23 פבר' 2021

​​​כ-270 סטודנטים דוברי רוסית לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בן-גוריון בנגב קיבלו בתקופת משבר הקורונה סיוע מיוחד מקרן "ג'נסיס" (Genesis Philanthropy Group). הסיוע ניתן על בסיס קריטריונים ונועד לסייע בכיסוי הוצאות כגון שכר דירה, חשמל ומים, תחבורה, מצרכים בסיסיים וציוד רפואי.

 

ג'ף קיי, סגן הנשיא לקשרי ציבור ופיתוח משאבים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב:​ מגפת הקורונה והשלכותיה השפיעו בצורה עמוקה על חייהם של סטודנטים בישראל; אלפי צעירים איבדו את המשרות שסיפקו להם תמיכה בסיסית בתקופת הלימודים, סטודנטים בעלי הכנסה נמוכה איבדו לגמרי את רשת הביטחון שלהם. אנו באוניברסיטת בן-גוריון מעניקים תמיכה וחיזוק לסטודנטים ולחוקרים שלנו, כדי שיוכלו לצלוח את התקופה הזו ולממש את יעדיהם האקדמיים. מעבר לחובתנו כלפי הסטודנטים שלנו, הרי שתמיכה בדור הבא של החוקרים הישראלים היא הדבר הנכון גם מבחינה לאומית. עיקרון זה נכון שבעתיים כשמדובר באוכלוסיה של עולים או ילדים של מי שבחרו לעלות לארץ. תמיכתה של קרן "ג'נסיס" סייעה לנו להבטיח שלא נאבד דור שלם של צעירים מוכשרים שתרומתם לצמיחה ולשגשוג של הנגב ומדינת ישראל היא קריטית." 

נטלי שניידרמן, מנהלת מערך המענקים של קרן "ג'נסיס": "עם פרוץ משבר הקורונה הקרן החליטה להיכנס לראשונה לתחום הסיוע הסוציאלי, בארץ וברחבי העולם, עם דגש לתמיכה בקהילות יהודיות חלשות וקבוצות נזקקות. אנו שמחים לתרום את חלקינו לחיזוק ושימור העולם היהודי בתקופה זו של קושי ואתגרים חסרי תקדים."קרן ג'נסיס (Genesis Philanthropy Group/GPG)​ היא קרן גלובלית אשר נוסדה על ידי קבוצה של אנשי עסקים ופילנתרופים יהודים דוברי רוסית. קרן ג'נסיס ממקדת את מאמציה בעיקר בפיתוח וחיזוק הזהות היהודית בקרב הקהילה העולמית של יהודים דוברי רוסית, וגם בתמיכה בקהילות יהודיות ברחבי העולם.

לוגו קרן GPG