המחלקה לחינוך
הפקולטה למדעי הרוח והחברה

 

החיים שלי​ לפני אב"ג: 

המסלול האקדמי שלי כלל תואר ראשון בחינוך מיוחד והוראת המדעים במכללת סמינר הקיבוצים, תואר שני בפיתוח תוכניות לימודים באוניברסיטת תל אביב, דוקטורט ופוסט דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. 

עבודת הדוקטורט שלי, בהנחיה של ד"ר דנה ודר-וייס ופרופ' אדם לפסטיין, עסקה בפוטנציאל וההזדמנות שיש במחלוקת פדגוגית ללמידה והתפתחות מקצועית של מורות. במסגרת המחקר הצטרפתי לישיבות צוות של מורות, תיעדתי את המחלוקות שלהן, ובאמצעות ניתוח משולב כמותני ואיכותני, הצלחתי לאפיין מחלוקות מורות בישראל בקנה מידה רחב, לתאר ולהדגים את השיח שמתפתח בעקבות מחלוקות, את ההזדמנות והאתגרים וכן לפתח מסגרת קונספטואלית למחלוקות פוריות בין מורות – מחלוקות שמקדמות למידה.


למה דווקא א​​ב"ג? 

אוניברסיטת בן-גוריון היא ביתי השני בשמונה השנים האחרונות. התחלתי כעוזרת מחקר, הייתי שותפה לקבוצת מחקר שהתמקדה בחקר למידה של מורות ומורים, תוך שיתופי פעולה בין שדה לאקדמיה, סיימתי את לימודי הדוקטורט, הפוסט דוקטורט, ונשארתי כי טוב, מאתגר ונעים לי.

 

מה א​​ני חוקרת?

המחקרים שלי מתמקדים באופן שבו פרחי הוראה לומדים במהלך ההכשרה המקצועית שלהם.ן. מתוך נקודת מבט סוציו-תרבותית על למידה, אני בוחנת את מאפייני השיח של פרחי הוראה ואת הפוטנציאל של שיח פדגוגי פורה לאפשר התפתחות של השקפה מקצועית בהוראה. בנוסף, אני מתעניינת בייחודיות של הוראה כפרופסיה – פיתוח פרקטיקות ליבה ייחודיות למורות ולמורים.

 

תובנה שלי ​מתחום המחקר שלי: 

אני אוהבת ומקדמת מחקרי שיתופי פעולה בין אקדמיה לשדה. אני רואה ערך רב בקשר שבין האקדמיה לשדה, בזיהוי בעיות בשדה והתמודדות איתן באמצעות שילוב בין תיאוריה לפרקטיקה.   

 

כשאהיה ​גדולה...

רציתי להיות חוקרת זוחלים 🙂... אני חוקרת בני אדם, זה מספיק קרוב...​

 

בקיצור נמ​רץ: 

» פאודה או האח הגדול? פאודה 
» ​רביד פלוטניק או נועה קירל? רביד פלוטניק (סתם סגנון)
» ​סטייק או טופו? טופו, כי אני לא אוכלת שום דבר שהיה חי פעם
» ​מיטיבי לכת או ספא? גם ספא וגם מיטיבי לכת
» ​רכב או רכבת? רכב, אם כי ברכבת הרבה יותר מעניין
» ​אירופה הקלאסית או הודו? הודו לגמרי
» ים או בריכה? ים
» לילה או בוקר? בוקר
» חורף או קיץ? חורף
» עיר או כפר? כפר
» סרט או הצגה? סרט
» שיחת טלפון או הודעת טקסט? הודעת טקסט. יעיל ומהיר
» מתוק או מלוח? גם מתוק גם מלוח, תלוי במצב רוח
» כלב או חתול? כלבה
» פייסבוק או טוויטר? פייסבוק