​המחלקה לעבודה סוציאלית ע"ש שרלוט ב' וג'ק ג' שפיצר
הפקולטה למדעי הרוח והחברה​​​החיים שלי לפני אב"ג:


נולדתי וגדלתי ביהוד. לאחר מספר שנים שבהן חייתי באירופה, חזרתי לארץ ללמוד עבודה סוציאלית. את התארים הראשון והשני עשיתי באוניברסיטת אריאל, משם המשכתי ללימודי דוקטורט, שאותם גם כן השלמתי באוניברסיטת אריאל, בנושא רצח בתוך המשפחה. בפרט, חקרתי את האובדן שחוו נשים שאימהותיהן נרצחו על-ידי אבותיהן. את הפוסט-דוקטורט עשיתי באוניברסיטת וושינגטון, בארה"ב, וכיום הנני עמיתת מחקר בכירה במכון לחקר מדיניות חברתית באוניברסיטת וושינגטון, ארה"ב, עם דגש על מחקר מתחומי הטראומה והלחץ.
 

למה דווק​​א אב"ג?

עוד כסטודנטית שמעתי רבות וטובות על אוניברסיטת בן-גוריון, ובפרט על פועלה החשוב של המחלקה לעבודה סוציאלית בקידום שינוי חברתי וחינוך דורות העו"סים הבאים. כך שכאשר הוצעה לי האפשרות להצטרף לסגל המחלקה, חשתי בת מזל!
 

מה אני חוקרת:

תחומי המחקר שלי הם טראומה, אובדן ושכול, ונושאי המחקר שלי עוסקים בהבנת ההשלכות ואופני ההתמודדות של יחידים ויחידות עם סוגים שונים של אובדנים טראומטיים ואירועי חיים טראומטים אחרים, אשר התרחשו בשנות הילדות או הבגרות. מטרתי היא לקדם ולהעמיק את הידוע אודות חוויות חיים אנושיות אלה, במטרה לפתח תוכניות התערבות מתאימות ולהשמיע את קולן של אוכלוסיות שהינן מושתקות ומשוללות הכרה חברתית.


תובנה שלי מתחום המחקר:

מעבודתי המחקרית, לצד ניסיוני הקליני כעובדת סוציאלית, אני נדהמת שוב ושוב לגלות את תעצומות הנפש ואת יכולות ההתמודדות של אנשים עם מצבי חיים משבריים וטראומטיים. תובנה זו נוסכת בי תקווה ומהווה עבורי כוח הנעה להמשיך לחקור ולהאמין ביכולת המחקר לשפר איכות חיים וחוסן​.