המחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע
הפקולטה למדעי ההנדסה


החיים שלי לפני אב"ג: 

נולדתי וגדלתי בבאר-שבע. את לימודי התואר הראשון והשני (בתחום בינה מלאכותית), למדתי במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון, ואת התואר השלישי, בתחום ראייה חישובית, בבית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב. במהלך הדוקטורט נחשפתי, ממש במקרה, לסרטון מיקרוסקופי של תאים נעים בקבוצה, שעורר את סקרנותי. הופתעתי לשמוע על שיטות הכימות הפשטניות שבשימוש בתחום וזיהיתי את זה כהזדמנות, בתור חוקר חישובי, להשפיע באופן משמעותי, והשאר היסטוריה. בפוסט-דוקטורט כבר חקרתי ביולוגיה תאית חישובית, במחלקה לביו-אינפורמטיקה וביולוגיה של התא, ב-UT Southwestern Medical Center.

 

"גדלתי בבאר שבע ולמדתי את התואר הראשון והשני באוניברסיטת בן-גוריון, ולכן מבחינתי זו חזרה הביתה"
 


מה אני חוקר/ת: 

דימות מיקרוסקופי של תאים הופך בשנים האחרונות לתחום עשיר בנתונים דינמיים ורב-ממדיים. קיים כיום פער עצום בין היכולת לייצר נתוני עתק מיקרוסקופיים לבין היכולת לחלץ מהם מידע קריטי הדרוש להבנת המערכת הביולוגית. הפער הזה מספק אפשרות נדירה לפיתוח שיטות חדשות, למטרת פענוח תהליכים מסובכים בתאים באמצעות ניתוח תמונות מיקרוסקופיה. תחום המחקר שלי נמצא בתפר שבין מדעי המחשב לביולוגיה תאית, ועוסק בהבנת תהליכים מורכבים בתאים באמצעות שיטות חישוביות מגוונות מתחום מדעי הנתונים. שאלת מחקר מרכזית במעבדתי תעסוק בהבנת מנגנונים, מכניים ומולקולריים, לתקשורת בין-תאית הדרושה להתנהגות קבוצתית של תאים בתהליכים נורמליים ובמחלות.

למה דווקא אב"ג? 

גדלתי בבאר שבע ולמדתי את התואר הראשון והשני באוניברסיטת בן-גוריון, ולכן מבחינתי זו חזרה הביתה. אני אוהב במיוחד את השקט ואת הרוגע בדרום, ואת האווירה הסטודנטיאלית התוססת בקמפוס. ניתנה לי ההזדמנות להקים קבוצת מחקר במחלקה שמתמחה במדעי הנתונים – בימה מושלמת לפיתוח תוכנית מחקר בין-תחומית המשלבת בין יישומים במדעי המחשב לביולוגיה תאית.

 

תובנה שלי מתחום המחקר שלי: 

גיליתי שכדי לאפשר תנועה יעילה של רקמה תאית יש צורך באיזון בין היכולת של תאים לייצר כוחות הנדרשים לתנועה עצמאית, לבין היכולת שלהם ל"הקשיב" לאיתותי הכוונה מהשכנים שלהם ברקמה. לקח לחיים – כדאי להיות קשוב לעמיתים ולשתף פעולה על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר של הקבוצה

משהו שלא כתוב ב-CV שלי:

אני אוהב טיולים רגליים, ריצות שדה וכדורסל.

מקור השראה:

דירק נוביצקי, שחקן כדורסל אגדי בדאלאס (שם עשיתי את הפוסט-דוקטורט) – כישרוני, נחמד, מצחיק, עובד קשה, יסודי ונאמן. הייתי משדך אותו לאחותי

כשאהיה גדול/ה:

אני כבר גדול ;-)

​אם לא הייתי חוקר, הייתי עוסק ב:

שחקן כדורסל (חלום), אלגוריתמאי בחברת היי-טק (מציאות)

בקיצור נמרץ: 

מכבי או הפועל? הפועל (ב"ש!) – בכל זאת חיכינו 40 שנה לאליפות 
אייפון או אנדרואיד? אנדרואיד (open source!)
חורף או קיץ? חורף, זמן אידאלי לטיולים בארץ
לילה או בוקר? בוקר, עבורי הזמן הכי אפקטיבי לעשייה


 

Read the article in English​​

 

הכירו חוקרים נוספים שהצטרפו אלינו בשנת תשע"ט »