​בית הספר לבריאות הציבור
הפקולטה למדעי הבריאות​​​החיים שלי לפני אב"ג:


גדלתי בבאר שבע עד גיל שלוש, ומאז אני נודדת בארץ ומחוצה לה: עברנו למחנה הצבאי בצריפין, לפרדס כץ ,לנווה שאנן בחיפה, ולבסוף הורי תקעו עוגן בראשון לציון. אני המשכתי בנדודים: קיבוץ יקום, ארצות הברית, ומאז שהצטרפתי לארגון הבריאות העולמי, לפני כ-17 שנים, הייתי במגוון מדינות, ביניהן סרביה, כולל קוסובו ומונטנגרו, אוקראינה, ובשש השנים האחרונות – בדנמרק. במשך כל השנים שילבתי עבודת שטח עם מחקר והוראה. אני רופאת ילדים, בוגרת אוניברסיטת תל אביב, ומיד אחרי הסטאז' המשכתי בהכשרה ובעבודה בארצות הברית – את תת-ההתמחות בגסטרואנטרולגיה ותזונת ילדים עשיתי בבית החולים לילדים של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק. סיימתי שם גם תואר MPH בבריאות הציבור. בתפקידי האחרון בארגון הבריאות העולמי, הייתי מנהלת מערך החירום של הארגון באזור אירופה, האמון על 53 מדינות, כולל ישראל. לאחרונה שבתי מאוקראינה, שם ניהלתי את הסיוע ההומניטרי מהיבטי הרפואה והבריאות.​ 

היום אני מנהלת התוכנית ללימודי חירום בבית הספר לבריאות הציבור, וראש המרכז למערכות מזון, בריאות אחת וחוסן, בפקולטה למדעי הבריאות.​

 

למה דווק​​א אב"ג?

שמה של אוניברסיטת בן-גוריון מגיע למרחקים: הסטודנטים נמצאים במרכז והלימודים והמחקר – בליבה. ההישגים המרשימים באים יד ביד עם המעורבות הקהילתית, האכפתיות, המסירות והעשייה שמטרתה לא להשאיר אף אחת.ד מאחור. אוכלוסיית הנגב והנגב עצמו, כמו גם בית הספר לבריאות הציבור, הפכו את אב"ג לבית חם עבורי.
 

מה אני חוקרת:

מעניינת אותי עבודת מחקר חוצת-דיסציפלינות בנושאי מוכנות, הערכות ומענה למצבי חירום – הנגשת שירותי בריאות מצילי חיים לכל, אוכלוסיות ייחודיות ופגיעות, הערכת מוכנות ומענה, כלי ניהול ופיקוד, התארגנות מקומית, לאומית, אזורית וגלובלית לחירום, הכשרת עובדים לסיוע הומניטרי, ועוד. כמו כן, מחקרים, חדשנות ופיתוח שמכוונים להגן, לשמור ולקדם את האיזון שכרוך ב"בריאות אחת" (בריאות האדם, בריאות בע"ח וצומח, ובריאות הסביבה), ומערכות מזון וביטחון תזונתי ליצירת חוסן.


תובנה שלי מתחום המחקר:

עם כוח גדול באה אחריות גדולה. הקידמה הטכנולוגית הביאה איתה כלים שיכולים לעזור לנו לקבל החלטות באופן יעיל, ואותן החלטות יכולות להשפיע באופן משמעותי על חיי אדם. לכן חשוב מאוד לבחון בצורה מעמיקה החלטות המתקבלות ע"י שימוש במערכות אוטומטיות ואת ההשלכות שלהן.
 

משהו של​א כתוב ב-CV שלי:

אמשיך בפעילויות ההתנדבות שכל כך חשובות לי.
ואני אוהבת לארח ולהיות עם המשפחה והחברים! מוזמנים אלינו​!

 

מקור​​ השראה:

הסופרת דוריס לסינג DORIS LESSING שהקדישה את כתיבתה וחייה לזכויות האדם, נלחמה בהפליה, אתגרה סטראוטיפים והמשיכה ללא ליאות להפיץ את האור.
 

כשאהיה ג​​דולה:

בילדותי רציתי להיות רופאה, שגרירה ושחקנית​.


אם לא הייתי חוקרת, הייתי עוסקת ב...

עבודה בקהילה למיגור העוני ומתן הזדמנויות לכל​

 

בק​​יצור נמרץ: 

» רכב או רכבת? רכבת ו...רכב שטח
» אירופה הקלאסית או הודו? הודו
» ים או בריכה? ים לטבע ובריכה לשחייה
» לילה או בוקר? לילה... שקט ורגוע
» חורף או קיץ? קיץ – קליל, חופשי ושמח
» עיר או כפר? כפר, אדמה, חקלאות ביתית
» סרט או הצגה? סרט – לא מוגבל בזמן או במקום
» שיחת טלפון או הודעת טקסט? ככל שניתן, שיחה מלב אל לב
» מתוק או מלוח? בריא. סלט ירקות
» אנדרואיד או אייפון? Iphone, לא יכולה להחליף
» כלב או חתול? את שניהם, ועוד בעלי חיים
» ​פייסבוק או טוויטר? משתמשת בשניהם למטרות שונות