במאמר על 10 האתגרים העומדים בפני העולם במאה 21 שפרסם ריצ'רד סמיילי, חתן פרס נובל בכימיה, נושא האנרגיה הוגדר כאתגר מספר אחד. צריכת האנרגיה בעולם גדלה בצורה מתמדת והערכות מדברות על כך שעד שנת 2040 יצרוך העולם פי שתיים יותר אנרגיה ממה שהוא צורך כיום. יחד עם זאת, הפוטנציאל של דלקים מאובנים (פוסיליים) לא ברור, והמעבר למקורות אנרגיה מתחדשים חשוב כיום יותר מאי פעם.

      תכנית הלימודים בהנ​ד​סת אנרגיה מכשירה את המהנדסים של המחר להתמודדות עם אתגרים קיימים וחדשים של שימוש במקורות אנרגיה מתכלים (פחם, נפט, גז, גרעין) ומתחדשים (שמש, מים, רוח, ביומסה). מטרת התכנית היא לתת לבוגריה מגוון כלים לבחירה, הפקה, פיקוח ותפעול שוטף של אנרגיה ממקורות שונים. בנוסף, שמה התכנית דגש על הנושא של חסכון אנרגטי וההתייעלות האנרגטית בבניה ובתעשייה, תכן מרכזי אנרגיה ושילובים של אתגר האנרגיה עם שני אתגרים גדולים אחרים – נושא המים ונושא המזון. בוגרי התכנית משתלבים במגוון תעשיות כימיות ופטרוכימיות, בחברות תכנון, ברשויות ממשלתיות ועירוניות. אלו מבניהם אשר ממשיכים את לימודיהם לתואר שלישי משתלבים גם באקדמיה ובמוסדות המחקר בארץ ובחו''ל.  

      בוגרי התוכנית יוכלו לעבוד כמנהלי וממוני אנרגיה במפעלים, בתי חולים, מחנות צה''ל, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות היי-טק, מלונות, בתי אבות ועוד. לאור דרישה גוברת למהנדסים ומנהלים בתחומי אנרגיה גיאותרמית, סולרית, הידרואלקטרית, ואנרגית רוח, יוכלו בוגרי התוכנית להשתלב בחברות יעוץ ותכנון בתחומים חדשניים אלו.