דלג לתוכן העמוד
המרכז לחקר
וקידום בריאות האשה
הירשמו ללימודים להרשמה
​​ לוגו עליון.png
"אישה ב-שלה" הינו שירות אשר הוקם באוניברסיטת בן- גוריון במרכז לחקר וקידום בריאות האישה. השירות מעניק טיפול רגשי, פרטני וקבוצתי לנשים וגברים בנגב מעל גיל 18. הטיפולים בתשלום, נערכים על ידי אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הגישות הטיפוליות מבוססות על מחקר אמפירי וניסיון קליני עשיר. הטיפול המוצע בשירות מתנהל במגוון שפות, טכניקות וסגנונות טיפול שונים.   
 
ייחודיות השירות:
שירות "אישה ב-שלה" שם לו למטרה לתמוך באוכלוסיית הנגב באמצעות טיפול נפשי איכותי. הטיפול רגיש לסוגיות של מגדר ורב תרבותיות, זאת מתוך ההנחה כי נשים וגברים מושפעים מסביבתם החברתית – תרבותית, כמו גם מיחסיהם הבינאישיים. מטרת הטיפול היא לסייע לאדם להתבונן בעולמו הפנימי, לעודד אותו להבין את עצמו טוב יותר, להכיר בכוחותיו ולאפשר לו להרחיב את אפשרויות הבחירה בתחומי חייו השונים. הטיפול יכול להתקיים במגוון שפות (עברית, רוסית, אנגלית, ספרדית). כמו כן, קיימת גמישות מרבית בקביעת מועד הטיפול לנוחיות המטופל.
"אישה ב-שלה" פועל בשיתוף עם שירותי בריאות, ארגוני נשים, לשכות לשירותים חברתיים, מרכזים קהילתיים, עובדים סוציאליים, צוות מטפלים גיי- פריינדלי ושירותי טיפול מקצועיים.
 
צוות המטפלים:
הצוות המקצועי של השירות מונה כיום 14 מטפלים, כולם אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. המטפלים הינם פסיכולוגים ועובדים סוציאליים בעלי תואר שני ושלישי. הצוות משתמש בטכניקות ובגישות טיפוליות מגוונות על מנת לסייע למטופלים להתמודד עם הסוגיות השונות שעולות בטיפול.
למטפלים בשירות תחומי התמחות רבים: טיפול דינמי ארוך וקצר מועד, התערבויות במשבר, טיפול התנהגותי- קוגניטיבי, הדרכת הורים, טיפול תמיכתי, טיפול באמנות, פסיכודרמה וטכניקות טיפוליות נוספות (כגון SE, EMDR, SEE FAR CBT, DBT).  
 
סוגיות טיפוליות ותחומי התמחות:
השירות שם דגש על מעגל החיים בתחומים כגון: לימודים וקריירה, זוגיות, מיניות (לרבות זהות ונטייה מינית), הריון, לידה ופוריות, הורות, גיל המעבר, זקנה, שכול, אבל ואובדן.
כמו כן מתמחה השירות בטיפול בקשיי הסתגלות, דימוי עצמי ודימוי גוף, טראומה ופוסט-טראומה, דיכאון, לחץ, חרדה, אובססיות ועוד.         
 
 
שעות פעילות:
השירות ניתן בכל יום עד שעות הערב וכן בימי ו'.
 
איך זה עובד?
הפנייה הינה טלפונית או באמצעות המייל.
בהמשך הפנייה המטופל מוזמן לפגישת היכרות עם המנהלת הקלינית של השירות. טרם הפגישה ישלחו למטופל טפסים למילוי עצמי, אותם עליו להביא לפגישת ההיכרות.
מטרת פגישת ההיכרות הינה להכיר את האדם הפונה לטיפול ובהתאם למה שייעלה בפגישה, תתקבל החלטה משותפת של המטופל עם המנהלת הקלינית לגבי המוקדים המרכזיים לטיפול והגישה הטיפולית המתאימה למטופל. כמו כן, נלקחים בחשבון גם הימים והשעות המתאימים לאדם.
משך פגישת ההיכרות הינו בין שעה לשעה וחצי .
אורך פגישה טיפולית הינו 50 דקות.
פגישת ההיכרות ומפגשי הטיפול הינם בתשלום.
אין הגבלת מפגשים, הטיפול יימשך ככל שהמטופל והמטפל/ת יחד יחליטו שיש צורך/ רצון לכך.
המענה הטיפולי ניתן במתחם האוניברסיטה, בבניין 17 ובבית הייאס, בניין H1 , בחדרי טיפול המותאמים לכך.
 
צוות השירות:
פרופ' ג'ולי צוויקל – מנהלת המרכז, המרכז לחקר וקידום בריאות האישה.
גב' נועה סיטון – מנהלת קלינית של שירות "אישה ב-שלה".
 
 
ניתן לפנות לנועה, המנהלת הקלינית, בטלפון: 08-6428369, 052-2701047 או באמצעות המייל: nsitton@bgu.ac.il

 
 
 
לוגו תחתון.png

לעמוד הפייסבוק של אשה ב-שלה