המחלקה להנדסת תעשייה וניהול
הפקולטה למדעי ההנדסה

 

החיים שלי​ לפני אב"ג: 

נולדתי בחיפה וסיימתי תיכון בריאלי בחיפה. למדתי לתואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית, ולתואר שני מחקרי בכלכלה בתוכנית המשותפת לאוניברסיטה העברית ולאוניברסיטת תל אביב. את הדוקטורט בתורת המשחקים עשיתי בטכניון, ופוסט-דוקטורטים במחלקה למדעי הניהול וההנדסה בסטנפורד, במרכז למדעי המתמטיקה ושימושיהם בהרווארד, ובבית הספר למתמטיקה באוניברסיטת תל אביב.


למה דווקא א​​ב"ג? 

כשהייתי בקליפורניה השתתפתי במפגש עם נשיא האוניברסיטה. התחברתי לחזון שהוא הציג עבור אוניברסיטה שצומחת ומובילה, המחוברת מצד אחד לחברה שבה היא פועלת ומצד שני לתעשיית היי-טק. אני מאמין גדול במחקר בין-תחומי שחוצה את גבולות הדיסציפלינות. המחלקה להנדסת תעשייה וניהול באב"ג כוללת חוקרים מעולים במגוון גדול של תחומי מחקר ושיטות. אני שמח וגאה להצטרף אליהם ומצפה בקוצר רוח לשיתופי פעולה.

 

מה א​​ני חוקר?

אני לומד מערכות מורכבות בסביבה של חוסר ידיעה והתנהגות רציונאלית. או בפשטות, כיצד המידע הפרטי (למשל ניסיון אישי, אינטואיציה וכו') של אנשים בחברה מנוצל באופן יעיל על ידי מנגנוני הקצאה שונים (כגון שווקים). אני משתמש בכלים מתמטיים שפותחו במסגרת תורת המשחקים כדי לזהות מקורות לחוסר יעילות ולעצב פתרונות. את התוצאות התיאורטיות אני בוחן לאחר מכן באמצעות דאטה מהעולם האמיתי או באמצעות ניסויים. גישה זו הוכיחה את עצמה שימושית במגוון רחב של יישומים ועולמות תוכן, החל מתרומות איברים וכלה בעיצוב אלגוריתמי למידה המתחשבים בהתנהגות אנושית בהליך הפרדיקציה.

 

תובנה שלי ​מתחום המחקר שלי: 

לפעמים החלטות שמתקבלות במערכות כלכליות  יותר "נכונות" דווקא כשמכניסים רעש רנדומלי למערכת. למשל, במאמר שלי עם שותפים לכתיבה, שהתקבל לכנס מוביל בלמידה אשתקד, אנחנו מראים שבשיטה זו ניתן לשפר את יעילות הקצאת איברים להשתלה בארה"ב.   

 

משהו שלא כ​תוב ב-CV שלי:

אני מאוד אוהב לבשל. מאז הקורונה התמקצעתי במספר רב של טכניקות וטעמים. בימים אלו אני לומד להכין קומבוצ'ה, שזה סוג של תה תוסס. 

 

מקור השר​אה:

את תורת המשחקים גיליתי בספר "הכלכלן הסמוי", שאותו קראתי לאחר שנתקעתי בבואנוס איירס בטיול אחרי הצבא. הרעיונות כיצד נקבעים מחירים, וחוסר היעילות שלפעמים נוצר בסיטואציות שבהן כל אחד מאיתנו מנסה להתנהג באופן הנכון עבורו, ריתקו אותי ומרתקים אותי עד היום.

 

כשאהיה ​גדול...

מגיל צעיר ידעתי שאני רוצה לעסוק במחקר.

 

אם לא הייתי חוקר​, הייתי עוסק ב...

אני מאוד רוצה להגיד שהייתי עושה משהו מדליק כמו פותח פוד טראק, אבל כנראה שהייתי מוצא את עצמי בהיי-טק. יודעים מה, נשאר עם פוד טראק... בהחלט פוד טראק... או פותח פאב...​


בקיצור נמ​רץ: 

» פאודה או האח הגדול? The Boys באמזון פריים
» ​יוגה או קרוספיט? ריצה
» הפועל או מכבי? ליברפול
» רביד פלוטניק או נועה קירל? שניהם לא כוס התה שלי, יותר מעריך את הדרך של רביד פלוטניק מנצ'י נץ' למרכז המיינסטרים
» סטייק או טופו? סטייק. אני באמת צריך להסביר פה?
» מיטיבי לכת או ספא? מיטיבי לכת. לגמרי
» רכב או רכבת? רכבת. גר בחיפה (לפחות בינתיים), לא רואה ברירה בסעיף הזה.
» אירופה הקלאסית או הודו? דרום אמריקה
» ים או בריכה? בריכה
» ​לילה או בוקר?  לילה
» חורף או קיץ? חורף. הכל נראה יותר שליו כשקר בחוץ
» ​עיר או כפר? מתלבט... יותר נוטה לעיר בימים אלו
» סרט או הצגה? תלוי בסיפור. יש דברים שעובדים יותר טוב בכל מדיום
» שיחת טלפון או הודעת טקסט? מה? עוד אפשר לדבר במכשירים האלה? חשבתי שהורידו את הפונקציה הזאת כשהורידו את השקע לאוזניות...
» מתוק או מלוח? בורקיטס זה החיים...
» Android or Iphone? אנדרואיד. בייחוד עכשיו כשכל האפליקציות עברו למודל מינויים
» כלב או חתול? כלב. אבל לא מהקטנים הנבחניים...
» פייסבוק או טוויטר? רוצה להגיד טוויטר, אבל רוב החברים בפייס...