מגמות  לימודים במחלקה 
 
מימון
 
מטרת ההתמחות הנה להכשיר סטודנטים לקראת תפקידי ניהול בתחום המימון. המגמה מעניקה לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות להתמודדות עם הדרכים בהם יחידים, גופים עיסקיים ואירגונים אחרים מקצים את מקורות המימון שלהם על פני זמן, ומציעה פתרונות אפשריים לקבלת החלטות בתנאי אי וודאות. מגוון הקורסים מעניק לסטודנטים כלים המאפשרים להבין את תהליך קבלת ההחלטות בסביבה עיסקית מגוונת ובהתחשב בדרכים בהם שוקי הון בארץ ובעולם פועלים. התוכנית שמה דגש על החינוך וההכשרה האקדמית הדרושה מסטודנטים שמבקשים לעבוד בתעשייה, במוסדות פיננסים ובארגונים ממשלתיים. בהתאם לכך, חלק מקורסי החובה מאפשרים מתן פטור מבחינות במימון לקבלת רישיון להיות יועץ השקעות או מנהלי תיקים. כמו כן, מספר נבחר של סטודנטים ממגמת מימון יכולים להשתתף בקורס חדר העסקות של המחלקה למנהל עסקים בו הסטודנטים מנהלים תיקי השקעות בפועל עבור מספר לקוחות.
 
 
מימון וביטוח
 
מטרת הנתמחות הנה להכשיר סטודנטים לקראת תפקידי ניהול בתחום המימון הפנסיה והביטוח. במסגרת המקצועות הנלמדים והכשרת הסטודנטים בנושא שוק ההון נלמדים מקצועות ביטוח החיים הפנסיה והגמל ושילובם בשוק ההון לאור רפורמת ועד בכר. התוכנית שמה דגש על קבלת החלטות בתנאי אי וודאות בסביבה עסקית תוך ראייה רחבה של שוק ההון לאור הרפורמות בענף.
 
 
התנהגות ארגונית
 
ההתמחות נועדה להעמיק את הידע של סטודנטים בתחום מדעי ההתנהגות בניהול ולהכשיר סטודנטים לקראת תפקידי ניהול בתחום משאבי אנוש וייעוץ ארגוני. המגמה הארגונית מדגישה את השילוב בין הקניית כלים של חקירה מדעית ואבחון, לבין חשיפה ויישום של כלים אלו בסיטואציות ארגוניות עדכניות. בנוסף, המגמה מאפשרת לסטודנטים לעמוד בדרישות האקדמיות של איפ"א ולקבל הכרה בלימודיהם לקראת התמחות בייעוץ ארגוני.
 
 
שיווק
 
ההתמחות מיועדת לענות על הצורך של מנהלים בכלל, ומנהלי שיווק בפרט, להתמודד  עם סביבה שיווקית משתנה, תחרותית וגלובלית. המגמה מציגה בפני הסטודנטים את נושא השיווק הן בישראל והן בחו"ל, מדגישה מגמות חדשות בתיאוריה ובישום, ומעניקה לסטודנטים כלים לקידום פרויקטים מסחריים ולא מסחריים.
 
 
אסטרטגיה וניהול בינלאומי
 
התמחות עונה על הצורך היום יומי של מנהלים ואנשי עסקים להתמודד עם החלטות אסטרטגיות   וניהוליות בסביבה בינלאומית או גלובלית. מטרת המגמה היא להכשיר מנהלים ואנשי עסקים בתכנון, ארגון, תפעול ובקרה של ארגונים וחברות בסביבה בינלאומית בתחומים השונים של מנהל עסקים, והיא מתמקדת בקבלת החלטות בקרב מנהלים בכירים, בעיקר בהכנה לכניסה לתחום העסקים הבין-לאומיים.
 
  
יזמות, חדשנות וניהול היי טק
 
ההתמחות מקנה לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים ליזמים ולמנהלים בעיקר בתחום ההי-טק והביו-טק, אך גם לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, ולגורמים בסקטור העסקי והציבורי הקשורים אתם. במסגרת הלימודים משולב ידע תיאורטי עם ידע יישומי שמבוסס על שיתוף פעולה עם חברות הי-טק (תעשייה ושירותים), עם גורמים עסקיים המהווים חלק מתעשייה זו (קרנות הון סיכון וכדומה) ועם אוניברסיטאות בעולם המתמחות בתחום.  למגמה יש מוקד יישומי והיא כוללת הכנה של תכנית עסקית אסטרטגית עבור מיזם אמיתי.
 
יזמות חדשנות ומערכות מידע
 
המגמה מקנה לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים ליזמים כדי להקים ולנהל עסק תוך קיום דגש על קידום חדשנות
בארגונים בעיקר בתחומי ההיי-טק והביו-טק. המגמה חושפת בעלי עסקים קטנים ובינוניים לשילוב בין ידע תיאורטי לידע
יישומי, המבוסס על שיתוף פעולה עם המגזר העסקי הפרטי והציבורי, לרבות יזמים, בעלי עסקים, חברות עסקיות )היי-טק,
סטארט-אפים וקרנות הון סיכון(. בנוסף, המגמה מקיימת קשר שוטף והדוק עם אוניברסיטאות בעולם המתמחות ביזמות
וחדשנות. המוקד היישומי של המגמה משתקף בין השאר בהכנה של תכנית עסקית עבור מיזם אמיתי.
 
המגמה הרב-תחומית
 
המגמה הרב-תחומית מיועדת לסטודנטים המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם במספר תחומים של מנהל עסקים. היא מתאימה לסטודנטים שהעיסוק שלהם הינו רב-תחומי ומקיף יותר מתחום אחד של מנהל עסקים. למשל, ההזדמנות לרכוש ידע במגוון תחומים כגון אסטרטגיה, יזמות, שיווק, מימון והתנהגות ארגונית הינה שימושית עבור סטודנטים המשמשים כמנהלים כלליים או חברי דירקטוריון (או המתעתדים לשמש בתפקידים כאלה בעתיד). כמו כן מתאימה המגמה לסטודנטים שאינם יודעים בשלב זה באילו מתחומי מנהל עסקים ירצו לעסוק בעתיד ומעוניינים לשמור על מירב האפשרויות.