​המכון לחקלאות וביוטכנולוגיה של אזורים צחיחים ע"ש שוחרי האוניברסיטה בצרפת 
המכונים לחקר המדבר ע"ש יעקב בלאושטיין
החיים שלי ל​​פני אב"ג:

נולדתי בסיביר, עליתי לארץ בתוכנית נעל"ה (נוער עולה לפני ההורים) ולמדתי במוסד חינוכי "נעמן" שבצפון. הוריי אמנם לא הגיעו לארץ, אבל זכיתי במשפחה מארחת מדהימה בכרמיאל. את כל התארים עשיתי באוניברסיטה העברית בירושלים, והתארים המתקדמים היו בתחומי האקולוגיה והמיקרוביולוגיה הימית, בהנחייתו של אנטון פוסט. במהלך התארים חלקתי את זמני בין המעבדות בירושלים ובמכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים באילת.

את הפוסט-דוקטורט הראשון (לא כולל אנטון) עשיתי במעבדה הלאומית על-שם לורנס בברקלי, קליפורניה, שם הנדסתי כחוליות עבור יישומים ביוטכנולוגיים. את הפוסט-דוקטורט השני עשיתי במכון הלאומי לאוקיאנוגרפיה בסאות'המפטון, אנגליה, שם חזרתי לים והתמקדתי בפיזיולוגיה של כחוליות וטורפיהן.

שבתי לארץ כמלגאית משרד המדע, לפרויקט עצמאי שבו פיתחתי שיטה לשינוי תכונות פני שטח התא, שהיא כלי יעיל לחקר טריפה ויחסי גומלין אחרים בין ייצורים זעירים. 

​​

"קמפוס שדה בוקר הוא המקום המושלם למחקר אקולוגי של יצורים זוללי אור השמש בסביבתם הטבעי​"מה אני ח​וקרת?

המחקר שלי מתמקד בעיקר בכחוליות – החיידקים היחידים שמנצלים את אנרגיית השמש לייצור חומרים אורגניים וחמצן. אבולוציה מאוד ארוכה שלהן מאפשרת לכחוליות לשגשג כמעט בכל סביבה מוארת. במחקר שלי אני מחפשת ללמוד על אופן התמודדות הכחוליות עם סביבתן, שכנותיהן וטורפיהן ולהסב את תובנות המחקר לשימושים ישומיים.

למה דווקא א​​ב"ג?

אמנם סיפורי בארץ התחיל בצפון, אבל אני יותר מחוברת לאזורי הדרום של ישראל – לשבילים שבין שוניות האלמוגים המאובנות, לגבים שמתמלאים מים בחורף וכמובן לים סוף. קמפוס שדה בוקר הוא המקום המושלם למחקר אקולוגי של יצורים זוללי אור השמש בסביבתם הטבעית, ממדבריות דרך מקווי מים עונתיים ועד ימים.

 0

תובנה שלי מ​תחום המחקר שלי:

אין דרך אחת נכונה להגיע מנקודה A לנקודה B.
 

משהו שלא כתוב ​​ב-CV שלי:

התחביבים שלי תחומים בין מינוס 42 ל-4,800 מטר ביחס לגובה פני הים.
 

מק​​ור השראה: 

סלבה קורילוב, אוקיאנוגרף מברית המועצות שנמלט ממסך הברזל כשקפץ מספינת תענוגות ושחה באוקיאנוס 3 ימים עד לחופי הפיליפינים. אחרי שעלה לארץ הוא עבד בחקר הימים והאגמים. 
 

כשאהי​ה גדולה:

בעבר חלמתי להיות רופאת שיניים כמו אמא.
 

אם לא הייתי חוק​רת, הייתי עוסקת ב...

הוראה
 

בקיצור נמרץ:

»​ ​ ים או ברכה? ים