​​​הספרייה הרפואית

הספרייה הרפואית ממוקמת במתחם המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה. הספרייה מכילה ספרים, כתבי עת, מאגרי מידע אלקטרוניים וחומרים אורקוליים בכל שטחי הרפואה. לקבלת מידע על שעות פעילות הספרייה ועל השירותים הניתנים בה אנא בדקו בדף הבית של הספרייה הרפואית.

טלפון: 08-6479920 08-6479897

דוא"ל: medlib@bgu.ac.il

 

 

ספריית מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות

ספריית מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות נמצאת בשדה-בוקר. היא מקיפה 35,000 ספרים בתחומי הציונות, תולדות "היישוב" ומדיניותו, תנועת העבודה הציונית, הסכסוך היהודי-ערבי, העלייה וההתיישבות וספרות. כן נמצא בספרייה מבחר גדול של מאמרים ועיתונים משנת 1920 ועד היום. האוסף כולל כל ספר ולמעלה מ – 21,000 מאמרים מאת דוד בן-גוריון ועליו בעברית ובשפות אחרות. אלפי מאמרים, נאומים ומכתבים מתוך ספרים, עיתונות יומית וכתבי עת מופו ומוחשבו במאגר המידע בן-גוריון.

לקבלת מידע על שעות הפתיחה של הספרייה ועל השירותים הניתנים בה ולחיפוש במאגר המידע של המכון הקישו על דף הבית של ספריית המכון.

טלפון: 08-6596944

דוא"ל: sifmor@bgu.ac.il

מנהלת הספרייה: גב' לילי אדר

 

מורשת בן-גוריון – ארכיונים ממוחשבים

החומר בארכיוני בן-גוריון הממוחשבים במכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות ובמרכז המחקר עבר רישום ממוחשב ומפתוח מבוקר . הארכיונים שואבים את מעמדם החוקי והמשפטי מ"חוק בן-גוריון" שחוקק בכנסת בשנת תשל"ז (1976).

הארכיונים הם שלוחה של הארכיונים הלאומיים. הם מכילים כיום יותר משלושה מליון עמודי מסמכים, כולל פריטים נדירים וייחודיים כמו יומניו האישיים של בן-גוריון המכסים למעלה מחמישים שנות פעילותו הדינאמית בתנועת העבודה, במפא"י (מפלגתו הפוליטית), בסוכנות היהודית ובמדינת ישראל. הארכיונים מכילים את מכתביו של בן-גוריון, את נאומיו ואת מאמריו כמו גם פרוטוקולים והתכתבויות עם ארגונים וועדות אליהם היה קשור. למעלה מ – 500,000 עמודי טקסט נסרקו, מוחשבו ואוחסנו במאגרי המידע בצורות שונות: טקסט מלא, הדמיות (images) וכו''. לקבלת מידע נוסף על ארכיוני בן-גוריון הממוחשבים ולחיפוש במאגרי המידע שלהם, הקישו על דף הבית של ארכיון מכון בן-גוריון.

טלפון: 08-6596956

דוא"ל:  hanap@bgu.ac.il

מנהלת הספרייה הממוחשבת של ארכיוני בן-גוריון: חנה פינשאו

 

​ספריית ג'יין שפירו ​

ספריית ג'יין שפירו של מכון יעקב בלאושטיין לחקר המדבר בשדה בוקר נוסדה בשנת 1979 כדי לענות על צורכי סגל המכון. אוסף הספרייה כולל ספרים, כתבי עת, דוחות, מפות ופרסומים מיוחדים בכל נקודות המבט של חקר המדבר, כמו אקולוגיה, חקלאות, בוטניקה, זואולוגיה, אדריכלות ואנתרופולוגיה.

מידע נוסף אפשר למצוא בדף הבית של ספריית ג'יין שפירו.

טלפון: 08-6596712​

פקס: 08-6596887

דוא"ל: libboker@bgumail.bgu.ac.il

מנהלת הספרייה: הלן פירמן