​המחלקה לניהול
הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר​​​החיים שלי לפני אב"ג:


נולדתי וגדלתי בחולון. את התואר הראשון עשיתי בכימיה פיזיקלית בטכניון. רותקתי מהרעיון של שיווי משקל בשווקים הפיננסיים בדומה להגעה לשיווי משקל בתגובה כימית, ולכן המשכתי לתואר שני ושלישי בתחום כלכלה פיננסית במחלקה למנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לאחר מכן, את הפוסט דוק עשיתי באוניברסיטה העברית וכן באוניברסיטת בן-גוריון. בנוסף, ביקרתי באוניברסיטת ברנדייס בבוסטון לצורך מחקר משותף.
 

למה דווק​​א אב"ג?

במהלך התואר השני והשלישי הפכה אוניברסיטת בן-גוריון לבית שני עבורי. יש באוניברסיטת בן-גוריון שילוב של אווירת מצוינות, חוקרים מעולים וסביבה חמה ותומכת. המחלקה לניהול מהווה מפגש של חוקרים ממדרגה ראשונה, שהם גם נפלאים ומקבלים ברמה האנושית. בנוסף, הפקולטה לניהול נהנית מפריחה מקצועית ומאווירה דינמית. כל הסיבות הנ"ל פשוט מהוות שילוב מנצח 🙂
 

מה אני חוקרת:

תחומי העניין שלי הם כלכלה פיננסית ויזמות טכנולוגית, כאשר אני עובדת על ניתוח נתונים במטרה לענות על שאלות כלכליות. אני בוחנת את יחסי הגומלין בין שווקים פיננסיים שונים, כגון מניות, אגרות חוב ונגזרים, השפעת שטף ההגירה על יסודות מקרו-כלכליים, הצלחת סטארט-אפים המתבססים על שיתופי פעולה בין יזמים מקומיים ומהגרים, תוך כדי שימוש בכלים אקונומטריים מתקדמים וניתוח מאגרי מידע עצומים (Big Data) במטרה לשפר את ההבנה שלנו לגבי השפעתם על יציבות מקרו-כלכלית ורגולציה. 

לאחרונה פרסמתי מאמר עם שותפי בכתב-עת יוקרתי, המתמקד באינטראקציות מניפולטיביות, ככל הנראה, בין השווקים הפיננסיים של הבורסה לניירות ערך בתל אביב. נותחו כ-81 מיליון עסקאות שהדגימו את קיומם של דפוסי עסקאות מניפולטיביות והוסקו מסקנות חשובות לרגולטורים, שמטרתם להגדיל את הרווחה הכוללת.


תובנה שלי מתחום המחקר:

הבנה מעמיקה של יחסי הגומלין בין מגוון שווקים פיננסיים והסקת מסקנות נכונה, עשויה להשפיע על יציבות מקרו-כלכלית ועל הגדלת הרווחה הכוללת.
 

משהו של​א כתוב ב-CV שלי:

אני אוהבת טיולים, רכיבת אופני שטח, ריצה, צלילה ו"המתיישבים של קטאן".
 

מקור​​ השראה:

הסבים והסבתות שלי אשר עלו לבדם, בגיל צעיר, התמודדו עם שלל אתגרים במטרה להפריח את השממה, והצליחו.
 

כשאהיה ג​​דולה:

כשהייתי ילדה רציתי לנגן באקורדיאון, להרקיד ולשמח אנשים. היום אני אוהבת להקשיב למוזיקה, ובכלל כל מה שמרחיב את הנשמה, ושואפת לשפר את ההבנה שלנו על יציבות מקרו-כלכלית​.


אם לא הייתי חוקרת, הייתי עוסקת ב...

פותחת חוות סוסים מקצועית המשלבת רכיבה טיפולית.​

 

בק​​יצור נמרץ: 

» פאודה או האח הגדול? פאודה
» ​יוגה או קרוספיט? קרוספיט, למרות שיותר מתחברת לספורט באוויר הפתוח
» ​הפועל או מכבי? אף אחד
» ​רביד פלוטניק או נועה קירל? אף אחד
» ​סטייק או טופו? טופו
» ​מיטיבי לכת או ספא? מיטיבי לכת
» ​רכב או רכבת? רכבת
» ​אירופה הקלאסית או הודו? אירופה הקלאסית
» ​ים או בריכה? ים
» לילה או בוקר? בוקר
» ​חורף או קיץ? קיץ
» ​עיר או כפר? כפר
» ​סרט או הצגה? שניהם
» ​שיחת טלפון או הודעת טקסט? הודעת טקסט
» ​מתוק או מלוח? גם וגם
» ​Android or Iphone?  אנדרואיד
» ​כלב או חתול? כלב, ובייחוד לוקה – כלבת הבורדר קולי שלנו
» ​פייסבוק או טוויטר? טוויטר