מגמות לימודים במחלקה 

 
מימון
 
מטרת ההתמחות הנה להכשיר סטודנטים לקראת תפקידי ניהול בתחום המימון. המגמה מעניקה לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות להתמודדות עם הדרכים בהם יחידים, גופים עיסקיים ואירגונים אחרים מקצים את מקורות המימון שלהם על פני זמן, ומציעה פתרונות אפשריים לקבלת החלטות בתנאי אי וודאות. מגוון הקורסים מעניק לסטודנטים כלים המאפשרים להבין את תהליך קבלת ההחלטות בסביבה עיסקית מגוונת ובהתחשב בדרכים בהם שוקי הון בארץ ובעולם פועלים. התוכנית שמה דגש על החינוך וההכשרה האקדמית הדרושה מסטודנטים שמבקשים לעבוד בתעשייה, במוסדות פיננסים ובארגונים ממשלתיים. בהתאם לכך, חלק מקורסי החובה מאפשרים מתן פטור מבחינות במימון לקבלת רישיון להיות יועץ השקעות או מנהלי תיקים. כמו כן, מספר נבחר של סטודנטים ממגמת מימון יכולים להשתתף בקורס חדר העסקות של המחלקה למנהל עסקים בו הסטודנטים מנהלים תיקי השקעות בפועל עבור מספר לקוחות.
 
 
מימון וביטוח
 
מטרת הנתמחות הנה להכשיר סטודנטים לקראת תפקידי ניהול בתחום המימון הפנסיה והביטוח. במסגרת המקצועות הנלמדים והכשרת הסטודנטים בנושא שוק ההון נלמדים מקצועות ביטוח החיים הפנסיה והגמל ושילובם בשוק ההון לאור רפורמת ועד בכר. התוכנית שמה דגש על קבלת החלטות בתנאי אי וודאות בסביבה עסקית תוך ראייה רחבה של שוק ההון לאור הרפורמות בענף.
 
 
התנהגות ארגונית
 
ההתמחות נועדה להעמיק את הידע של סטודנטים בתחום מדעי ההתנהגות בניהול ולהכשיר סטודנטים לקראת תפקידי ניהול בתחום משאבי אנוש וייעוץ ארגוני. המגמה הארגונית מדגישה את השילוב בין הקניית כלים של חקירה מדעית ואבחון, לבין חשיפה ויישום של כלים אלו בסיטואציות ארגוניות עדכניות. בנוסף, המגמה מאפשרת לסטודנטים לעמוד בדרישות האקדמיות של איפ"א ולקבל הכרה בלימודיהם לקראת התמחות בייעוץ ארגוני.
 
 
שיווק
 
ההתמחות מיועדת לענות על הצורך של מנהלים בכלל, ומנהלי שיווק בפרט, להתמודד  עם סביבה שיווקית משתנה, תחרותית וגלובלית. המגמה מציגה בפני הסטודנטים את נושא השיווק הן בישראל והן בחו"ל, מדגישה מגמות חדשות בתיאוריה ובישום, ומעניקה לסטודנטים כלים לקידום פרויקטים מסחריים ולא מסחריים.
 
 
אסטרטגיה וניהול בינלאומי
 
התמחות עונה על הצורך היום יומי של מנהלים ואנשי עסקים להתמודד עם החלטות אסטרטגיות   וניהוליות בסביבה בינלאומית או גלובלית. מטרת המגמה היא להכשיר מנהלים ואנשי עסקים בתכנון, ארגון, תפעול ובקרה של ארגונים וחברות בסביבה בינלאומית בתחומים השונים של מנהל עסקים, והיא מתמקדת בקבלת החלטות בקרב מנהלים בכירים, בעיקר בהכנה לכניסה לתחום העסקים הבין-לאומיים.
 
  
יזמות חדשנות וניהול היי טק
 
ההתמחות מקנה לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים ליזמים ולמנהלים בעיקר בתחום ההי-טק והביו-טק, אך גם לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, ולגורמים בסקטור העסקי והציבורי הקשורים אתם. במסגרת הלימודים משולב ידע תיאורטי עם ידע יישומי שמבוסס על שיתוף פעולה עם חברות הי-טק (תעשייה ושירותים), עם גורמים עסקיים המהווים חלק מתעשייה זו (קרנות הון סיכון וכדומה) ועם אוניברסיטאות בעולם המתמחות בתחום.  למגמה יש מוקד יישומי והיא כוללת הכנה של תכנית עסקית אסטרטגית עבור מיזם אמיתי.

המגמה ליזמות חברתית וניהול חדשני​

שינויים טכנולוגים מרחיקי לכת, יחד עם התגבשותן של גישות חברתיות ואקולוגיות חדשות משפיעים על עסקים וארגונים. המגמה ליזמות חברתית וניהול חדשני מתמקדת בהכשרת מנהלים להובלה ועיצוב החברה מול אתגרי סביבה דינמית זו. התלמידים במגמה נחשפים בין השאר לקורסים בתחום פיתוח ומיומנויות למנהלים כמו מנהיגות, אימון אישי ועסקי, ומיינדפולנס; קורסים ביזמות חברתית כמו היזם החברתי בתוך הארגון, ו- מרעיון טכנולוגי למיזם עסקי, וקורסים המתייחסים להכרת מגמות סביבת הניהול הדינמית כמו ניהול קיימות ואחריות חברתית.

 
המגמה הרב-תחומית
 
המגמה הרב-תחומית מיועדת לתלמידים המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם במספר תחומים של מנהל עסקים. היא מתאימה לתלמידים שהעיסוק שלהם הינו רב-תחומי ומקיף יותר מתחום אחד של מנהל עסקים. למשל, ההזדמנות לרכוש ידע במגוון תחומים כגון אסטרטגיה, יזמות, שיווק והתנהגות ארגונית הינה שימושית עבור תלמידים המשמשים כמנהלים כלליים או חברי דירקטוריון (או המתעתדים לשמש בתפקידים כאלה בעתיד). כמו כן מתאימה המגמה לתלמידים שאינם יודעים בשלב זה באילו מתחומי מנהל עסקים ירצו לעסוק בעתיד ומעוניינים לשמור על מירב האפשרויות.  המגמה מציעה מבנה רב-תחומי ומבנה דו-תחומי. במבנה הרב-תחומי ניתן לשלב בין שלוש או ארבע המגמות המצוינות בהמשך (בגיליון הציונים תצוין מגמה רב-תחומית).
 
המחלקה ממליצה על מבנה דו-תחומי בו התלמיד משלב בין שתי מגמות (בגיליון הציונים תצוין המגמה הרב תחומית וכן השילוב הספציפי). ניתן לשלב בין המגמות הבאות: שיווק, התנהגות ארגונית, אסטרטגיה וניהול בינ"ל, ​יזמות חדשנות והיי-טק​.