​האוניברסיטה ואגודת הסטודנטים, באמצעות 'קמפוס ירוק' ו'עושים רחוב', יצאו בקול קורא לציבור העובדים והסטודנטים בבקשה להציע רעיונות למיזם עירוני-חברתי-סביבתי יחד עם ליווי בתכנון המיזם ובהוצאתו אל הפועל תוך הקצאת מענק כספי של עד 7,500 ש"ח שתכליתו מימוש המיזם.

במסגרת הקול הקורא, קמפוס ירוק תמך במיזמים שבוצעו בקמפוס מרקוס של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בתחום איכות הסביבה, שמירת טבע, קיימות או חינוך לקיימות באחד ממוקדי 'עושים רחוב' בתחום הנוגע לפיתוח המרחב העירוני במוקדי 'עושים רחוב' הקיימים, שיפור פני המרחב והפיכתו לנעים יותר ומזמין יותר עבור תושבי העיר, ​או ברעיונות לאירועי קהילה אשר יקדמו חיבור בין קבוצות שונות מקרב תושבי השכונה ויחזקו את תחושת הקהילתיות.

ועדת מיון שמונתה על ידי מועצת קמפוס ירוק ואשר הורכבה מנציגי המועצה הירוקה ומנציגי אגודת הסטודנטים בחנה את ההצעות על פי שיקול דעתה ותוך התחשבות, בין יתר, בשיקולים הבאים: מידת הרלוונטיות של הרעיון לנושא הקול הקורא, מקוריות הרעיון, ישימותו במסגרת מגבלות הזמן והתקציב ומידת היכולת של מציע הרעיון להוציאו אל הפועל.


הגינה ההידרופונית ממוקמת בקיר החיצוני של בניין חוסידמן ותשמש כגינת חקר בימי המדע לבני הנוער במרכז  
הגינה ההידרופונית ממוקמת בקיר החיצוני של בניין חוסידמן ותשמש כגינת חקר בימי המדע לבני הנוער במרכז 

הגינה ההידרופונית ממוקמת בקיר החיצוני של בניין חוסידמן ותשמש כגינת חקר בימי המדע לבני הנוער במרכז
פרופ' ירון זיו, יו"ר המועצה הירוקה שותל את השתילים הראשונים בגינה ההידרופונית בסיום הקול הקורא נבחרו המיזמים הבאים:

מיזם חקלא​​ות עירונית בת קיימא בשיתוף קמפוס ירוק ומהנדסים ללא גבולות

אוניברסיטת בן-גוריון ומרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע. במסגרת המיזם הוקמה מערכת הידרופונית על קיר הבניין של מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע.

הידרופוניקה נמצאת בשימוש בסוכנות החלל האמריקנית ומאפשרת גידול צמחי  מאכל בהיעדר קרקע. בעולם בו אוכלוסיית העולם רק גדלה, העתיד דורש שיטות חקלאות מתקדמות. המערכת הוצבה על קיר בבניין מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע והיא מורכבת מסט של צינורות, מיכל מים ומשאבה. מים בהם מומסים דשנים זורמים בצינורות ומזינים את הצמחים, ביחד עם חמצן חיוני, יתרונות השיטה כוללים חיסכון במשאב הקרקע והמים, הפחתה ואף ביטוח השימוש בחומרי הדברה. הקיר ההידרופוני בבניין חוסידמן ישמש להדרכת תלמידי ותלמידות תיכון במסגרת ימי מדע בנושאים שונים ומגוונים. ניטור ערכי המים נעשה כעת באופן ידני אך בעתיד יבוצע על ידי בקר אוטומטי שישדר נתונים באופן מקוון.

תא​​​ פלסטי"ק  

תא סטודנטים שמוביל ומקדם הפחתת שימוש בפלסטיק בקמפוס, הוחלט לתמוך בתא פלסטיק ולצרף את נציגיו למועצה הירוקה יחד עם פעילויות קידום בקמפוס להפחתת השימוש בפלסטיק ומעבר לשימוש בכוסות רב פעמיות.

פרויקט הפינה הרומ​​נטית

הפינה הרומנטית הוקמה בגינות עושים רחוב על ידי מוישה האוס והוקם במטרה לחזק את הקשר בין תושבי באר שבע וסטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון דרך שדרוג השכונות והמרחב הציבורי. מטרת הפרויקט היא ליצור תחושת אחריות, קהילתיות וסולידריות בין תושבי הקבע והסטודנטים בשכונות הוותיקות בסביבת האוניברסיטה באמצעות שיקום ושיפוץ המרחב הציבורי. הפרויקט מהווה מנוע לפעילות קהילתית, מסייע ליצירת מרחב נעים ובטוח בשכונות ותורם לביסוס גופים מקומיים המשמרים את תוצרי הפרויקט. בפרויקט מיושמים עקרונות הפלייסמייקינג – עיצוב המרחב הציבורי ע"י הציבור ובהתאם לצרכיו.

הפינה הרומנטית
הפינה הרומנטית

פרויקט 'נעימה'

נעימה היא כלי נגינה ייחודי המוצב במרחב הטבעי, ייחודיותה של נעימה טמונה בכך שהניגון בה אינו דורש ידע מקדים. הנגן מכה עם מקל הנגינה על צינורות מתכת תלויים לפי סדר התלייה ואלו מפיקים את הצלילים של שיר נבחר.

השנה, הוקמה נעימה בתמיכת קמפוס ירוק ו"עושים רחוב" בגינת רינגלבלום בעיר. הנעימה מנגנת חלק מהשיר "פזמון ליקינטון" שכתבה לאה גולדברג והלחינה רבקה גוילי.

נעימה
נעימה