​​התוכנית לבריאות הציבור
הפקולטה למדעי הבריאות​​​החיים שלי לפני אב"ג:

נולדתי וגדלתי בחיפה. התגוררנו תקופה בלונדון וסיימתי תיכון בלאו-בק. את התואר הראשון בפסיכולוגיה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית השלמתי בהצטיינות. את התואר השני בפסיכולוגיה נוירו-קלינית עשיתי באוניברסיטת בן-גוריון בהנחייתו של פרופ' נחשון מירן. בחרתי לכתוב דוקטורט בתחום הגרונטולוגיה (חקר הזקנה), בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, בהנחייתו של פרופ' הווארד ליטווין. את הפוסט-דוקטורט עשיתי בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן, בהנחייתה של פרופ' ליאת איילון."למדתי שההכנה לזקנה צריכה להתחיל בגיל מאוד צעיר. חשוב להיות מודעים לכך שיום אחד נצא לפנסיה, שהמצב הבריאותי שלנו עשוי להיות פחות טוב בעתיד, ולהתכונן לזה. שווה להשקיע בקשרים חברתיים טובים ותומכים, משפחה וחברים, שיהיו שם בזמנים קשים"


 

מה אני ​​חוקרת? 

אני חוקרת את ההשפעה של הסביבה החברתית על המצב הנפשי, הקוגניטיבי והבריאותי בגיל הזקנה. תקופה זו אינה פשוטה לכן חשוב לי להבין כיצד אנו יכולים לתמוך באנשים מבוגרים לחוות הזדקנות נעימה ופורה יותר. לצורך זה, אני רותמת כלים סטטיסטיים מתקדמים לניתוח מידע המגיע מסקרי אוכלוסייה של עשרות אלפי נבדקים. לדוגמה, מצאתי שאנשים מבוגרים בישראל, שהיתה להם רשת קשרים חברתית מפותחת יותר ונחשפו לירי טילים במהלך מבצע צוק איתן, חוו פחות פגיעה בבריאות, הרגישו יותר טוב והיו במצב קוגניטיבי טוב יותר בהשוואה למבוגרים עם רשת קשרים פחות מפותחת.
 

למה דו​​וקא אב"ג? 

למדתי את התואר השני שלי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואני מאוד אוהבת את האווירה באוניברסיטה ואת המדבר. אני מצפה לעבודה קרובה עם חוקרים נוספים באוניברסיטה, שתאפשר לי להבין יותר טוב את האוכלוסיות שלהן נוכל לעזור. 
  

תובנה שלי מת​​​חום המחקר שלי: 

למדתי שההכנה לזקנה צריכה להתחיל בגיל מאוד צעיר. חשוב להיות מודעים לכך שיום אחד נצא לפנסיה, שהמצב הבריאותי שלנו עשוי להיות פחות טוב בעתיד, ולהתכונן לזה. שווה להשקיע בקשרים חברתיים טובים ותומכים, משפחה וחברים, שיהיו שם בזמנים קשים. 

  
​​

משהו שלא כתוב ב-C​V שלי: 

אני מתנדבת בפעמונים, ארגון שעוזר למשפחות לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלהן. אני מלווה משפחות ושמחה לראות את השינוי החיובי שהן עוברות. 
  

מקור השר​​אה: 

בן זוגי, דורון. הוא תומך בי בצורה מלאה ומדהימה, נותן לי שורשים וכנפיים. הוא שילוב של טוב לב, נחישות וביטחון עצמי, ולמדתי ממנו הרבה על תעוזה ועל חלומות גדולים. 
 

כשאהיה ג​דולה: 

תמיד רציתי להיות חוקרת, עוד מעבודת הגמר בפסיכולוגיה שכתבתי בתיכון. היום הייתי רוצה לחקור איך אפשר לעזור לאנשים מבוגרים להזדקן בצורה טובה ושמחה יותר ולהשתמש במחקר שלי כדי להשפיע על חיים של אנשים לטובה. 
 

אם ​​לא הייתי חוקרת, הייתי עוסקת ב...

בגלגול אחר אולי הייתי הופכת לוטרינרית. 
 

בקיצור ​נמרץ: 

» סטייק או טופו? טופו. אני מעדיפה לצמצם אכילה של בשר
» מיטיבי לכת או ספא? מיטיבי לכת – יותר כיף לטייל בטבע
» רכב או רכבת? רכבת – אפשר לעשות יותר דברים בנסיעה ברכבת
» פורטיס או סחרוף? סחרוף, אבל גם השילוב מעולה
» אירופה הקלאסית או הודו? לשתיהן יש מקום חם בליבי
» ים או ברכה? ים. הכי כיף – חול, שלווה ושקיעות
» חורף או קיץ? קיץ – אני אוהבת את הבגדים הקלים, את הים, השמש, הימים הארוכים והחופש
» כלב או חתול? שניהם. יש לי גם כלבה (שמתנהגת קצת כמו חתול) וגם חתולה (שמתנהגת קצת כמו כלב). לכל אחת היתרונות שלה
» ​סרט או הצגה? סרט – אני רואה יותר סרטים, אבל גם להצגות יש את הקסם שלהן