• קרן אדמונד דה רוטשילד​


 • קרן רוטשילד

  הפרויקטים המתבצעים בו הם רב-תחומיים וחלוציים בהיקפם ובשיטות המחקר שלהם, ומתאפשרים הודות לתמיכה הנדיבה של קרן אדמונד דה רוטשילד​​. יעד מרכזי של המרכז הוא לטפח קבוצות חוקרים צעירים שעבודתם תשלב מצוינות אקדמית לצד רגישות תרבותית ומחויבות חברתית.

  בין הפרויקטים המתבצעים בחסות המכון:

  "הישראלים הראשונים" – מחקר רב-משתתפים וארוך-טווח של הספרות שיצרו הסופרים, המשוררים, המחזאים, סופרי הילדים ויוצרים אחרים שעיצבו, במידה רבה, את אופייה של התרבות הישראלית."סיפורו של הדרום" – מחקר רב-משתתפים וארוך-טווח שעיקרו יצירת פרופיל אנושי ותרבותי של הדרום הישראלי, כפי שהוא נראה דרך עיניהם של התושבים החיים בו מאז העשור הראשון של מדינת ישראל:  אנשי הקיבוצים והמושבים, עיירות הפיתוח, בדווים ואחרים.

  "לקסיקון הקשרים לספרות ישראלית" – פרויקט רב-משתתפים שעתיד להעמיד לרשות קוראי הספרות העברית לקסיקון שלם של הסופרים בישראל. הלקסיקון ראה אור בשנת 2014 בהוצאת דביר ומכון הקשרים. 
  בשנת 2020 עלתה מהדורה מקוונת של הלקסיקון »​

 • ענת דולב מראיינת את פרופ׳ אבנר הולצמן, אוניברסיטת תל אביב. 21.7.14​

 • "לקסיקון סופרי הילדים בישראל" – פרויקט רב-משתתפים שעתיד להעמיד לרשות קוראי הספרות העברית לקסיקון שלם של סופרי הילדים בישראל.

 • "המולו"ת העברית 1890 – 2000 " – מחקר מקיף העומד בשלבי סיום שעניינו תולדות הוצאות הספרים העבריות במאה השנים האחרונות.

ספקולציה 

כתב עת מקוון חדש לספרות ספקולטיבית עכשווית.
קול קורא - מזמינים כותבים/ות לשלוח יצירות מקוריות בפרוזה, שירה, קומיקס ויצירות גרפיות שטרם פורסמו, עד 4,500 מילים. יתקבלו יצירות בכל הסוגות הספקולטיביות (פנטזיה, מדע-בידיוני, אימה). תאריך אחרון למשלוח יצירות: 1/7/2020 לכתובת המייל: speculation.journal@gmail.com

עריכה | רינה ז׳אן ברוך, רוני גלבפיש, עודד וולקשטיין, דינה עזריאל
ייעוץ | שמעון אדף הפקה | יובל אטיאס​


כתב העת​​ "מכאן"

clip_image002.gif
כתב עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית.

מכאן הוא כתב עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית. כתב העת נוסד בשנת 2000 ומאז ועד היום התפרסמו במסגרתו 20 גליונות. כתב העת יוצא לאור על ידי מכון "הקשרים" לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בשיתוף עם המחלקה לספרות עברית והוצאת פרדס. 
לפרטים מלאים וכל הגליונות בקרו באתר כתב העת מכאן »

אודות

או​דות

גיליון מקוון למסות וביקורת ספרות. כתב העת יוצא לאור בתמיכת מכון הקשרים ובסיוע מועצת הפיס לתרבות ואמנות. את אודות עורכים: ענת ויסמן, עמרי הרצוג ויפתח אשכנזי.

בגיליון 10 של אודות  שפורסם באוקטובר 2018, יש, בין השאר, מסה של מעין איתן על קריאה. רשימה של חן שטרס על הקשר בין הכתיבה של הסופרת ענת עינהר לעידן האינטרנטי שבו אנחנו חיים. מסה של מיכל בן נפתלי על ספרה של סדרה אזרחי ״איפוס המסע היהודי״, רשימה של תמר הגר על ספרה של אסתר פלד שזכה בפרס ספיר ועוד.

בגיליון 11 שפורסם בינואר האחרון מופיע מאמר של יגאל שוורץ על התרומה המיוחדת של יהודי הונגריה לתרבות הישראלית, גילויים מפתיעים של צבי טריגר על משפט הגירושים של ז׳קלין כהנוב, מסה של טלי לטוביצקי על הסופר הפולני תיאדוש ברובסקי שהיה אחד הראשונים שכתב על השואה ומסה אישית של אליאור פורת על המתח שבין השירה לחיים. ​לאתר כתב העת אודות »


bgu review

BGU ​​RE​VIEW 

כתב עת מקוון לתרבות ישראלית בשפה האנגלית, בתמיכת קרן אקסל שפרינגר
לאתר כתב העת BGU REVIEW »הצריף​

​​כתב העת של המסלול לכתיבה יצירתית במחלקה לספרות עברית.

כל גיליון מלווה בדימויים חזותיים ומכיל שירה, סיפורים קצרים, מסות, וראיון ספרותי עם יוצר במדיום משתנה.

המערכת מורכבת מתלמידי המסלול ובוגריו, שמבקשים לגלות קולות חדשים בתוך ומחוץ לכתלי האוניברסיטה, ולכן מתפרסמות בכתב העת יצירות של יוצרים שפרסמו לא יותר מספר אחד. חברי המערכת מתנסים בהפקת ועריכת כתב עת מקצועי.​
לפרטים באתר המחלקה לספרות עברית »