​​​​​שלום רב לבוגרים שלנו,

בחירתי לנשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הינה כבוד גדול עבורי. אני גאה לקחת חלק במימוש חזונו החלוצי של ראש הממשלה הראשון שלנו להפריח את הנגב, ולעמוד בראש אוניברסיטה בעלת שם עולמי. האוניברסיטה שלנו היא הרבה יותר מ"סתם" אוניברסיטה - כפרטים וכקהילה יש לנו השפעה אדירה על העיר באר שבע, על הנגב, על מדינת ישראל ועל העולם כולו.

אוניברסיטת בן-גוריון היא האוניברסיטה הצומחת בקצב המהיר ביותר בישראל. כמו שאתם חוויתם בזמנכם בלימודים, סטודנטים מכל הארץ ממשיכים לבוא לאוניברסיטת בן-גוריון על מנת לחוות את חיי הקמפוס הייחודיים, באים ללמוד במוסד מוביל בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ומדעי הרוח והחברה, ובאים להשתתף במחקרים פורצי דרך ולתרום למרקם החיים באזור. בשנים הבאות צפויה האוניברסיטה להכפיל את גודלה ולהתרחב לקמפוס הצפוני, וזאת במקביל למעבר יחידות הטכנולוגיה של צה"ל למתחם פארק ההיי-טק הצמוד לאוניברסיטה.

צמיחתה של האוניברסיטה מרגשת ובו זמנית מציבה בפנינו אתגרים רבים. כאן אתם נכנסים לתמונה. אני רוצה לדבר אתכם, לשמוע אתכם. כבוגרים שחוו את צמיחתה של האוניברסיטה, אתם מבינים איך הזמן שלכם אתנו השפיע על צמיחתכם. מה אתם חושבים שהופך את אוניברסיטת בן-גוריון למיוחדת? אילו מטרות ויעדים הייתם אתם מציבים לאוניברסיטה לחמישים השנים הבאות? אילו שינויים נדרשים לדעתכם על מנת להבטיח העצמה של היכולות והיתרונות שלנו? ומהם הנושאים הטעונים שיפור?

אני רוצה לשמוע מכם. לכן אני שמח להזמין אתכם להצטרף ליוזמה הראשונה שלי כנשיא: BGYou Impact.

מטרת היוזמה הזו היא לערב את מגוון הקהילות הקשורות לאוניברסיטה, כולל אתם הבוגרים, יחד עם סטודנטים ועובדים, בעיצוב עתידה של האוניברסיטה. אנו ננסה להפוך את החזון שלכם לתכנית עבודה.

בשלב ראשון, אנו חונכים פלטפורמה אינטרנטית שבה תוכלו לשתף את החזון האישי שלכם עבור האוניברסיטה. אני רוצה לעודד אתכם לחשוב מחוץ לקופסה, להציע רעיונות, לדבר על הדברים הגדולים וגם על הדברים הקטנים שחשובים בעיניכם. הרעיונות שלכם יהוו את הבסיס לבניית אסטרטגיה לפיתוח עתידה של האוניברסיטה.

אז בבקשה... אני מזמין אתכם לחלוק את המחשבות שלכם באתר, או פשוט לכתוב אלי לדוא"ל: BGYouImpact@bgu.ac.il.

האוניברסיטה שלנו ממשיכה לצעוד קדימה לעתיד, שאני בטוח שיהיה מאתגר, מרגש ומסעיר. הניסיון שלכם הינו חשוב ביותר עבורי בבניית עתיד זה.


בברכה,

פרופ' דניאל חיימוביץ
נשיא האוניברסיטה​


​​​