19 יונ' 2017

הנהלת הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בראשותו של דיקן הפקולטה פרופ' עמוס כץ, יחד עם ראשי מחלקות ומספר חברי סגל,  סיירו בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד לראשונה מאז פתיחת שערי ביה"ח בחודש יוני 2017. מטרת הביקור ללמוד על הנעשה בבית החולים, הכרת הצוות הבכיר והידוק הקשרים הקיימים.

במהלך הביקור נפגשו חברי הסגל עם יו"ר אסותא מרכזים רפואיים, פרופ' שוקי שמר, מנכ"ל אסותא מרכזים רפואיים פרופ' ארי שמיס, מנהל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד פרופ' חיים ביטרמן, מנכ"לית בית החולים עו"ד רחל שמואלי וחברי הנהלה בכירים נוספים מאסותא. לאחר שקיבלו הסברים נרחבים על הפעילות המתוכננת בבית החולים, סיירו המשתתפים בחדרי האשפוז, בחדרי הניתוח ובחדרי הטיפול המתקדמים והחדישים ונחשפו גם לתוכניות העתידיות של ביה"ח.

פרופ' שמר פרש את משנתו בפני המשתתפים ואמר כי "ביה"ח כבר זכה להכרה על ידי משרד הבריאות להתמחות בסיסית. אנו שמחים לקחת חלק משמעותי בחינוך ובהכשרת דור הרופאים החדש של הפקולטה למדעי הבריאות. בית החולים יפעל על פי מודל ייחודי של אינטגרציה עם הקהילה, מה שיאפשר לנו להעניק טיפול רציף יותר, למנוע טרטור מיותר של החולה ולהעניק שירות טוב יותר".

פרופ' עמוס כץ הביע את שביעות רצונו משיתוף הפעולה עם בית החולים והוסיף: "זהו רגע היסטורי וציון דרך חשוב.  יחד נמשיך להוביל ולפתח את מערכת הבריאות והרפואה הציבורית לרווחת תושבי הדרום ונאפשר הגדלה של מספר הסטודנטים השואפים והיכולים ללמוד רפואה בישראל, כל  זאת תוך שמירה על הוראה איכותית ומדעית בהתאם לרוח חזון הפקולטה".

בחודש ינואר 2017 נחתם הסכם בין אוניברסיטת בן-גוריון בנגב לבין אסותא מרכזים רפואיים, בו הוסכם כי בית החולים הציבורי אסותא אשדוד יהיה בית חולים אוניברסיטאי ובית החולים אסותא רמת החייל יסונף אף הוא לאוניברסיטה. במסגרת ההסכם יספקו מחלקות בית החולים שירותי הוראה קלינית לסטודנטים של בית הספר לרפואה והאוניברסיטה תעניק מינויים אקדמיים לאנשי צוות מטעם בית החולים.


אסותא.jpg
בתמונה (מימין לשמאל): פרופ' חיים ביטרמן, פרופ' דורון זגר, סגן דיקן לקידום אקדמי, פרופ' קלריס ריזנברג, סגן דיקן ומנהלת בית הספר לרפואה, הרצל ג'אן – ראש מנהל הפקולטה, פרופ' שוקי שמר, פרופ' ארי שמיס, פרופ' עמוס כץ – דיקן הפקולטה, רחל שמואלי, שלמה עמיר | צילום: עודד קרני