מעבדות המחקר במחלקה


המעבד​ה לש​​​​יקום וחק​ר התנועה ע"ש שוורץ​​
במעבדה של פרופ' איציק מלצר הסטודנים חוקרים בקרת שיווי משקל בעמידה ובהליכה באמצעות פלטות כוח, מערכת לניתוח תנועה ומערכת אלקטרומיוגרפיה. אחד הפיתוחים החדשניים במעבדה היא מערכת ה-BAMper System. מערכת זו מאפשרת לבצע סימול​ציה של נפילה בהתהוותה ולחקור את מנגנוני בקרת שיווי משקל קומפנסטוריים
.
במעבדתה של ד"ר סימונה בר-חיים הסטודנטיות חוקרות בקרה ולמידה מוטורית של הליכה ואת המשמעויות הקליניות לאנשים עם הפרעות בהליכה על רקע פגיעות מוחיות. המעבדה חוקרת את ההסתגלות בהליכה בסביבות משתנות ואת המעבר מהסתגלות ללמידה ולשיקום אצל אנשים לאחר ארוע מוחי טראומטי ואצל מתבגרים עם שיתוק מוחין.
במעבדה נעשה שימוש בטכנולוגיות מאתגרות המשנות את משטח ומהירות ההליכה בצורה מלאכותית ובלתי צפויה תוך כדי רישום מתמשך של הכוחות ומרכזי הלחץ בזמן הליכה.
בהמשך נחקרים הקשרים בין השינויים התיפקודיים לשינויים המוחיים בעזרת שמוש ב-MRI ו- EEG.
 תמונה המעבדה לבקרה מוטורית ושיקום הליכה
המעבדה לחקר הזקנה, קוגניציה ושיקום 
במעבדתה של ד"ר שלי לוי-צדק אנו חוקרים:
(1) תנועה, וכיצד היא משתנה בזקנה בריאה
(2) קוגניציה מרחבית ו-(3) שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים להנגשת הטיפול הפיזיותרפי לאוכלוסיות נרחבות לצורך שיקום.


       
​​​
מעבדת מחקר והדרכה ברפואת  שריר-שלד
מטרת היחידה שמוביל פרופ' לא​וניד קליחמן ​הינה לקדם את המחקר הקליני על אטיולוגיה, הערכה וטיפול בהפרעות  שריר-שלד, פתולוגיות עמוד השדרה, טיפול מנואלי, מוביליזציות של רקמות רכות, ארגונומה, בעיות בתפקוד מיניות של חולים ​עם הפרעות שריר-שלד ועוד. רוב המחקר נערך במרפאות חוץ, בתי חולים ומרכזי שיקום..
​​


תמונת רנגן של עצמות

שיקום וסטיבולרי ומניעת נפילות
 ​ד"ר עוז צור מוביל מחקר בנושא שיווי משקל וסטיבולרי ומניעת נפילות. [קרא עוד]​