​​

תואר שני (M.A) בחינוך עם התמחות בייעוץ חינוכי

זו ההזדמנות שלכם.ן לרכוש כלים להתפתחות מקצועית ואישית בתוכנית לימודים איכותית, אשר הבוגרים והבוגרות שלה מבוקשים.ות במערכת החינוך. באמצעות ליווי מקצועי אישי בקבוצת לימודים קטנה, התוכנית להכשרת יועצים ויועצות חינוכיים.ות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מכוונת את הבוגרות והבוגרים לתפיסה רחבה של התפקיד המשלבת ראיה מערכית, עמדה פרו-אקטיבית, כישורי יעוץ בין אישי וקבוצתי בחברה רב-תרבותית.  הסטודנטים והסטודנטיות עוברים.ות תהליך של צמיחה מקצועית ואישית המאפשרת להם לפתח את תפיסת העולם ודרכי הפעולה הייחודיות לכל אחד ואחת.
 

התוכנית שואפת להכשיר יועצים ויועצות אשר ישתלבו במערכות של חינוך פורמלי ולא פורמלי ויעוררו בהן תהליכי שינוי והתפתחות. דמות היועצת החינוכית שיושבת בחדרה, ונותנת מענה למספר מצומצם של ילדים שפונים או מופנים אליה התחלפה ביועצת חינוכית יוזמת תהליכים ארגוניים ומחוללת שינוי לטובת קידום צורכי התלמידות.ים, הצוות החינוכי, וההורים. ניתן למצוא בשנים האחרונות יותר ויותר יועצות ויועצים חינוכיות.ים המשתמשים בהכשרתם.ן המקצועית הרחבה ומיישמות.ים אותה לא רק בבתי הספר, אלא גם במוסדות להשכלה גבוהה, ובמסגרות חינוכיות לא פורמאליות, כגון במתנ"סים, בתוכניות קידום נוער, בעבודה עם נוער בסיכון או נוער מחונן ובמחלקות הרווחה במועצות המקומיות. בנוסף יועצים ויועצות חינוכיות.ים מוצאים.ות את מקומם.ן בבסיסי הדרכה והכשרה של הצבא או המשטרה כיזמי תוכניות, כמרכזי קורסים וכמנהלים של צוותים חינוכיים. בשנים האחרונות נראים.ות יועצות.ים חינוכיות.ים מועסקים.ות במחלקות כח אדם בחברות היי-טק וכאלו הפועלות.ים במסגרות של יזמות פרטית.

 

תוכנית ההכשרה אורכת שנתיים וחצי (חמישה סמסטרים) ומתקיימת בקבוצות קטנות מה שמאפשר לווי אישי לכל סטודנט. במהלך הלימודים הסטודנטים.ות  מתנסים.ות בעבודת ייעוץ במסגרות חינוכיות שונות תוך ליווי של צוותים מקצועיים מהשטח ומהאוניברסיטה.


 הלימודים נערכים במשך יומיים בשבוע ועוד יום בשבוע של עבודה מעשית בלווי יועצת מדריכה. בשנה השנייה ללימודים ניתן להצטרף ללימודי תעודת הוראה בלימודי החברה, בתוכנית ייחודית ליועצים.ות שנמשכת שנה. 

המסלול כולל לימודים בחמישה סמסטרים,  56 נק"ז, עם אפשרות ללמוד בנתיב מחקרי או בנתיב כללי. הסמסטר החמישי בתואר מוקדש ל ליווי הסטודנטים בעבודת השטח שלהם.