המחלקה לעבודה סוציאלית ע"ש שרלוט ב' וג'ק ג' שפיצר
הפקולטה למדעי הרוח והחברה

 

החיים שלי​ לפני אב"ג: 

גדלתי והתחנכתי באופקים, עיר הולדתי שאני מאוד אוהב. התחלתי את דרכי באוניברסיטת בן-גוריון במכינה הקדם-אקדמית, ממנה המשכתי ללימודי תואר ראשון, שני ושלישי במחלקה לעבודה סוציאלית ע"ש שפיצר. משם פניתי ללימודי פוסט-דוקטורט בבית הספר לרווחה חברתית באוניברסיטה העברית, שם חקרתי התפתחות עמדות ותפיסות אודות אלימות כלפי נשים במערכת יחסים זוגית בקרב סטודנטים לעבודה סוציאלית. כעת אני חוזר לאוניברסיטת בן-גוריון לאחר מספר שנים כמרצה בכיר בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר.


למה דווקא א​​ב"ג? 

ראשית, עבורי אוניברסיטת בן-גוריון היא בית שאני חוזר אליו. בנוסף לכך, ואין זה סוד, שאוניברסיטת בן-גוריון ידועה כחברתית מאוד. במהלך לימודיי באוניברסיטה הייתי מעורב בפרויקטים חברתיים רבים, ולכן משמח אותי לחזור, הפעם כחוקר חברתי, ולהשתלב במחלקה לעבודה סוציאלית, שהיא מחלקה נהדרת המשלבת בתוכה חוקרים וחוקרות פורצי דרך בתחומם.ן.

 

מה א​​ני חוקר?

עבודת הדוקטורט שלי עסקה באופני התגובה של קהילות מוחלשות למצבי שוליות והדרה חברתית. מקרה הבוחן התבסס על עבודת שדה ארוכת שנים עם קהילת היהודים ההרריים (יוצאי קווקז) בבאר-שבע, איתם חלקתי מסע שורשים מטלטל בקווקז ומהם הושפעתי רבות בהמשך דרכי. מאז, אני עסוק במחקרי קהילה שמטרתם לחלץ ידע, לעיתים אלטרנטיבי, שנגזר מתוך ההתמודדות של חברי הקהילה עם קשיים, בעיות חברתיות ומצבי שוליות והדרה. בשנים האחרונות אני עסוק בפיתוח, יישום והטמעה של מתודולוגיית הפוטו-ווייס (photovoice) (שימוש בצילום ונרטיב) כמתודולוגיה עיקרית של מחקרי קהילה, ואני שוקד על הקמת המעבדה הבין-תחומית למחקר מבוסס פוטו-ווייס בישראל​.

 

תובנה שלי ​מתחום המחקר שלי: 

הכי בפשטות, כחוקר, אני אוהב מאוד לפגוש אנשים, מעבר למפגש חד פעמי של ראיון (זבנג וגמרנו), אני אוהב לשקוע עד כמה שאפשר במציאות חייהם, להיות מעורב איתם בפרויקטים משותפים שדורשים היכרות ממושכת.   

 

משהו שלא כ​תוב ב-CV שלי:

אני די אוהב למצוא את עצמי בעבודות נגרות ו\או בישול, שפעם אחר פעם מסתבכות באמצע הדרך ולבסוף מתרחש איזה שהוא פלא, בדמותו של תוצר נחמד (משום מה זה נראה לי די דומה לתהליך שעוברים במחקר :) 

 

מקור השר​אה:

שני הוריי ז"ל משמשים עבורי מקור השראה, גם בחתירה למעורבות בחברה ובקהילה, וגם כמודל של צניעות ואהבת אדם.

 

כשאהיה ​גדול...

בילדותי חלמתי להיות שחקן כדורסל מקצועי (כמעט הגעתי לשם).

כיום החלום שלי הוא להנגיש את הפוטו-ווייס ככלי מחקרי לקהילות רבות, ובמיוחד לקהילת המשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, כדי, כמובן, להשפיע על עיצוב מדיניות חברתית בתחום.

 

אם לא הייתי חוקר​, הייתי עוסק ב...

אני מניח שמורה לספורט או מאמן כדורסל (אולי גם וגם).

 

בקיצור נמ​רץ: 

» פאודה או האח הגדול? פאודה
» יוגה או קרוספיט? כדורסל
» ​הפועל או מכבי? הפועל באר-שבע (כדורגל) ומכבי תל אביב (כדורסל)
» ​רביד פלוטניק או נועה קירל? עמיר בניון
» ​סטייק או טופו? כעקרון סטייק, אך לאחרונה אני מגלה פתיחות לטופו
» ​מיטיבי לכת או ספא? אממממ... אני מניח שספא (אחרי שאדע מה זה 🙂​)
» ​רכב או רכבת? רכב
» ​אירופה הקלאסית או הודו? הודו
» ​ים או בריכה? ים
» ​לילה או בוקר? בוקר, שעות מוקדמות
» ​חורף או קיץ? חורף, וגם אביב
» ​עיר או כפר? כפר
» ​סרט או הצגה? סדרה טובה
» ​שיחת טלפון או הודעת טקסט? שיחת טלפון
» ​מתוק או מלוח? חמוץ וחריף
» ​Android or Iphone? אייפון
» ​כלב או חתול? כלבים (עדיף כמה)
» פייסבוק או טוויטר? פייסבוק