ועדת חינוך וקהילה שמה לה למטרה להנגיש את המחקר הסביבתי לציבור הרחב ובכלל זה לתלמידי תיכון שיהיה מעוניינים להתעמק בנושאים סביבתיים במסגרת עבודות הגמר שלהם בתיכון.

8.jpeg 

בתמונה: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק פרופ' אורית בן צבי-אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק, ד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך, מר דור פרידמן, רכז ועדת חינוך וקהילה והתלמידים הזוכים 


כחלק מפעילות האוניברסיטה בתחומי המחקר וההוראה ומתוך שאיפה להגביר את המודעות ותחושת האחריות הסביבתית של אנשי האוניברסיטה והציבור הרחב בקידום פעולות לשיפור ושימור הסביבה בהווה ולמען העתיד, קמפוס ירוק יזם תחרות ארצית לתלמידי תיכון בשיתוף משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה. 

התחרות הארצית מיועדת לתלמידי כיתות יב', הכותבים עבודות גמר בהיקף של 5 יח"ל, מכלל המקצועות אשר להם נגיעה בתחומי הסביבה השונים (מדעי הסביבה, פיזיקה, כימיה, אומנות, גאוגרפיה, ביולוגיה וכד'). עבודות התלמידים נבחנות על ידי מומחים בתחום וברמה אקדמית גבוהה.

התלמידים מגישים את מועמדותם ואת עבודותיהם באמצעות קול קורא שמפורסם בתחילת כל שנת לימודים אקדמאית (חודשים אוקטובר-נובמבר).

הזוכים בתחרות מוזמנים ליום עיון בו הם נחשפים להרצאות מדעיות בנושאי סביבה וקיימות בחזית המחקר, זוכים לבמה להציג את מחקרם ומקבלים את פרסי הזכייה במסגרת טקס סיום חגיגי.

הזוכה במקום הראשון בתחרות עבודות הגמר התיכוניות מקבל/ת בנוסף לפרס על המקום הראשון, מלגת לימודים בגובה של 7,000 ₪ למימוש עבור מימון לימודי התואר הראשון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

במהלך השנים האחרונות חילקה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב פרסים כספיים ומלגות לימודים לזוכים ולזוכות בתחרות בשווי של עשרות אלפי שקלים והוצגו עבודות מרתקות ומשמעותיות בתחומי הסביבה והקיימות על ידי תלמידים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ

השנה ובשנה שעברה מומשה מלגת הלימודים על ידי תלמידת תיכון שזכתה בפרס והתחילה את לימודיה באוניברסיטה, בנוסף, תלמידה שזכתה במקום השני, התחילה השנה את לימודי התואר הראשון באוניברסיטת בן-גוריון​.


ואלה התלמידים הזוכים:​

 

התלמיד יובל ברמן מבית הספר מבואות עירון מקבל את הפרס הראשון על עבודתו בנושא " השפעת אצה מהונדסת גנטית המכילה הורמון גדילה על רימות זבוב החייל השחור, והשפעת הרימות על גדילה של דג קרפיון הנוי" בהנחיית סיגל לוצקי ובליווי גלית אשטמקר. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, יובל ברמן , התלמיד הזוכה, פרופ' אורית בן צבי-אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.


 

התלמידה אלינה אדמובה מכפר הנוער אלוני יצחק מקבלת את הפרס השני על עבודתה בנושא " השפעה של הזנה בפסולת אורגנית ממפעל נייר חדרה על הגדילה של רימות זבוב החייל השחור (BSF), והשפעת הרימות על גידול דג קרפיון הנוי (קוי)" בהנחיית סיגל לוצקי ובליווי יורה אלמוג. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, אלינה אדמובה, התלמידה הזוכה, פרופ' אורית בן צבי – אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.


 

התלמיד אוראל מלכה מכפר הנוער אלוני יצחק מקבל את הפרס השלישי על עבודתו בנושא " שיפור גידול ספירולינה בעזרת ההורמון הצמחי Brassinolide  " בהנחיית גל דישון ובליווי ריבי מרגלית. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, אוראל מלכה, התלמיד הזוכה, פרופ' אורית בן צבי-אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.

 

 

התלמידה תהילה כהן מאולפנת כפר פינס מקבלת את הפרס הרביעי על עבודתה בנושא  בדיקה השוואתית של יעילות הטיפול בחיידקים גורמי מחלות בעזרת שמנים אתריים בהשוואה ליעילות הטיפול באנטיביוטיקה יעודית" בהנחיית דני נויפלד ובליווי תמר ביאר. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, תהילה כהן, התלמידה הזוכה, פרופ' אורית בן צבי -אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.

 


התלמידה רון צדיק מתיכון ע"ש רבין, אילת מקבלת את הפרס השישי על עבודתה בנושא " השקעה הורית בהגנה בעת קינון  בדררה מצויה (Psittacula krameri)" בהנחייה ובליווי של ראובן יוסף. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, רון צדיק התלמידה הזוכה, פרופ' אורית בן צבי-אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.

 


התלמידה הודיה מדהלה מאולפנת כפר פינס מקבלת את הפרס השמיני על עבודתה בנושא " ניקוי תרכובות שנוצרות מהתפרקות של סירופ דקסטרוז ("colorant") שבמי התמלחת של חברת גלעם בעזרת סרטן הארטמיה (Artemia Salina)" בהנחייה ובליווי של סיגל לוצקי. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, הודיה מדהלה התלמידה הזוכה, פרופ' אורית בן צבי-אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.התלמיד ניצן יהודה ממקיף גוונים מקבל את הפרס התשיעי על עבודתו בנושא " השפעת הוספת קומפוסט וזבל עופות בריכוזים שונים על הדברת נמטודות חופשיות וגידול של הרוסקוס" בהנחיית תמר להב ובליווי דורית רייספלד. בתמונה מימין לשמאל: פרופ' ירון זיו, יו"ר קמפוס ירוק, ניצן יהודה התלמיד הזוכה, פרופ' אורית בן צבי-אסרף, יו"ר ועדת חינוך וקהילה של קמפוס ירוק וד"ר אירית שדה, מפמרי"ת מגמת ביולוגיה במשרד החינוך.