21 ינו' 2021

​פרופ' עידן הוד, חבר סגל המחלקה לכימיה, התבשר לאחרונה על זכייתו בפרס הצטיינות לחוקר צעיר מטעם ה-IVS, האגודה הישראלית לוואקום. הפרס היוקרתי מתווסף לזכייתו של פרופ' הוד ב'פרס קריל' לשנת 2020. הפרס הוענק לו על פיתוח חומרים מוליכי חשמל חדשניים מסוג מסגרות מתכת-אורגניות, וניצולם להמרה של אנרגיית שמש ליצירת דלקים חלופיים.

פרופ עידן הוד

עידן הוד סיים את שלושת תאריו באוניברסיטת בר אילן. לאחר תקופת פוסט-דוקטורט בת שלוש שנים באוניברסיטת נורת'ווסטרן שבארה"ב, הצטרף כחבר סגל למחלקה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקריו מתמקדים בפיתוח חומרים אורגניים וחומרים אי-אורגניים היברידיים ליישומי אנרגיה בת קיימא.

מחקריו של פרופ' הוד מתבססים על משפחה ייחודית של חומרים חדשניים שכינויים מסגרות מתכת אורגניות. למרות שרובם נחשבים כמבודדים חשמלית, מצא הוד כי ניתן להשתמש ולנצל את תכונותיהם  המיוחדות של חומרים אלו באופן חדשני. במסגרת המחקר ניצל פרופ' הוד את החומר החדשני לצורך ציפוי אלקטרודות ולפיתוח התקנים אלקטרוכימיים מבטיחים לשלל תגובות קטליטיות כגון: פיצול מים, חיזור פחמן דו-חמצני ויצירת אמוניה.​ האגודה הישראלית לוואקום - מדע, טכנולוגיה ויישומים (IVS) הוקמה ונרשמה כאגודה הישראלית לטכנולוגיית ואקום (ISVT) באוקטובר 1968. יו"ר הדירקטוריון הראשון היה ד"ר אלכסנדר רוט, מחברם של הספרים "טכנולוגיית ואקום" ו"טכניקות איטום ואקום" ולימים חבר הכבוד הראשון של האגודה. יותר מ-400 חברים פעילים כיום במסגרת ה-IVS והם תורמים מכישוריהם למפעלי מחקר ותעשייה בישראל.​