החזון של המחלקה מבוסס על שלושה עקרונות:

[1] קידום מחקר אקדמי תיאורטי ויישומי ברמה גבוהה,

[2] השכלה ניהולית איכותית

[3] מחויבות לחינוך לאזרחות אתית ומעורבות בחיי הקהילה.

החזון הלכה למעשה:

 מחקר אקדמי תיאורטי ויישומי ברמה גבוהה – אנו שואפים לקדם את הידע והמחקר בתחומי הניהול ומנהל עסקים. החוקרים במחלקה פעילים בתחומי המחקר שלהם, תוך שהם משתתפים בכנסים, מפרסמים את מחקריהם בכתבי עת בינלאומיים, מגישים הצעות מחקר לקרנות מדעיות ופעילים בהנחיה של תלמידי מחקר.

אנו שואפים להקנות את שיטת המחקר גם לתלמידנו. לכן, תלמידי המחלקה מקבלים הכשרה והיכרות עם מתודולוגיות וכלי מחקר המתאימים לניהול. המחלקה מעודדת תלמידים להשתלב במחקר ומציעה אפשרויות למחקר מודרך וכן מציעה מסלול ייחודי למצטייני מחקר. תלמידים שיש להם את הזיק המחקרי יכולים להמשיך בלימודי מחקר מתקדמים הן במסגרת הפקולטה והן במסגרות אחרות.   

השכלה ניהולית איכותית - ניהול היינו תחום השכלה אינטרדיסציפלינרי הכולל בנוסף לתחומי הליבה הקלאסיים של מנהל עסקים (התנהגות ארגונית, מימון, שיווק ואסטרטגיה) גם תחומי ידע ייחודיים כמו יזמות וחדשנות, ניהול התפעול וקיימות ואתיקה בעסקים. מבחינתנו, המשמעות של השכלה ניהולית איכותית בעידן הגלובאלי, היא שתלמידי המחלקה לא רק לומדים את תחומי הליבה הדיסציפלינאריים של מנהל עסקים, אלה גם זוכים לפגוש שחקני מפתח במגזר העסקי ולהתנסות בפרויקטים יישומיים שונים ומגוונים, המאפשרים ממשק עשיר לארגונים בשטח. בנוסף, השכלה ניהולית איכותית מחייבת פתיחת אפשרויות וחשיפה בינלאומית משמעותית ולכן אנו מעודדים את תלמידנו להשתתף בסדנאות בינלאומיות, ללמוד קורסים באנגלית, להשתתף בתוכניות של חילופי סטודנטים, ועוד.

​ מחויבות לחינוך לאזרחות אתית ומעורבות בחיי הקהילה – אוניברסיטת בן-גוריון ייחודית במעורבותה בקהילה ובמחויבותה לנגב. המחלקה לניהול ממשיכה ומחזקת היבט זה של האוניברסיטה. רבים מפרויקטי הגמר של תלמידי המחלקה עוסקים בעמותות, ארגונים חברתיים וקיימות. כמו כן, בנוסף לקורסי בחירה וחובה שעוסקים בארגונים חברתיים ובאתיקה עסקית וקיימות, תלמידי המחלקה מעורבים בחיי היום-יום הסטודנטיאלי של המחלקה כנציגי כיתות ובפרויקט החונכות לתלמידים חדשים.​