מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות​​​החיים שלי לפני אב"ג:


את התואר הראשון, השני והשלישי שלי למדתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, עשיתי את הפוסט-דוקטורט במרכז מינרבה לחקר שלטון החוק במצבי קיצון שבאוניברסיטת חיפה, ובמכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות.
 

למה דווק​​א אב"ג?

בגלל המצוינות, היצירתיות והרמה האקדמית. הצטרפות לסגל של מכון בן-גוריון היתה עבורי התגשמות של חלום בהרבה מובנים. מכון בן-גוריון הוא מרכז מחקר אינטרדיסציפלינרי, שחברי הסגל שלו מגיעים מרקעים שונים ועוסקים בתחומי מחקר שונים. מאחר שהמחקר שלי הוא מחקר אינטרדיסציפלינרי מובהק, המשלב היסטוריה משפטית, היסטוריה פוליטית והיסטוריה כלכלית, המכון מהווה עבורי התאמה מושלמת – הוא מאפשר לי לנוע בחופשיות בין התחומים השונים והממשקים שביניהם. לא פחות חשוב, מכון בן-גוריון נמצא בקמפוס שדה בוקר, שהוא בעיני המקום היפה ביותר בארץ. כל חיי אהבתי את המדבר ואני מאושרת לחיות כאן ולגדל כאן את ילדיי.
 

מה אני חוקרת:

המחקר שלי עוסק בממשקים שבין מחשבה פוליטית, משפט וחברה. דרך אחרת לתאר את המחקר שלי היא חקר האופן שבו רעיונות, אידיאלים ותפיסות עולם באים לידי ביטוי במדיניות ובפרקטיקה. עד כה עסקתי בשלושה נושאים עיקריים: הימין הישראלי, ובאופן ספציפי תפיסת עולמו של מנחם בגין; משברים ומצבי חירום בישראל; והיסטוריה רגולטורית בתחום הדיור בישראל וממשקיה עם משפט, חברה ופוליטיקה.


תובנה שלי מתחום המחקר:

ריבוי נקודות מבט מתודולוגיות ודיסציפלינריות מעניק עומק ומורכבות למחקר. בין אם אני מנתחת משבר, מערכת רגולטורית או מאבק פוליטי – ניתוח המשלב תיאוריה פוליטית, משפט, וכלכלה משרטט תמונה רחבה, שלמה, ובעיני גם מעניינת יותר של ההיסטוריה.

 

משהו של​א כתוב ב-CV שלי:

אני אוהבת מאוד מוסיקה וטיולים – מנגנת על כמה כלי נגינה, שומעת הרבה מוסיקה ומטיילת בכל הזדמנות.


מקור השראה

עמוס עוז הוא הסופר האהוב עלי. "אותו הים" הוא טקסט שאני מוצאת את עצמי חוזרת אליו שוב ושוב, ובכל פעם, גם אחרי עשרות קריאות, מגלה בו עומקים חדשים​.
 

כשאהיה ג​​דולה:

כשהייתי ילדה חשבתי שאהיה פסנתרנית או זמרת. היום אני יודעת שמוסיקה יכולה (וצריכה!) להיות חלק מהחיים, אבל היא לא חייבת להיות המקצוע שלי.

 

בק​​יצור נמרץ: 

» מיטיבי לכת או ספא? מיטיבי לכת
» רכב או רכבת?  שנים של מגורים בתל אביב לימדו אותי להנות מהנוחות של התחבורה הציבורית. אני אוהבת לנהוג, אבל רק בשטחים פתוחים ובטיולים. ההזדחלות האיטית בפקקים של גוש דן שנואה עלי מאוד.
» ​אירופה הקלאסית או הודו? אני אוהבת מאוד את המזרח הרחוק. כמה מהטיולים הכי יפים שעשיתי בחיים היו שם, ובעיקר הטיול המופלא שעשיתי בטיבט ובסין. לצד זה, אני אוהבת מאוד גם את אירופה הקלאסית, ואם הייתי חייבת לבחור הייתי אומרת שהמקום האהוב עלי בעולם הוא לונדון, עם התיאטרון הנהדר, המוזיאונים הנפלאים, חנויות הספרים, הפארקים והשווקים.
» ים או בריכה? ים
» ​לילה או בוקר? בוקר
» ​חורף או קיץ? כל עונה והקסם שלה
» ​עיר או כפר? כפר, טבע, שקט
» ​מתוק או מלוח? מלוח
» ​סטייק או טופו? סטייק. אוהבת מאוד לאכול טוב ואוהבת מאוד לבשל ולארח.
» ​כלב או חתול? אני אדם של כלבים ובמשך רוב החיים גידלתי לפחות כלב אחד, ורוב הזמן שניים. כשהבת שלי היתה בת שנה, אימצנו את נמש, פודל-טרייר טוב לב ומתוק, שהפך לחלק מהמשפחה ואנחנו אוהבים אותו מאוד.