מה הוא ה-DNA של מדינת ישראל? למה ישנה התעניינות כל כך גדולה בעולם במה שקורה בישראל? מה מיחד את ישראל והישראלים מחברות ומדינות אחרות? 

נושאים אלה ורבים נוספים עומדים במרכז תוכנית הלימודים הייחודית והרב תחומית שלנו. 


המסלול ללימודי מדינת ישראל היא תוכנית לימודים הנלמדת על ידי מרצי מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות, שהנו המרכז האקדמי המוביל והטוב בעולם ללימודי ישראל. התוכנית ניתנת בשילוב עם הפקולטה למדעי הרוח והחברה.   

 

תוכנית הלימודים מקנה ידע והבנה עמוקה במגוון רחב של נושאים הקשורים בישראל, והיא מקיפה נושאי של משפט, פוליטיקה, מדיניות חוץ וביטחון, חברה, דמוגרפיה, מיעוטים והתיישבות, כלכלה ותפוצות, ישראל והעולם הערבי, ציונות והגות, תרבות ואמנות. הקורסים מקיפים את חקר ישראל מתקופת היישוב והמאבק להקמת המדינה דרך הצמתים המרכזיים, המלחמות והאתגרים הרבים בהם עמדה ישראל עד לימינו.


לימודי מדינת ישראל הוא תחום מחקר וידע המצוי בשנים האחרונות בצמיחה מתמדת, לא רק בישראל, אלא גם בעשרות מרכזי מחקר הנפתחים במדינות אירופה, אמריקה ואף במזרח הרחוק. 


כולכם מוזמנים להצטרף אלינו למסע לימודים מרתק, אשר במסגרתו תצברו כלי מחקר, ידע והבנה עמוקה אודות ישראל והישראלים. כלים אלו יאפשרו לכם לא רק לענות על שאלות יסוד, אלא גם להשתלב במגוון מקומות בשוק העבודה הישראלי, שבו ישנו צורך רב באנשי מקצוע מעולים, שלהם יכולת מחקר וניתוח, ובעיקר כאלו המביאים איתם ידע מבוסס! 

 ​ 
הלימודים במסלול מוכרים בשיעור השלמה לתעודת הוראה. 

סרטון לימודי מדינת ישראל ​