13 ינו' 2022
​​​​​ההוראה היא מרכיב מרכזי וחשוב בעשייתנו האקדמית. אנו מוקירים את חברות וחברי הסגל האקדמי על הצטיינות יוצאת דופן בהוראה. השנה נבקש להוקיר גם את חברות וחברי הסגל האקדמי אשר ביצעו שינוי חדשני ויצירתי בשיטות ההוראה. 

להלן שמות המרצים/ות המצטיינים/ות והחדשניים/יות לשנה"ל תשפ"א:

פרס רוט להצטיינות​ בהוראה 


הפרס נוסד ע"י מר לני רוט, לכבוד אביו, פרופ' צ'ארלס רוט. מטרת הפרס לאפשר לסטודנטים/ות של האוניברסיטה להוקיר מרצה, שהשפיע/ה על לימודיהם ועל חייהם האקדמיים. 
השנה מוענק הפרס למרצה, אשר קיבלה בסקר שביעות רצון מההוראה הערכה יוצאת דופן מהסטודנטים אותם לימדה ועל כן נבחרה למרצה מעוררת השראה: 

פרופ' אילת הראל התוכנית לניהול ויישוב סכסוכים, הפקולטה למדעי הרוח והחברה

פרס גלאט​ להצטיינ​​ות בהוראה 


פרס גלאט למצוינות בהוראה מוענק בשמו של עו"ד הרמן גלאט לזכר הוריו, לובה ודיויד גלאט זיכרונם לברכה, שהיו אוהבי ישראל וחברים פעילים בתנועה הציונית בארה"ב. הפרס מוענק למרצים/ות המצטיינים/ות, שציון ההוראה שלהם הינו הגבוה ביותר בכל פקולטה לפי גודלה. המרצים/ות נבחרו על בסיס תוצאות סקר שביעות רצון מההוראה שהועבר בקרב ציבור הסטודנטים והסטודנטיות בתום שנת הלימודים:

מצטייני הפקולטה למדעי הרוח והחברה: 
פרופ' מוחמד אל-עטאונה – לימודי המזרח התיכון
ד"ר יונתן מנדל  לימודי המזרח התיכון
ד"ר אבי מרציאנו גילבורד – תקשורת
ד"ר אוסאמה סוידאן  התוכנית להוראת המדעים והטכנולוגיה

מצטייני הפקולטה למדעי ההנדסה: 
פרופ' ארז גלעד – הנדסת גרעינית
ד"ר איסנה וקסלר-לובלינסקי  הנדסת מערכות תוכנה ומידע
ד"ר שמוליק פינקרט  הנדסה אזרחית וסביבתית
ד"ר אורן צור  הנדסת מערכות תוכנה ומידע
ד"ר  יעקב שי-אל (קובי) כהן  הנדסת חשמל ומחשבים
מר דור עצמון  הנדסת מערכות תוכנה ומידע

מצטייני הפקולטה למדעי הטבע: 
פרופ' אייל ארבלי  כימיה
ד"ר גילי גולן-פולק  מתמטיקה
ד"ר ניב גלבוע – מדעי המחשב
ד"ר אור סתת  מדעי המחשב
גב' מיכל שמש  מדעי המחשב 

מצטייני הפקולטה למדעי הבריאות: 
ד"ר סתיו שפירא  בית הספר לבריאות הציבור
ד"ר דורון שגיא  בית הספר לרפואה

מצטייני הפקולטה לניהול:
ד"ר דורית אפרת-טרייסטר  ניהול 
גב' שני מלכה-אברהם  ניהול 
גב' רותם איזק  מנהל עסקים (מתרגלת)

מצטיין קמפוס אילת:
מר נועם גונן  קמפוס אילת (דוקטורנט)


פרסי היחידה לקיד​ום איכות ההו​​ראה והלמידה

פרס ל​​מרצה בקורס​​ שירות:

היחידה לקידום איכות ההוראה והלמידה מבקשת להוקיר מרצים/ות מצטיינים/ות, אשר לימדו בקורסי שירות רבי משתתפים מחוץ למחלקה שלהם, זאת מתוך הערכה לאתגר המיוחד בהוראה זו. השנה זכה בפרס: 
ד"ר יזהר אופנהיים – מתמטיקה

פרסים ותעודות למרצים/​​ות חדשניים/יות:

היחידה לקידום איכות ההוראה והלמידה מבקשת להוקיר מרצים/ות חדשניים/יות, שביצעו בשנת תשפ"א שינוי משמעותי, חדשני ויצירתי בשיטת ההוראה במטרה לשפר את תהליך ההוראה והלמידה:

מרצים/ו​ת חדשניים/יות אשר קיבלו פרס כספי ותעודת הערכה


מרצים חדשניים מהפקולטה למדעי הרוח והחברה:
פרופ' טל סבוראי  גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי
פרופ' שרון פרדו  פוליטיקה וממשל

מרצים/ות חדשניים/יות מהפקולטה למדעי הטבע:
פרופ' מייק קודיש  מדעי המחשב
פרופ' חן קיסר  מדעי המחשב
גב' מיכל שמש  מדעי המחשב

מרצה חדשן מהפקולטה למדעי ההנדסה:
פרופ' גיא שני – הנדסת מערכות תוכנה ומידע

מרצים חדשניים מהפקולטה למדעי הבריאות:
ד"ר שמעון דוד עמר  חטיבה לבריאות בקהילה
ד"ר אריה קויפמן  בית הספר לרפואה

מרצה חדשן מהפקולטה לניהול:
מר פול קליין  ניהול

מרצים/ות חדשניים/יו​ת א​שר קיבלו תעודת הערכה


מרצים חדשניים מהפקולטה למדעי הרוח והחברה:
ד"ר ארז יוסקוביץ  פילוסופיה
פרופ' יואב קסלר – פסיכולוגיה

מרצים/ות חדשניים/יות מהפקולטה למדעי הבריאות:
פרופ' מוריה אלן  מדיניות וניהול מערכות בריאות
ד"ר אודיה כהן  סיעוד
ד"ר מני עמראן  סיעוד

תעודת הוקרה​​ למרצי/ות הקורס: סוגיות בסביבה, קיימות ושמירת טבע


השנה הוחלט להעניק תעודת הוקרה למרצי/ות הקורס: סוגיות בסביבה, קיימות ושמירת טבע - 
על חווית למידה ייחודית, שונה, חדשנית ומעניינת המשלבת תחומי ידע רבים ומגוונים בנושאי הסביבה, טבע וקיימות. הקורס הוצע אינטרנטית בפלטפורמה היוקרתית edX, ודרכו נחשפו אלפי תלמידים מכל העולם לנושאים בעלי חשיבות כלל אנושית. 

מרצי/ות הקורס:
פרופ' ירון זיו - יוזם הקורס, ראש בית הספר לקיימות ושינויי אקלים
פרופ' דוד קטושבסקי – הנדסה אזרחית וסביבתית
פרופ' יצחק מאיר - הנדסה אזרחית וסביבתית
פרופ' עמית גרוס - מכון צוקרברג לחקר המים​
פרופ' מידד קיסינגר - גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי
ד"ר שירלי בר-דוד - מכון שוויצריה לחקר אנרגיה וסביבה של אזורים צחיחים