​​המחלקה לכלכלה
הפקולטה למדעי הרוח והחברה


החיים שלי ​לפני אב"ג:

נולדתי וגדלתי במוסקבה, רוסיה, ושם למדתי את התואר הראשון בכלכלה ב-Higher School of Economics במוסקבה, עם ההתמחות במאקרו-כלכלה. היו לי מרצים מעולים עם הרבה מוטיבציה ורצון להעניק את הידע הכי עכשווי בתחום. בגיל 21 עליתי לארץ, ואת התואר השני והדוקטורט עשיתי באוניברסיטת תל אביב, שם התחלתי להתעניין בתחום של כלכלת שוק העבודה, בעקבות הקורס שלקחתי אצל המנחה שלי. לאחר מכן הייתי שנתיים בפוסט-דוקטורט במחלקה לכלכלה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

מה אני ח​וקרת: 

אני מתעניינת בגורמים שמשפיעים על התפתחות הקריירה של אנשים, נשים וגברים, בשוק העבודה. מעניין אותי במיוחד להשתמש בכלים מידוליים כדי לנסות להעריך את החשיבות של הגורמים שהם לאו דווקא ניתנים למדידה ישירה בנתונים, כגון הון אנושי. כמובן, מסקרן אותי כל מה שקשור לפערי שכר מגדרי והתנהגות שונה של נשים וגברים בשוק העבודה.

למה דווק​א אב"ג? 

בשל האווירה הידידותית והפתוחה במחלקה לכלכלה. 


תובנה שלי מתחו​​ם המחקר שלי: 

אולי זה מפתיע, אבל עם כל הרצון הטוב, מאוד קשה להמציא מדיניות בשוק העבודה החופשי, שבאמת תעזור לקבוצת המטרה. בהרבה מקרים, מי שבוחר להשתתף באיזושהי תוכנית שייך דווקא לקבוצות היותר חזקות באוכלוסייה. בנוסף, פירמות יכולות להגיב למדיניות – כמו תשלום חופשת לידה ושמירת מקום עבודה – ולמצוא דרכים להעביר את הנטל אל אותם עובדים, דרך ערוצים אחרים כמו שכר נמוך יותר או פחות קידומים. צריך לקחת בחשבון התנהגות רציונלית כזאת כאשר מתכננים מדיניות.


"אני מתעניינת בגורמים שמשפיעים על התפתחות הקריירה של אנשים, נשים וגברים, בשוק העבודה. מעניין אותי במיוחד להשתמש בכלים מידוליים כדי לנסות להעריך את החשיבות של הגורמים שהם לאו דווקא ניתנים למדידה ישירה בנתונים, כגון הון אנושי"

 ​

משהו שלא כ​​תוב ב-CV שלי: 

אני אוהבת לפעמים לכתוב סיפורים לילדים.

 

מקור השרא​ה: 

יש הרבה מאוד, כולל קולגות שלי במחלקה, שותפים שלי למחקר ולפעמים חדשות וספרים. 

כשאהיה גד​​​ולה: 

בילדות רציתי להיות מורה, כמו הרבה ילדות. כשהייתי נערה רציתי להיות מתורגמנית ספרותית. 

בעוד עשר שנים אני מקווה שאוכל להביט אחורה ולהגיד שכתבתי מחקרים טובים, ושהיה לי מעניין לעבוד והצלחתי להעביר את הסקרנות שלי לסטודנטים. 

אם לא ​הייתי חוקר, הייתי עוסק ב: 

אולי ספרות... בקיצור נמרץ: 

מכבי או הפועל? הפועל
אייפון או אנדרואיד? אייפון
חורף או קיץ? חורף
ספר או סרט? העיקר משהו טוב
לילה או בוקר? בוקר
פיצה או המבורגר? קפה או תה? בירה או יין? תה מאוחר בערב כאשר הילדים כבר ישנים ושקט בבית
משחקי הכס או שובר שורות? לא הספקתי לראות...
צימר מבודד בטבע או מלון מפנק בעיר? צימר
דייר סטרייטס או קווין? קווין!


 ​הכירו חוקרים נוספים שהצטרפו אלינו בשנת תשע"ט »