המחלקה לכלכלה
הפקולטה למדעי הרוח והחברה ​


 

החיים שלי לפני אב"ג:

נולדתי במדריד בספרד. מאז שהייתי ילדה עברנו הרבה ממקום למקום, בעיקר באירופה, וגם שנתיים שבהם גרתי באוסטרליה, ותמיד למדתי בבתי ספר בינלאומיים גרמניים.

למדתי לתואר ראשון בכלכלה ומשפטים באוניברסיטת קרלוס ה-3 במדריד, והשתתפתי בשנה של חילופי סטודנטים שבה למדתי בפנתאון-סורבון בפריז. את התואר השני עשיתי בכלכלה בבית הספר לכלכלה של טולוז, על מלגה מ-Obra Social 'La Caixa, ואת הדוקטורט עשיתי במכון אוניברסיטת אירופה בפירנצה שבאיטליה. את 3 השנים האחרונות של הדוקטורט ביליתי באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, כעמיתת מחקר אורחת.
 

"אוניברסיטת בן-גוריון היא בין המוסדות האקדמיים הטובים ביותר שיכולתי לקוות להם: לא רק שהיא מצוינת מבחינה אקדמית, היא גם מספקת סביבה פתוחה וידידותית"
 

 

המחקר שלי:

המחקר שלי עוסק בכלכלה התפתחותית וכלכלה פוליטית, ומתמקד בחקר אפריקה. המחקר הנוכחי שלי בוחן את הקשר בין קונפליקט, מגפות, מוסדות ותרבות, כמו גם ההשפעה של המדיה.

למה דווקא אב"ג?

אוניברסיטת בן-גוריון היא בין המוסדות האקדמיים הטובים ביותר שיכולתי לקוות להם: לא רק שהיא מצוינת מבחינה אקדמית, היא גם מספקת סביבה פתוחה וידידותית, ואני רואה כי אוכל לשתף פעולה באופן מפרה עם חברי הסגל מהמחלקה לכלכלה, כמו גם ממחלקות אחרות.


 

תובנה שלי מתחום המחקר שלי:

הכלכלה ההתפתחותית היא תחום מוביל במחקר היישומי בכלכלה, והיא הופכת לסטנדרט את השהייה במקום שאותו אתה חוקר, דורשת איסוף נתונים במקום עצמו, ולעיתים קרובות דורשת גם עבודת שטח. "יש עוצמה בקירבה" וצורך "להתקרב אל הבעיה שבה אתה מתעניין", כפי שהיה אומר עורך הדין האמריקני בריאן סטיבנסון.

משהו שלא כתוב בקורות החיים שלי:

ציירתי בצבעי שמן במשך יותר מ-12 שנים, ואמנות היא עדיין אחד מהדברים שאני הכי אוהבת.

מקור השראה:

ריטה לוי-מונטלצ'יני, עדה לאבלייס, רוזה פארקס.

כשאהיה גדולה:

כשהייתי קטנה רציתי לטייל, ללמוד ולתרום במשהו חזרה. אני עדיין רוצה בזה.

אם לא הייתי חוקרת הייתי עוסקת ב...: 

אמנית או מומחית למדעי המוח?

 

בקיצור נמרץ:

חורף או קיץ? חורף בישראל, קיץ בברלין
אייפון או אנדרואיד? אייפון
ספר או סרט? ספר מעולה
פיצה או המבורגר? אף אחד מהם
קפה או תה? קפה איטלקי
משחקי הכס או שובר שורות? Friends…
צימר מבודד בטבע או מלון מפנק בעיר? טבע
דייר סטרייטס או קווין? פינק פלויד

 

 

Read the article in English

 

הכירו חוקרים נוספים שהצטרפו אלינו בשנת תשע"ט »