• קרן קיסריה

  קרן רוטשילד

  הפרויקטים המתבצעים בו הם רב-תחומיים וחלוציים בהיקפם ובשיטות המחקר שלהם, ומתאפשרים הודות לתמיכה הנדיבה של קרן קיסריה ע"ש בנימין אדמונד דה-רוטשילד. יעד מרכזי של המרכז הוא לטפח קבוצות חוקרים צעירים שעבודתם תשלב מצוינות אקדמית לצד רגישות תרבותית ומחויבות חברתית.

  בין הפרויקטים המתבצעים בחסות המכון:

  "הישראלים הראשונים" – מחקר רב-משתתפים וארוך-טווח של הספרות שיצרו הסופרים, המשוררים, המחזאים, סופרי הילדים ויוצרים אחרים שעיצבו, במידה רבה, את אופייה של התרבות הישראלית."סיפורו של הדרום" – מחקר רב-משתתפים וארוך-טווח שעיקרו יצירת פרופיל אנושי ותרבותי של הדרום הישראלי, כפי שהוא נראה דרך עיניהם של התושבים החיים בו מאז העשור הראשון של מדינת ישראל:  אנשי הקיבוצים והמושבים, עיירות הפיתוח, בדווים ואחרים.

  "לקסיקון הקשרים לסופרים ישראלים" – פרויקט רב-משתתפים שעתיד להעמיד לרשות קוראי הספרות העברית לקסיקון שלם של הסופרים בישראל.

 • ענת דולב מראיינת את פרופ׳ אבנר הולצמן, אוניברסיטת תל אביב. 21.7.14​

 • "לקסיקון סופרי הילדים בישראל" – פרויקט רב-משתתפים שעתיד להעמיד לרשות קוראי הספרות העברית לקסיקון שלם של סופרי הילדים בישראל.

 • "המולו"ת העברית 1890 – 2000 " – מחקר מקיף העומד בשלבי סיום שעניינו תולדות הוצאות הספרים העבריות במאה השנים האחרונות.

 

כתב העת "מכאן"
clip_image002.gif
כתב עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית. כתב העת נוסד בשנת 2000 ומאז ועד היום התפרסמו במסגרתו 16 גליונות. בכל גיליון מתפרסמים מאמרים מחקריים בתחום הספרות והתרבות היהודית והישראלית, לצד ראיון מקיף עם יוצר ובנוסף מפורסם מאמר תיאורטי המתורגם לעברית לראשונה, אותו מקדימה מסה ביקורתית משל חוקר ישראלי, לצד מסת עמדה בנושא הקשור בתכני הגיליון.
אודות

אודות - כתב עת למסות וביקורת ספרותית

לאתר כתב העת אודות


bgu review
BGU REVIEW כתב עת מקוון לתרבות ישראלית בשפה האנגלית, בתמיכת קרן אקסל שפרינגר
לאתר כתב העת BGU REVIEW

​