​מספר עצות להוראה בשיעורים סינכרוניים

בימים מיוחדים אלה, אנחנו נאלצים להתמודד עם התיווך של מצלמת המחשב והאופי החד-כיווני של הוראה מרחוק. היכולת לחוש את הסטודנטים בזמן אמת בכיתה מתוך המבט שבעיניהם או מחוות הגוף שלהם, נפגעת. נצטרך להסתגל למצב חדש של תקשורת, ולהתאים עצמנו ואת דרך ההוראה שלנו כדי ליצור את ההזדמנות ללמידה וכדי להמשיך בתהליך ההכשרה של הסטודנטים לתוך התחום. הסיטואציה מאתגרת, אך ניתן להתמודד עימה באופן מוצלח יותר אם ניקח על עצמנו את האחריות ללמוד ולכוון את הפעולה שלנו משיעור לשיעור. להלן רשימה של דברים שכדאי להיות מודעים אליהם ומספר עצות שעשויות להועיל לכם בהתמודדות עם האתגר החדש שבפניו אנחנו ניצבים. 

לרשותכם עומד גם פורום לדיון ולהיוועצות בין חברי/ות הסגל. שם תוכלו לשתף בהתלבטויות וגם בניסיונות מוצלחים ופחות מוצלחים של ההוראה המקוונת. (נדרשת הזדהות ארגונית)


הצג הכל
הסתר הכל

​​
כאמור, עליכם להסתגל אל סביבת הלמידה ואל השינוי במתכונת ההוראה. גם בסביבה החדשה עלינו להיות מחויבים ללמידה של הסטודנטים ולעשות את המיטב כדי לאפשר הבנה של החומר. בהיעדר הזדמנות למפגשים של פנים-אל-פנים, צרו ערוצים נוספים של תקשורת עם הסטודנטים ונסו לקיים דיאלוג מתמשך גם מחוץ לשיעור.