​​​המחלקה לאקולוגיה מדברית ע"ש מיטרני
מכון שוויצריה לחקר אנרגיה וסביבה של אזורים צחיחים
המכונים לחקר המדבר ע"ש יעקב בלאושטיין


החיים שלי ​​לפני אב"ג:

גדלתי בחיפה, על הכרמל, בעיקר בואדי ובחורשה מתחת לבית. אם הייתי חוזר הביתה בערב בלי פצעים, חתכים, או שרף, משהו התפקשש בדרך.

את התואר הראשון במדעי החיים למדתי באוניברסיטת תל-אביב, והמשכתי שם לתואר שני במסלול לאקולוגיה ואיכות הסביבה במחלקה לזואולוגיה. את התואר שלישי עשיתי ביחידה לביומתמטיקה, במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. לאחר מכן יצאתי לפוסט-דוקטורט באוניברסיטת אוקספורד, בבית הספר לגיאוגרפיה וסביבה ובמחלקה לזואולוגיה. ​


"אסור לנו לשכוח את הטבע, את המורכבות שלו והיופי שבו. אנחנו צריכים לזכור להכיר את הטבע על מרכיביו, וכשאנו באים לפשט אותו במודלים ובמשוואות, להישאר ענווים ביכולתנו לפשט או להכליל את רעיונותינו עליו"

 ​

מה אני חוק​​ר/ת:

המחקר שלי נופל תחת המטרייה הגדולה של מחקר שמירת טבע, המסתכל על היחסים הדו-כיווניים שיש לאדם עם הטבע הסובב אותו. אני מתעניין בשאלות בקנה מידע גדול, הקשורות בנתונים על חיות וצמחים, גורמים סביבתיים ואקלימיים, עם השפעות של האדם עליהם ושל הטבע על האדם. אחד התחומים החדשים שאני עוסק בהם הוא היחס של בני אדם לחיות, צמחים ובאופן כללי לסביבה, כפי שזה בא לידי ביטוי במאגרי מידע אינטרנטיים גדולים, כדוגמת גוגל, ויקיפדיה, או טוויטר. סביב תחום חדש זה, שנקרא בלעז – Conservation Culturomics, אנו בונים בימים אלו קבוצת עבודה בין-לאומית.

למה​​ דווקא אב​​"ג?

אחרי שלוש וחצי שנים באנגליה, הצורך שלי להתעורר בכל בוקר לשמיים כחולים ושמש היה עז ביותר! הגעתי למחלקה לאקולוגיה מדברית בקמפוס שדה בוקר של האוניברסיטה, שהיא ללא ספק המקום (בהא הידיעה) לעסוק בו במחקר שמירת טבע בישראל. יש לנו תוכנית לימודים חדשה וייחודית לתואר שני בתחום, עם שלל חוקרים חדשים מעולים ועיסוק רב בתחום חשוב ומתפתח זה. פרט לכך, יש לי זיקה עמוקה וארוכת שנים לשדה בוקר וסביבתו, ובאופן מסוים הרגשתי שאני שב הביתה כשהגעתי ל'מדרשה'.

תובנה שלי מתח​​ום​ המחקר שלי:

משהו די טריוויאלי למישהו שחוקר את הטבע כמוני, אבל – אסור לנו לשכוח את הטבע, את המורכבות שלו והיופי שבו. אנחנו צריכים לזכור להכיר את הטבע על מרכיביו, וכשאנו באים לפשט אותו במודלים ובמשוואות, להישאר ענווים ביכולתנו לפשט או להכליל את רעיונותינו עליו. להשתמש בטבע תמיד כמקור להשראה ולביקורת.

משהו שלא כתוב​​​​ ב-CV שלי:

אני אוסף בולים מגיל שלוש. אבל מצד שני אני גם מתחיל מחקר על ביטויי טבע בבולים והקשר שלהם לבני אדם – אז אולי זה יופיע יום אחד ב-CV שלי... 

מקור הש​ר​אה:

סרט – הנסיכה הקסומה, מקור בלתי נדלה לתובנות על החיים. 

כ​​שאהיה ג​​דול/ה:

אטייל למחייתי... ואטייל למחייתי...

אם לא הייתי חוקר, ה​​יית​י עוסק ב: 

נגרות או גננות ​בקיצור נמרץ:

מכבי או הפועל? הפועל – אני תמיד בעד מעמד הפועלים!
צימר מבודד בטבע או מלון מפנק בעיר? אם כבר צימר מבודד – אוהל ושק"ש אפילו יותר מוצלח
דייר סטרייטס או קווין? מאוד תלוי במצב הרוח...​


 


הכירו חוקרים נוספים שהצטרפו אלינו בשנת תשע"ט »