המחלקה להנדסת מכונות
הפקולטה למדעי ההנדסההחיים שלי לפני אב"ג: 

בית הספר "מבואות הנגב" בקיבוץ שובל היה הבית ללימודי התיכון שלי בישראל. את התארים האקדמיים שלי: B.Sc., M.Sc. ו- Ph.D. בהנדסת חומרים קיבלתי מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

לאחר מכן, עשיתי פוסט-דוק באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, שם עבדתי על חומרים לאקטואציה ברובוטיקה רכה. בשלב הבא בקריירה, עבדתי כמדען במעבדות הלאומיות השוויצריות לחומרים וטכנולוגיה (Empa). בתפקידי זה, עבדתי בממשק בין Empa לאימפריאל קולג' לונדון על הקמת מרכז חדש – מרכז לחומרים וטכנולוגיה של רובוטים.


​​

"שילוב מיומנויות מדיסציפלינות שונות ועבודה נועזת ופעילה במפגש שביניהן,
עשויים לאפשר יצירת מערכות סימביוטיות ובנות-קיימא של בני אדם, טבע ורובוטים
"
מה אני ​​חוקר?

המחקר שלי עוסק בתחום חדש הנקרא בינה מלאכותית פיזית, או PAI. ב- PAI אנו שואלים כיצד ליצור מכונות עם ביצועים דומים לאלו של אורגניזמים חיים. אנו חוקרים כיצד לפתח את הבינה המלאכותית של 'גופי' רובוטים ולממשק אותה עם ה- AI הדיגיטלי של 'המוחות' שלהם. PAI הוא תחום מולטי-דיסציפלינרי. מעבדת ה- PAI החדשה באוניברסיטת בן-גוריון מהווה בית לסטודנטים וחוקרים ממקצועות שונים, אשר מעוניינים לתרום ליצירת מערכות סימביוטיות ובנות-קיימא של העתיד, המשלבות בני אדם, טבע ורובוטים.


למה דווקא אב​"ג? 

כבוגר אוניברסיטת בן-גוריון, להפוך לחבר סגל בה אחרי צבירת ניסיון בינלאומי בארה"ב ובאירופה, זוהי סגירת מעגל משמעותית ותחילתו של פרק עשייה חדש לטובת העולם והחברה​.
 

תובנה שלי מ​תחום המחקר שלי: 

שילוב מיומנויות מדיסציפלינות שונות ועבודה נועזת ופעילה במפגש שביניהן, עשויים לאפשר יצירת מערכות סימביוטיות ובנות-קיימא של בני אדם, טבע ורובוטים.


משהו שלא כתוב ב-CV שלי:


עליתי לארץ בגפי בגיל 15 במסגרת תוכנית "נעל"ה" (נוער עולה לפני הורים) והתגוררתי בקיבוץ שובל בנגב הצפוני, שם נהניתי מהסביבה הקיבוצית של פעם ועשיתי את לימודי התיכון שלי.


כשאהיה גדול:


כשגדלתי, עם הזמן השתנו תחומי העניין שלי ממכוניות ומכונות למיניהן לביולוגיה, וטרינריה ורפואה. זה המשיך בלימודים לתארים אקדמיים בהנדסה והפך למיזוג סינרגיסטי של מכונות ומדעי הטבע במחקר שלי.​
 

 

בקיצור נמ​​רץ: 


» 
פייסבוק או טוויטר? לינקדאין 
» משחקי הכס או סימפסונים? איש משפחה וסמוך על סול
» יוגה או קרוספיט? הייקינג
» שחמט או שש בש? דומינו עם הילדים שלי  
» סטייק או טופו? סטייק
» רכב או רכבת? תלוי בנסיעה 
» אירופה הקלאסית או הודו? אירופה הקלאסית
» ים או ברכה? ים
» גלגלצ או פודקאסט? שקט 
» לילה או בוקר? לילה
» חורף או קיץ? סתיו
» כלב או חתול? חתול
» ​סרט או הצגה? סרט