דלג לתוכן העמוד
הירשמו ללימודים להרשמה

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב תעניק תוארי ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד לשבעה אישים

09 מאי 2017
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב תעניק ותארי ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד לשבעה אישים. התארים יוענקו ביום שלישי הקרוב, ה-16.5.2017, במסגרת המושב השנתי של חבר הנאמנים של האוניברסיטה לאישים הבאים: קרול ומרקוס ויינשטיין, פרופ' סטנלי ב' פרוזינר, פרופ' לינדה ב' באק, ג'וליה ג'ילארד, פרופ' אריק ס' לנדר פרופ' ואלן ס' מרקוס.

 

קרול ומרקוס ויינשטיין
בני הזוג קרול ומרקוס ויינשטיין הינם פעילים ומשפיעים בקהילה היהודית בוירג'יניה, ממקימי חברת מקרקעין משגשגת, המספקת דיור לרבבות ברחבי ארצות הברית. בדברי ההנמקה של האוניברסיטה נאמר, בין היתר כי הם מקבלים את התואר על "תמיכתם המסורה בחינוך, בחיזוק ההמשכיות והחיוניות של הקהילה והמסורת היהודית, כמו גם בהעצמתם של כל בני האדם באשר הם, ועל תרומתם הרבה לקידום מוסדות להשכלה הגבוהה בארצות הברית ובישראל".
 
פרופ' סטנלי ב' פרוזינר |  Photo Credit: Russ Fischella
  Photo Credit: Russ Fischella
 
החוקר, הרופא ואיש המדע פרופ' סטנלי ב' פרוזינר, אחד מבכירי החוקרים בעולם בתחום המחלות הנוירולוגיות, הינו חתן פרס נובל לפיזיולוגיה ורפואה, מנהל המכון למחלות ניורודג'נרטיביות, מרצה מסור באוניברסיטת קליפורניה וחבר האקדמיה הלאומית למדעים בארה"ב. הוא תרם רבות לחקר התהליכים המתרחשים בגוף האדם ולהרחבת גבולות הידע האנושי.
 
פרופ' לינדה ב' באק
החוקרת ואשת האקדמיה פרופ' לינדה ב' באק, נחשבת כמובילה בתחומי הביולוגיה המולקולארית והנוירו-פסיכולוגיה, כלת פרס נובל בפיזיולוגיה ורפואה וחברה באקדמיה הלאומית למדעים בארה"ב.
 
 
ג'וליה גילארד
ג'וליה גילארד סללה את דרכה מהפעילות הציבורית המקומית אל חברות בפרלמנט האוסטרלי, לראשות המשרד לחינוך ולתעסוקה ועד לראשות ממשלת אוסטרליה. בדברי ההנמקה של האוניברסיטה להענקת התואר נאמר עוד כי ג'ילארד הינה משפטנית מצליחה שפעלה לשמירה על החוסן הכלכלי במדינתה ועשתה רבות להידוק קשריה של אוסטרליה עם שכנותיה.
 
פרופ' אריק ס' לנדר |  Photo Credit: Tony Cenicola/The New York Times
  Photo Credit: Tony Cenicola/The New York Times
 
פרופ' אריק ס' לנדר, חוקר בתחומי הביולוגיה המולקולארית, הוא ממובילי פרויקט הגנום האנושי, ביו-מתמטיקאי מבריק שהאלגוריתמים שפיתח, אפשרו את הכנת המיפוי הגנטי הראשון. פרופ' לנדר עומד בראש מכון ברוד למחקר ביורפואי, חבר האקדמיה הלאומית האמריקנית למדעים וכיהן כיועץ לנשיא ארצות הברית.

 

אלן ס' מרקוס
אלן ס' מרקוס, אשר ניהלה שתי קריירות משגשגות בתחומים של ייעוץ גנטי ושל תקשורת שיווקית, הנה חברה מעורבת בקהילה היהודית באוסטין, טקסס, שתרמה רבות למען חיי הקהילה היהודיים ולקידום ההשכלה הגבוהה.