​​המחלקה למתמטיקה
הפקולטה למדעי הטבע


צילום: שי שמואלי | אוניברסיטת בן-גוריון בנגב


החיים שלי לפני אב"ג: 

נולדתי בקיימברידג', מסצ'וסטס, שבארה"ב, וגדלתי בעיר קטנה מחוץ לבוסטון. את לימודי התואר הראשון למדתי באוניברסיטת פרינסטון ואת התארים המתקדמים (ישיר לדוקטורט) עשיתי ב-MIT. את כל התארים עשיתי במתמטיקה (בתואר הראשון בארה"ב, שלא כמו בישראל, למדנו גם הרבה דברים נוספים, כולל מדעי הרוח). לאחר הדוקטורט עשיתי 3 שנים של פוסט-דוקטורט באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, ואז שלושה חודשי פוסט-דוקטורט נוספים במכון מקס פלאנק למתמטיקה בגרמניה, ועכשיו אני באוניברסיטת בן-גוריון בנגב!


​מה אני ​​חוקר?

המחקר שלי נוגע בשאלות שקל להציב, אבל לעומת זאת קשה לפתור: למשל, נתונה משוואה פולינומית במשתנים מרובים, האם יש לה פתרון במספרים רציונליים? זו ידועה כשאלת המשוואות הדיופנטיות, שמקורה ביוון העתיקה. אני משתמש בכמה שיטות מהאלגברה המודרנית (תורת גלואה, גיאומטריה אלגברית וטופולוגיה אלגברית) בכדי לענות על שאלות לגבי משוואות דיופנטיות.למה דווקא אב​"ג? 


אני כאן בעיקר בגלל שכבר יש כאן קבוצת מחקר חזקה בתחום הספציפי שאני עוסק בו. ומלבד זאת, שמעתי שהאוניברסיטה עדיין מתפתחת וצומחת. אני גם יודע שלדוד בן-גוריון היה מאוד חשוב ליישב את הנגב – אם כי את ההיסטוריה של האוניברסיטה אני לא ממש יודע.


צילום: שי שמואלי | אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

משהו שלא כתוב ב-CV שלי:


אני אוהב ללמוד שפות שונות ויכול לנהל שיחות בכמה וכמה שפות. אני במיוחד מתעניין כרגע בלינגוויסטיקה השוואתית. מלבד זה, אני אוהב לבשל אוכל יפני ותאילנדי, ואוהב לנסות סוגים מעניינים של גבינות.


כשאהיה גדול:


חשבתי שאהיה "ממציא" עד שהבנתי בגיל 8 שזה לא מקצוע. אז החלטתי להיות פיזיקאי או קוסמולוג. בערך בגיל 11 הבנתי שאני רוצה להיות מתמטיקאי.​
 

אם לא היית​י חוקר, הייתי עוסק ב...

פוליטיקה.

 

בקיצור נמ​​רץ: 

» פייסבוק או טוויטר? פייסבוק! אני משתמש בזה כל הזמן ואני לא מבין את טוויטר (למעשה, אני משתמש בטוויטר בעיקר כדי לכתוב על כך שאני לא מבין בשביל מה טוויטר טוב!)
» משחקי הכס או סימפסונים? כנראה סימפסונים, אבל מעולם לא ממש צפיתי באף אחד מהם.
» יוגה או קרוספיט? לא ממש התנסיתי באף אחד מהם, אבל ככל הנראה קרוספיט, כי "יוגה" זה מושג מנוכס תרבותית.
» שחמט או שש בש? שחמט (אבל אני גם אוהב שש בש)
» סטייק או טופו? טופו. אכילת בשר תורמת להתחממות הגלובלית ולמוות של חיות בטרם עת.
» רכב או רכבת? רכבות!! אני אוהב רכבות מאז שהייתי ילד קטן.
» אקס בוקס או פלייסטיישן? האמת שאני מעדיף נינטנדו.
» אירופה הקלאסית או הודו? אני יודע הרבה יותר על אירופה, ולכן אני אגיד הודו.
» ים או בריכה? ים, אבל אני אוהב גם בריכות.
» לילה או בוקר? ערב!
» חורף או קיץ? חורף!
» כלב או חתול? אני אוהב את שניהם.
» ​סרט או הצגה? תוכנית טלוויזיה.