​על מנת להקל על תהליך החיפוש, ברירת המחדל הינה "חיפוש מתקדם".

שם משתמש וסיסמא
בחלק העליון של המסך, מצד שמאל הכנס/י שם משתמש וסיסמא

tip1.png


שדות לחיפוש:
את הנושא המרכזי יש להזין בשורה "חיפש גלובלי", לאחר מכן יש למלא את השדות הנוספים בהתאם למידע שיש ברשותך. לקבלת שדות נוספים יש ללחוץ על הלינק הכחול "שדות נוספים".
בכל שורה שבסופה מצוירת זכוכית מגדלת, יש ללחוץ על הסמל ולבחור סעיף מהרשימה הקיימת.

tip2.png

דגשים לחיפוש:
סוג החומר- לחיצה על האייקון של זכוכית המגדלת בסוף השורה פותחת רשימה של סוגי חומר שונים. במידה ומחפשים חומר ברמת המסמך הבודד יש לבחור מתוך הרשימה את "ארכיון בן-גוריון- מסמך"
חיפוש גלובלי- זהו שדה החיפוש החשוב ביותר המאפשר חיפוש מושג, איש, מקום וכו'. במידה ומחפשים חומר על אדם מסוים כדאי להתחיל עם כוכבית ושם האיש. הוספת כוכבית מרחיבה את החיפוש. כמו כן כדאי לרשום את שם האיש באנגלית.

tip3.png

הוספת כוכבית מרחיבה את החיפוש. כמו כן כדאי לרשום את שם האיש באנגלית.
שימו לב: במידה וניתן לרשום את שם האיש בכמה אופנים כדאי לנסח את השאילתה כך
tip4.png

דגשים לשימוש ב"חיפש גלובלי":
כוכבית (*) לפני המילה מחפשת גם אותיות תחיליות. לדוגמא: חיפוש *נגב יכלול גם חיפוש של המילים הנגב, בנגב, לנגב וכו' ניתן להשתמש במילים גם, או, ולא לדוגמא:
 *נגב או *ערבה
 *נגב וגם *ערבה
 *נגב ולא *ערבה

 

בצד ימין בכל שדה חיפוש מקיים חלון ובתוכו המילה מילולי. לחיצה על החץ פותחת רשימת אפשרויות לחיפוש מדויק יותר:
tip5.png

חטיבה ותת חטיבה בארכיון- מאפשר בחירה של חטיבה או תת חטיבה מתוך רשימה מפורטת. המידה ובחירה כזו נעשית החיפוש יתבצע רק בחטיבה/תת חטיבה שנבחרה. ניתן לבחור יותר חטיבה/תת חטיבה אחת
שימו לב: במידה ולא בוחרים חטיבה/תת חטיבה בחיפוש, התשובות שנקבל יהיו מכל חטיבות בארכיון.
מתאריך עד תאריך- יש לרשום תאריכים מלאים XX / XX / XXXX ) מומלץ לרשום את התאריכים המלאים ידנית ולא להשתמש באייקון של לוח השנה שמופיע מצד שמאל של השורה:
tip6.png
חפש: לאחר מילוי השדות הרצויים יש ללחוץ על המילה "חפש" ונקבל את המסך תוצאות חיפושתצוגת רשומות המכיל בתוכו את המסמכים שנמצאו בהתאם לחיפוש המבוקש:
tip7.png
בכל תוצאה שהתקבלה, קיים צילום של המסמך עצמו (ניתן לראות את המסמך רק לאחר הכנסת שם משתמש וסיסמא. חיפוש ללא שם משתמש וסיסמא לא יאפשר צפייה במסך) ולינק כחול שיוביל אל המסמך עצמו. לחיצה על הלינק תאפשר צפייה נוחה במסמך. יש לעמוד על המסמך, להקליק על הלחצן הימני של העכבר ולבחור באפשרות פתח בכרטיסיה חדשה / Open link in new tab
tip8.png
כעת ניתן לראות את המסמך בירור.

s-file.PNG
 

במידה והמסמך מכיל יותר מעמוד אחד, לאחר לחיצה על הלינק יתגלו לפנינו ייתר העמודים. ניתן ללחוץ עליהם ולצפות בדפים הנוספים.
שימו לב: כאשר התשובה שהתקבלה היא מהיומן או מפרוטוקולים, יש להקליק על "מידע נוסף" כדי לראות את כל הטקסט המפוענח של אותו התאריך:

tip9.png
 

כניסה לחיפוש בארכיון בן-גוריון >>