24 מאי 2021

​​​מלגות אדמס​ הן מפעל משותף לאקדמיה הישראלית למדעים ולמרסל אדמס מקנדה, והן מיועדות לסייע לתלמידי מחקר בתחומי המדעים המדויקים, מתמטיקה ומדעי החיים. המלגות מוענקות מדי שנה לשמונה תלמידי מחקר צעירים החל מהשנה השנייה ללימודיהם לתואר דוקטור, לתקופה של עד ארבע שנות לימוד רצופות. 

תוכנית המלגות נוסדה בשנת 2005, והזוכים בהן מגשימים את שאיפתו של אדמס לעזור לאנשי האקדמיה הטובים והמבריקים ביותר, בעלי הפוטנציאל המרבי לצמיחה ופיתוח, שהוכיחו מצוינות גם בכישרונותיהם וגם באישיותם. 

נוי ברכה נחמד

מחקרה של נוי ברכה נחמד, בהנחייתו של הכימאי פרופ' גבי למקוף, דיקן ​הפקולטה למדעי הטבע, מתמקד בכימיה אורגנו-מתכתית ובקטליזה. בעבודתה סייעה נוי לקהילה המדעית בפיתוח שיטות להכנת מולקולות אורגניות על-ידי סידור מחדש של קשרים כפולים של פחמן במסלולים ספציפיים חדשים. 

עם זכייתה בפרס אמרה נוי: "אני רוצה להודות לתוכנית מלגות אדמס של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ולמנחה שלי פרופ' למקוף על הסיוע והתמיכה הרבה. המחקר שלי ימשיך להתמקד בזרזים מבוססי יוד על מנת למצוא דרכים חדשות, ספציפיות וסלקטיביות ליצירת מולקולות שימושיות ובחקר פולימרים חדשים".