אוניברסיטת בן-גוריון בנגב באמצעות המועצה הירוקה (המועצה המנהלת של "קמפוס ירוק"), חרתה על דגלה את העיסוק בנושאי סביבה וקיימות. האוניברסיטה פועלת בתחומי המחקר וההוראה מתוך שאיפה להגביר את המודעות ותחושת האחריות הסביבתית של אנשי האוניברסיטה והציבור הרחב לצורך בקידום פעולות לשיפור ושימור הסביבה בהווה ולמען העתיד. "הקמפוס הירוק" מאמין בעידוד המחקר והיזמות בתחומי הסביבה השונים. מכאן, בשנת 2012, הוחלט ליזום, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה,  תחרות ארצית, עבור תלמידי תיכון הכותבים עבודת גמר בהיקף של 5 יח"ל. 

התחרות הארצית מיועדת לתלמידי כיתות יב', הכותבים עבודות גמר בהיקף של 5 יח"ל, מכלל המקצועות אשר להם נגיעה בתחומי הסביבה השונים (מדעי הסביבה, פיזיקה, כימיה, אומנות, גאוגרפיה, ביולוגיה וכד'). עבודות התלמידים נבחנות על ידי מומחים בתחום וברמה אקדמית גבוהה. התלמידים מגישים את מועמדותם ואת עבודותיהם באמצעות קול קורא שמפורסם בתחילת כל שנת לימודים אקדמאית (חודשים אוקטובר-נובמבר).

הזוכים בתחרות מוזמנים ליום עיון בו הם נחשפים להרצאות מדעיות בנושאי סביבה וקיימות בחזית המחקר, זוכים לבמה להציג את מחקרם ומקבלים את פרסי הזכייה במסגרת טקס סיום חגיגי.

במהלך שנים האחרונות חילקה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב פרסים כספיים ומלגות לימודים לזוכים ולזוכות בתחרות בשווי של עשרות אלפי שקלים. בשנת הלימודים התשע"ט זכו עשרה תלמידים ותלמידות בפרסים כספיים. במקום הראשון זכתה עדי ממן מאולפנת כפר פינס עבור עבודתה בנושא "השפעת ההזנה ברימות הגדלות על מצע מועשר באצת ננוכלורופסיס על גידול דג הקרפיון המצוי". העבודה הזוכה בוצעה בליווי של המורה מיכל כינרתי ובהנחיית הגברת סיגל לוצקי.

פרטים נוספים אודות עבודות הגמר ניתן למצוא באתר הפיקוח על עבודות הגמר.

להורדת הקול הקורא לשנת תשע"ט »
הקול הקורא פתוח להגשת מועמדות עד ה-30/3/2019.


לבירורים ושאלות ניתן לפנות לרכזת "קמפוס ירוק" בדוא"ל cgreen@bgu.ac.il