כניסה
|
Ben-Gurion University of the Negev

המתמטיקה הינה ענף המדע הטהור ביותר ועומדת בבסיס כל המדעים והטכנולוגיה. מתמטיקה מתקדמת היא המנוע מאחורי רבות מההתפתחויות הטכנולוגיות והכלכליות בשנים האחרונות: החל מאבטחת מידע באינטרנט ובמערכות תקשורת, דרך תכנון אלגוריתמים מתוחכמים ליישומי מחשב, וכלה בחיזוי התנהגות שוקי כספים.

לצד הלימודים רחבי ההיקף במגמה החד-מחלקתית, מציעה המחלקה מגוון אפשרויות שילוב בהן יוכל התלמיד ללמוד על שימושי המתמטיקה בתחומי ההיי-טק, המדע, הכלכלה וההנדסה. שילוב הלימודים הפופולארי ביותר במחלקה הינו שילוב לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב, וכן ניתן לשלב בין לימודי מתמטיקה ללימודי מחלקות נוספות במדעי הטבע או במדעי הרוח והחברה, כגון פיסיקה או כלכלה.
 
האוניברסיטה מציעה שני מסלולי לימוד ייחודיים לתלמידים מצטיינים המשלבים לימודי מתמטיקה ולימודי הנדסה (במחלקות להנדסת חשמל והנדסת תעשייה וניהול), בהם נלמדת המתמטיקה ושימושיה בתחומי ההנדסה בהיקף רחב המקנה בסיס איתן להשתלבות בסביבות של מחקר ופיתוח.
 
בנוסף להכרות עם הענפים המגוונים של המתמטיקה העיונית והשימושית, רוכש התלמיד את המיומנות הייחודית והחשובה מכל: חשיבה אנליטית מדויקת וחדה. יכולת זו מעניקה למתמטיקאי יכולת לפתרון בעיות במערכות מורכבות כלליות באופן אופטימאלי.
כל בוגרינו רוכשים כלים רבי עוצמה להתמצאות מהירה בשטחים חדשים שחלקם עוד טרם נחזו לניתוחם ולהתמודדות עם הבעיות המתעוררות בהם.